ה – FOOD TRUCKS בדרך לחיפה:

המשאיות, שמקורן בעגלות מזון שהופעלו לראשונה בארה”ב לפני כ – 150 שנה והפכו לטרנד קולינרי עולמי, עומדות לכבוש גם את חיפה ולהוסיף מוקדי עניין צבעוניים לעיר חיפה ולאזורי הבילוי שלה ההחלטה להנפיק רישיונות ל”משאיות מזון” [FOOD TRUCKS] ומשאיות חנות [SHOP TRUCKS ] ברחבי העיר חיפה התקבלה במסגרת מדיניות הנהלת העירייה לגוון ולהעשיר את הפעילות העסקית והיזמית בעיר, תוך יצירת גיוון קולינרי והעשרת השירותים הקיימים עבור תושבי ותיירי העיר.

במהלך החודשים האחרונים בחנו אנשי המקצוע בעירייה עשרות מיקומים ומתחמים רלוונטיים להפעלת המשאיות ברחבי העיר חיפה. במקביל ייפתחו “מתחמי לילה” להפעלת המשאיות באזורי בילוי שונים בעיר, בהם תותר פעילות בשעות הלילה מהשעה 22:00 ועד לשעות הבוקר המוקדמות, בהתאם למדיניות העירייה בנושא היתרי לילה. האתרים להפעלת המשאיות הומלצו לאחר בחינה קפדנית שאיזנה, בין הצורך במציאת אתרים נגישים ואטרקטיביים לפעילות המשאיות מחד, ובין צמצום פגיעה בבעלי עסקים קיימים ככל האפשר מאידך.

בנוסף, יוזמנו בעלי המשאיות לקחת חלק באירועים, ירידים ופסטיבלים שיתקיימו ברחבי העיר במועדים שיפורסמו מראש, ללא קשר למיקומים בהם הותרה פעילותם בימים של שגרה. בימים הקרובים תעלה העירייה ל”אתר תובנות” את התכנית להפעלת המשאיות יחד עם מפה, המפרטת את הנקודות המומלצות להצבתן. הציבור הרחב מוזמן להיכנס לאתר ולהביע את דעתו והערותיו על הפרויקט ועל המיקומים.

לאחר קבלת הערות הציבור והטמעתן בתכנית תפרסם העירייה “קול קורא” ליזמים, המבקשים להיכנס למאגר העירוני להפעלת משאיות אלו. הקול הקורא מאפשר הגשת בקשה ללא תלות בניסיון קודם של המציע ובמטרה לעודד גם יזמים צעירים ונמרצים המבקשים להביא דברים חדשים לתחום זה.

בעלי המשאיות שיזכו להיכנס למאגר העירוני יקחו חלק באירוע השקה חגיגי בו יוזמן הציבור להכיר, לצלם, לטעום ולחוות את טרנד המשאיות החדש. בשלב הבא ולאחר תקופת הרצה במהלכה יבחן הפרויקט תימשך הנפקת רישיונות להפעלת משאיות במקומות נוספים בעיר.

הגיבו כאן לכתבה

12 תגובות
 1. חגי גוטמן הצלם שלך אמר/ה

  זה יכול לפגוע בעסקים בעיר שגם ככה לא במצב טוב מה גם שזה עלול להיות מטרד ציבורי מה שטוב לארהב לא בדיוק טוב לנו

 2. דין דין אמר/ה

  משאית מזון בהרצל ואחת בהנביאים אולי יעירו את הדר.

 3. מאור אמר/ה

  מי צריך משאיות מזון בחיפה זה דבר מטומטם נניח וביום העצמאות או בסתם מסיבה בכרמל יוצבו משאיות מזון איך העסקים יתפרנסו למשל אם תהייה מסיבה או אירוע בגן האם זה יפגע בפיצה פנורמה ופיצה טורינן קפה נמרוד ובצסעדה טמאטמי היפנית ואותו דבר אם יהייה אירוע בציר מוריה ובמרכז חורב ואם תהייה משאית ליד סמי עופר מסעדת בי בי בי תפגע קודם עינת ונחשון פוגעים בתושבים עכשיו בעסקים שעינת תחזור לחור שלה בגוט לוין 26 קומה 12 ונחשון צוק יכנס לחור שלו בשדרות הצבי 19 קומה 2 ויתנו לנו לחיות

 4. חיפאית אמר/ה

  שפתך אגרסיבית, ולפיכך משכנעת פחות מתגובה מנומקת ומנומסת …

 5. חיים י אמר/ה

  את צודקת “חיפאית”,
  הבחור חצוף ונכון יהיה שתגובתו תמחק.
  שילמד לכתוב ואזי יהיה ראוי לקרוא את דבריו.
  בכוונת מכוון איני מתיחס לכתוב.
  הבן אדם לא ראוי לתגובה.
  המשך יום קסום לכלל הקוראים

 6. חיים י אמר/ה

  את צודקת “חיפאית”,
  הבחור חצוף ונכון יהיה שתגובתו תמחק.
  שילמד לכתוב ואזי יהיה ראוי לקרוא את דבריו.
  בכוונת מכוון איני מתיחס לכתוב.
  הבן אדם לא ראוי לתגובה.
  המשך יום קסום לכלל הקוראים

 7. מאיר אמר/ה

  אחלה דבר. רעיון גדול.

 8. שמשון הגיבור אמר/ה

  יעשה קצת שמח הצבעוניות
  .אבל עדיף טוקטוקים אם מערכות שמע כמו בתאילנד יוסיף קצת הקשן.לחיפה

 9. שגיא אמר/ה

  תראה,בתיאורייה אתה צודק אך בפועל זה רק יעורר ויכניס רוח חדשה לעיר מה שהפך טרנד עולמי ..דווקא לבעלי המסעדות תהיה אפשרות להוציא פוד טראק משלהן דבר שיקפיץ את ההכנסות שלהן.. לכל דבר יש יתרונות וחסרונות .במקרה הזה זה יעשה רק טוב לעיר

 10. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  מרשים.אחלה דבר.יישר כוח

 11. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  רעיון מצוין

 12. חיים אטיאס קול המוזיקה חלילית מגדל הנביאים חיפה אמר/ה

  לדעתי יש מעט מאוד מסעדות בחיפה, יש בעיה קשה לאנשי עסקים וללקוחות שמגיעים לחיפה להנות ממבחר כפי שקיים בתל אביב ובערים אחרות בארץ ובעולם, הרעיון הזה הוא מעולה ויגרום ליותר ויותר אנשים להגיע לחיפה ויספק עבודה לכל המסעדות כולל המשאיות אוכל ובטח לא יפגע במסעדות הקיימות שמיספרן דל ביותר, אם הייתי בעל מסעדה בחיפה כבר הייתי מכין לי משאית אוכל עם הטעמים שלי ויוצא לדרך כפי שכבר הוצע כאן , בהצלחה ליזמים ולמבצעים

הגיבו כאן לכתבה