כללית עם שיעור הקבילות היחסי הנמוך ביותר מבין קופות החולים

הדו”ח השנתי של משרד הבריאות קובע: כללית עם שיעור הקבילות היחסי הנמוך ביותר מבין קופות החולים, כך גם אחוז הקבילות שנמצאו מוצדקות.

רונן נודלמן מנהל כללית במחוז חיפה וגליל מערבי:
שיעור נמוך של קבילות והעובדה ששיעור הקבילות שנמצאו כמוצדקות אף הוא הנמוך ביותר בכללית מעידה על כך שאנו נותנים למטופלים שלנו שירות איכותי וקשוב ודואגים לכך שיממשו את זכויותיהם בשקיפות מיטבית.

נתוני דו”ח משרד הבריאות שבוחן את הקבילות המוגשות אליו מראים כי גם בשנת 2018, כמו בשנים האחרונות, מציגה כללית את הנתונים הטובים ביותר הן שיעור הקבילות היחסי הנמוך ביותר והן בשיעור הקבילות שנמצאו כמוצדקות. הנתונים מראים כי שיעור הקבילות ל-1,000 נפשות מתוקננות בכללית עמד על 4.21 בעוד שבקופות אחרות שיעור הקבילות גבוה יותר ונע בין 4.61 עד 5.24 קבילות ל-1,000 נפש.

כמו כן, הדו”ח מלמד כי המספר הנמוך ביותר של קבילות הנוגעות לכללית הוגשו בנוגע לסל השירותים, טיפול מנהלתי וביטוחים משלימים (שב”ן), בדיקות מיילדות ופוריות, דימות, בדיקות מעבדה ועוד. מהנתונים עולה גם כי שיעור הקבילות שנמצאו כמוצדקות הוא הנמוך ביותר מקרב קופות החולים.

בכללית מציינים בסיפוק, שנתונים אובייקטיביים אלה מעידים על מתן שירות איכותי וקשוב למטופלי כללית והקפדה על מימוש זכויותיהם בסל השירותים והביטוחים המשלימים.
מדובר בנתון מרשים במיוחד בהתחשב בכך שכללית היא קופת החולים הגדולה בארץ שמעניקה שירותי בריאות למעלה מ-4.6 מיליון לקוחות במערך הכולל 1,500 מרפאות בפריסה ארצית, אלפי מרפאות עצמאיות, 14 בתי חולים ציבוריים ומערך של חברות בנות סמייל, משלימה, אסתטיקה ומור.

במחוז חיפה וגליל מערבי, הגדול בארץ, יש כ-760 אלף מבוטחים (יותר מקופת חולים קטנה ברמה הארצית). המחוז פועל באיזור מגוון מאד מבחינה גיאוגרפית ודמוגרפית.
רונן נודלמן, מנהל כללית במחוז, מציין כי זה הישג ראוי לציון המעיד על רמת שירות והגינות גבוהה בהתייחס לכך ששיעור הקבילות כנגד כללית שנמצאו כמוצדקות, הוא כאמור נמוך בהשוואה לכל קופת חולים אחרת.

ראיון עם רונן נודלמן על פעילות הכללית במחוז חיפה וגליל מערבי

2 תגובות
  1. דורון רז אמר/ה

    זה בגלל שקהל מבוטחי כללית הוא “כנוע” מטבעו

  2. זוזו אמר/ה

    מתוך נסיון כללית היא הקופה הכי גרועה וזלזלנית

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.