תנועת הצופים מודיעה על תמיכתה במאבק במשבר האקלים ומבקשת מהמדינה להכריז על מצב חירום אקלימי

בין החלטות המועצה: בשר הבקר יוצא מתפריטי הטיולים ושגרת הפעילות של התנועה ויעד לצמצום של 50% מהשימוש בכלי פלסטיק וחד פעמי

מועצת התנועה (צילום: תנועת הצופים)
מועצת התנועה (צילום: תנועת הצופים)

מועצת תנועת הצופים מודיעה על תמיכת התנועה במאבק במשבר האקלים, לוקחת על עצמה לתרום כמה שניתן למאבק זה וקוראת לציבור להתגייס למאבק חשוב זה. התנועה קיבלה על עצמה שורה של החלטות הנוגעות לפעילותה וביניהן קידום התנהלות מקיימת בשגרה ומפעלים (טיולים) והשתתפות פעילה בפעילות ציבורית לקידום המודעות לנושא. תנועת הצופים קוראת למדינה להכריז על מצב חירום אקלימי ולפעול על פי מצב חירום זה.

בין הצעדים עליהם הוחלט, התנועה תשתתף במצעד האקלים שייערך בחודש מארס ותתמוך במחאת הנוער למען קידום תודעה ציבורית רחבה והעלאת המודעות לחומרת המצב. כחלק מכך תפעל התנועה לשיתוף פעולה עם משרדי ממשלה לקידום מדיניות מקיימת.

בין הצעדים הנוספים עליהם הוחלט כי על מנת לצמצם את השפעות גידול הבקר על המשבר הסביבתי יוצא בשר הבקר מתפריטי המפעלים ושגרת הפעילות ונעודד שיח על הפחתה וההשלכות הסביבתיות של תעשיית משק החי וכן הוגדר יעד לצמצום של 50% מהשימוש בכלי פלסטיק וכלים חד פעמיים. 

קלי כהן, מזכ”ל תנועת הצופים:

אני רואה בצעד משמעותי זה של לקיחת אחריות והובלת המאבק אקט חינוכי מהאיכותיים שביכולתנו לקחת, ובאופן אישי אני מתרגש לראות שהתנועה לא נמצאת במקום שהייתה בו עד לפני כמה שנים. אנחנו אמיצים להתאים עצמנו לצו השעה, להגיד דברים חשובים ולהשתמש בכוח החינוכי העצום שלנו על מנת לייצר השפעה בחברה הישראלית, אעז ואומר, אולי באנושות כולה.
השתתפות במחאת האקלים (צילום: תנועת הצופים)
השתתפות במחאת האקלים (צילום: תנועת הצופים)

בנוסף, מחסני השבטים ישתפו ציוד הן עם שבטים אחרים ברחבי הארץ והן עם הקהילות בהן פועלים השבטים למען צמצום צריכה, קידום כלכלה מקומית מקיימת וקידום שיתופיות ואמון, אישורי הורים יועברו דיגיטלי בלבד ויצומצם השימוש בדפי נייר ויוכרז על תג חדש (בכפוף לאישור משרד החינוך) תג הקיימות, היוצר “תו תקן” לקיימות בשבטים ובהנהגות אשר יתווה דרך לפעילות התנועה בנושא הקיימות ויעודד שיפור מתמיד.

מתנועת הצופים נמסר לחי פה:

הבנו ששעת השין כבר כאן והחלטנו להרים את הכפפה ולעשות מעשה. במסגרתו אנחנו מבקשים להיות השינוי אותו אנו רוצים לראות בעולם. משמע, אנו פונים למנהיגי המדינה שיצטרפו אלינו למאבק, מדברים את המשבר ומעלים את המודעות לגביו בקרב חניכנו, בוגרנו, עובדנו וכמובן עושים צעדים אופרטיביים לתרום את חלקנו בעשייה יום יומית מקיימת, במסגרתה גם הסרנו את הבשר מתפריט מפעלי התנועה. אנו קוראים לכל נער ונערה, איש ואישה ולכל מי שהמשך הקיום האנושי על כדור הארץ בשנים הקרובות יקר לליבו, להצטרף אלינו: לדבר את המשבר ועל המשבר ולהעלות את המודעות, לצרוך נבון ולצמצם צריכה, למחזר ככל שניתן, להפחית את השימוש בפלסטיק על סוגיו, לעבור לשימוש בכלים רב פעמיים ולהפחית שימוש בכלים חד פעמיים, להעדיף תחבורה ציבורית או תחבורה אישית בת קיימא.

לעבור לשימוש באנרגיה טבעית ממקורות מתחדשים. בואו נהיה כולנו השינוי. חזק ואמץ.
הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו