רמב”ם ביוזמה רלוונטית לבהלת הקורונה • שימוש בטכנולוגיה חדשנית לטיהור חדרי בידוד מווירוסים וחיידקים

בבית חולים רמב”ם בחיפה החלו הבוקר, ראשון 02/02/20, להשתמש במכשור חדשני – טכנולוגיה של “יינון בינארי” לחיטוי חדרי בידוד. מוצר אותו משווקת חברה בשם “קלין ביט” מרמת ישי שמיועדת גם לחיטוי אמבולנסים וציוד נלווה כמו כיסאות גלגלים ומיטות. 
המכשור ייכנס לשימוש בכל פעם שיגיע לבית החולים מטופל עם חשד לווירוס מדבק – יוזמה רלוונטית לבהלת הקורונה העכשווית.

בבית החולים מסבירים, כי לפני שלושה חודשים, בעקבות תקלה במערכת המים בבית החולים שגרמה להצפת חדרי הניתוח בקומת המרתף וחשש לזיהום, ביצעה החברה חיטוי מקיף שהוכיח את היתרון הטכנולוגי שהיא מציעה – חיסול מושבות נגיפים וחיידקים במהירות גדולה יותר ובהיקף נרחב יותר.

בעקבות הניסוי המוצלח בחדרי הניתוח באותו אירוע הצפה ברמב”ם, הזמינה הנהלת בית החולים את החברה להתחיל לפעול גם במקרים של הגעת חשד לווירוסים הדורשים שימוש בחדרי בידוד.

הטכנולוגיה החדשה עושה שימוש במכשירים שפולטים ענן פלסמה של הידרוקסיל – חומר שידוע כמחסל וודאי של חיידקים, נגיפים ונבגים מסוכנים. המכשיר מאפשר לכסות מהר שטחים נרחבים, לעומת פעולת הניקוי הסטנדרטית באמצעות מטליות טבולות בכלור.

יקי אגם, הבעלים של החברה מסביר:

חומר הגלם הוא מי מחצן בריכוז של 7.8%. החומר עובר דרך קשת חשמלית שיוצרת ענן יינון בינארי  – עם טיפות זעירות, והחומר הופך להידרוקסיל, שכאמור מחסל בוודאות מושבות חיידקים ווירוסים תוך שבע שניות מזמן המגע. באופן מקרי ולא צפוי, הגיע הבוקר לרמב”ם אזרח ישראלי שחזר בטיסה מסין והתלונן שאינו חש טוב. הצוות של החברה המתין לסיום הבדיקות בחדר הבידוד, נכנס פנימה וביצע חיטוי באמצעות המכשור החדש. הצוות גם הכשיר צוותי חירום מסגל רמב”ם לביצוע עצמאי של הפעולה עם המכשור החדשני.
חיטוי (צילום: דוברות רמב”ם)
חיטוי (צילום: דוברות רמב”ם)
תגובה
  1. דודי אמר/ה

    אני גר בהרצליה איפה קונים מכשיר וחומר והאם מותר לרסס בבית

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.