מכבי חיפה לא רוצה תרדו ממנה • טור דעה • אודי דהן

אין הסבר אחר לפספוס ההזדמנויות כל פעם מחדש

מכבי חיפה לא רוצה לזכות בתואר האליפות העונה. אחרת אין הסבר לחוסר היכולת שלה לנצל ולקחת הזדמנויות ולצמצם את הפער ממובילת הטבלה, מכבי תל אביב. אמש, שוב משחק שיכל להביא את מכבי חיפה, לפער של 3 נקודות ממקום ראשון. כאשר בשבת הקרובה, מכבי חיפה משחקת לפני מכבי תל אביב וניצחון שלה יכל להפוך את המיקומים בטבלה, לפחות עד למשחק של מכבי תל אביב. מכבי חיפה פספסה 3 פעמים הזדמנות העונה, כאשר מכבי תל אביב שיחקה לפניה, לא נצחה ופתחה פתח למכבי חיפה, לבוא ולהתקרב אליה ולהלחיץ אותה.

מכבי חיפה בכדורגל (צילום: שי מזור)
מכבי חיפה בכדורגל (צילום: שי מזור- חי פה)

המשחק הראשון היה, כאשר מכבי תל אביב לא ניצחה את נס ציונה, מכבי חיפה לא ניצחה את הפועל רעננה. המשחק השני היה כאשר מכבי תל אביב לא ניצחה את באר שבע ומכבי חיפה הפסידה לכפר סבא בבית. ההזדמנות השלישית הגיע אמש, כאשר דווקא היריבה העירונית, הפועל חיפה, הצליחה להוציא תיקו מול מכבי תל אביב.

למכבי חיפה חשוב להגיד, שוב ניתנה מתנה והיא הייתה צריכה לנצח את ביתר ירושלים, הפצועה והחסרה. כאשר ביתר הגיעה לאחר שני הפסדים, עם שחקנים פצועים ומורחקים. כידוע לכם המשחק הסתיים בהפסד של הירוקים. מה שהגדיל את הפער ממקום ראשון ושוב הוכיח שמכבי חיפה, לא מוכנה העונה למאבקים תחת לחץ.

מכבי חיפה  לא רוצה בית"ר ירושלים כן רוצה

מכבי חיפה הוכיחה השנה שהיא לא רוצה אליפות. הן בכישלון המקצועי על הדשא, חשוב לציין במשחקי המאני טיים,כי בשאר המשחקים היא עושה את העבודה. אבל ברגעי האמת השחקנים של מרקו בלבול, עושים במכנסיים ולא מספקים את הסחורה.

דולב חזיזה וטיירון שרי • מכבי חיפה מנצת את ביתר ירושלים בסמי עופר (צילום: שי מזור)
איך שגלגל מסתובב לו • מכבי חיפה מנצת את בית"ר ירושלים בסמי עופר (צילום: שי מזור)

מכבי חיפה והעומד בראשה מר יעקב שחר, הוכיחו רק שבוע שעבר שהם לא רוצים אליפות. והם לא באמת רוצים להאבק עד הסוף, כי אחרת אין הסבר לכישלון, בהבאת שחקן רכש בחלון העברות האחרון. מכבי חיפה הייתה על סף החתמת שחקן בכיר, אשר יכל להשפיע ולהיות ה"משנה משחק" שלה, במאבק האליפות. אבל בגלל ענייני אגו וכספים, העסקה התפוצצה, למרות שהשחקן כבר הגיע לחתימה בארץ וערך סיור בסמי עופר. הכישלון הוא לא רק החוסר יכולת, להחתים שחקן כזה או אחר, הכישלון הוא שלא הייתה תכנית מגירה, ולא היה שום שחקן אחר על הפרק. מה שהוביל לכך שהקבוצה נשארה ללא חיזוק להמשך הליגה. למעט מגן ימני זר שהגיע ושוער מחליף.

רוקאביצה וצ'ירון שרי מכבי חיפה (צילום: שי מזור)
רוקאביצה וצ'ירון שרי מכבי חיפה (צילום: שי מזור – חי פה)

בית"ר ירושלים כן רוצה, כי למרות שני ההפסדים, הפציעות ושחקנים שנקנו בהמון כסף ולא סיפקו את הסחורה. משה חוגג לא ויתר והנחית שני שחקני ענק בבירה. עכשיו זה לא שאלירן עטר זה מסי וחנן ממן זה רונאלדו, אבל זהו מהלך שאומר למאמן, לשחקנים ולשאר הליגה, אנחנו לא מוותרים. אנחנו נמשיך להשקיע ולא נוותר על העונה הזאת. אלירן עטר כוכב כדורגל אולי לא צעיר אבל רעב להצליח, חנן ממן, שחקן ואישיות ענקית שיכול לתרום המון לחדר ההלבשה. ההחתמה של שני השחקנים הללו, היא אמירה חד משמעית, אני רוצה תארים ואליפות ומצד שני שחר אומר מספיק לי מה שיש.

מרקו בלבול אותן תשובות כל משחק (צילום: מערכת חי פה)
מרקו בלבול אותן תשובות כל משחק (צילום: מערכת חי פה)

מרקו והטעויות

מרקו בלבול מאמנה של מכבי חיפה, משתמש באותם תירוצים, משפטים ותשובות מתחילת העונה. הבעיה היא, שהוא עקבי גם בהתנהלות שלו במגרש, לא משנה כלום, לא מגיב לכלום ולא מגיב למהלך המשחק. כל פעולה שלו צפויה, שקופה וחוזרת על עצמה כפי ההתנהלות שלו במסיבות העיתונאים.

מכבי חיפה, עדין במקום השני ועדין נמצאת חזק בתמונת האליפות והיא עדין חזק במאבקי הגביע, אבל אם מרקו בלבול, לא יעשה איזה שינוי דרסטי במחשבה שלו, בהתנהלות שלו, בשיטת המשחק, במערכים,בחילופים ובבחירת השחקנים הנכונים. אוהדי מכבי חיפה ימשיכו להגיע עד לבאר ולא לשתות ממנה.

ירדן שועה, הגיע הזמן לתת לו (צילום: מערכת חי פה)
ירדן שועה, הגיע הזמן לתת לו (צילום: מערכת חי פה)
2 תגובות
  1. יוסי אמר/ה

    כתיבה חלשה על המון חזרות….

  2. אילן אמר/ה

    כל גיבורי המקלדת שיודעים הכל בלי להיות באימונים .כותבים בלי אחריות. איזה בולשיט לא רוצים אליפות… תחשבו על איפה הייתם איה רכש היה איפה אתם היום ויזה רכש בלבול הביא.

לא ניתן להגיב