לרגל ט”ו בשבט מצילים את כדור הארץ בקליק • “הקלק וטע” • יו”ר קק”ל דניאל עטר מספר על הפרויקט

דניאל עטר, יו"ר קק"ל (צילום: חיים ורסנו, מערך הסברה קק"ל)

לרגל ט”ו בשבט, יוצאת קרן קימת לישראל בפרויקט אקולוגי ייחודי
שמזמין את הציבור הרחב לשמור על כדור הארץ דרך האינטרנט
• “הקלק וטע” • יו”ר קק”ל דניאל עטר מספר על הפרויקט

יו”ר קק”ל דניאל עטר:

אחת המשימות החשובות להתמודדות עם שינויי האקלים היא על ידי הפחתת פליטת הפחמן הדו חמצני והגברת קליטתו מהאטמוספרה. הדרכים העיקריות לעשות זאת בישראל היא על ידי ייעור, העצים והיערות הם הכלי היעיל ביותר של האנושות לעצירת משבר האקלים. אני מזמין את הציבור הרחב לקחת חלק בפרויקט חשוב זה למען תושבי ישראל וכדור הארץ כולו. מדובר באירוע הנטיעות הווירטואלי הגדול בישראל, כשהיעד הוא להגיע לנטיעת 100 אלף עצים. על כל עץ שינטע באתר- קק”ל תינטע עץ נוסף. כל הנטיעות יתבצעו ע”י יערני קק”ל כנטיעות ביטחוניות בעוטף עזה, כך הציבור זוכה גם לשמור על כדור הארץ וגם לתרום לביטחון תושבי הדרום.

התמודדות עם משבר האקלים באמצעות נטיעת עצים

בזמן שיערות שלמים נשרפים באוסטרליה, קרוב למיליארד בעלי חיים נכחדים ומזג האוויר משתגע, האנושות מתחילה להיות עדה להשפעות משבר האקלים ולמגמת ההתחממות הגלובלית. האו”ם קבע כי אחת הדרכים היעילות ביותר בכדי להתמודד עם משבר האקלים היא נטיעת עצים. קרן קימת לישראל העמידה את ט״ו בשבט הקרוב בסימן “רואים רחוק- נוטעים ירוק” ויוזמת פרויקט אקולוגי ייחודי לשמירה על כדור הארץ – “הקלק וטע”.

הציבור מוזמן לטעת עץ באמצעות תרומה מקוונת

מדובר בפרויקט נטיעות מקוון המזמין את הציבור הרחב להירתם, ולקחת חלק במאבק לשמירה על כדור הארץ- כשיעד הנטיעות עומד על 100,000 שתילים. עלות הנטיעה תעמוד בזמן המבצע על ח”י שקלים (18 ₪) כאשר על כל עץ שיינטע באתר – קק”ל תינטע עץ נוסף והנוטע יקבל תעודת נטיעה דיגיטאלית, אותה גם יוכל לשתף ברשתות החברתיות. הנטיעות יתבצעו ע”י יערני קק”ל כנטיעות ביטחוניות בעוטף עזה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
  1. מירי אמר/ה

    כל זמן שיש שיגורי בלוני נפץ הגורמים שריפות בעורף עזה,מה יועילו הנטיעות?

  2. ליאור אמר/ה

    נטיעות יועילו ואכן חשוב מאוד בתקופה של התחממות, אבל במקביל יש צורך במדיניות ובביצועים להפחתת פליטות ולא להגדלה באמצעות אסדות גז וכד׳