תשעה חודשים אחרי שהתמוטט בהופעה, ניק מילר נפגש עם חובש מד"א ענבר אוזן שהציל את חייו והתאחד עם פבלו רוזנברג על הבמה ברמב"ם

תשעה חודשים אחרי שהתמוטט על במת "זאפה חיפה", ניק מילר, גיטריסט "סטלה מאריס" וממייסדי הלהקה, נפגש ביום שלישי האחרון עם חובש רפואת חירום במד"א ענבר אוזן, שהציל את חייו כשליבו הפסיק לפעום במהלך ההופעה ע"י פעולות החייאה מתקדמות בסיוע מכשיר הדפיברילטור שנמצא תמיד במכוניתו.

מילר, שהועבר לאחר מכו להמשך טיפול בבית החולים רמב"ם, אושפז מספר שבועות ביחידה לטיפול נמרץ לבבי ומחלקת ניתוחי לב, בסופם התאושש ושוחרר לביתו כשהוא חש בטוב.

אתמול רביעי 29/1/20 הוא גם עלה על במת אולם ספנסר במסגרת כנס ניתוחי לב השנתי של רמב"ם "עבר, הווה ועתיד", ה-12 במספר, וניגן את שיר "נר על החלון" אותו הלחין אל מול צוותי בית החולים, ביניהם צוותים רפואיים וסיעודיים של ביה"ח ונציגי מד"א שחברו יחד להצלת חייו.

ניק מילר במפגש מרגש עם צוות מד"א שהציל את חייו

אוזן ומילר, לא יכלו להסתיר את ההתרגשות כשנפגשו מאז ההופעה ההיא, שהתחילה כשמילר מנגן על הבמה, ונקטעה לפתע כשליבו הפסיק לפעום במהלך ביצוע שיר. אוזן, תושב שמשית וחובש רפואת חירום במגן דוד אדום, שמעריץ את הלהקה והגיע להופעה עם חברתו, זינק מיד לבמה, ביצע במילר, פעולות החייאה מתקדמות בסיוע מכשיר הדפיברילטור שנמצא תמיד במכוניתו, והציל את חייו. תוך דקות בודדות הגיעה למקום גם ניידת טיפול נמרץ של מד"א עם הפראמדיק מוחמד אלגדיר והחובש הבכיר יניב הויגר, שהמשיכו את הטיפול הרפואי, הרדימו והנשימו אותו ופינו אותו בדחיפות ישירות לחדר הצנתורים בבית החולים.

ניק מילר עם יניב הויגר, ענבר אוזן ופארמדיק מחמד אלגדיר (צילום: מד"א)

אוזן: בזכות מילר, זכיתי לעשות דבר מאוד משמעותי, כל כך משמח לראות אותו עומד על הרגליים. לא אשכח לעולם את המעבר המהיר מבילוי בהופעה, לכך שתוך שניות בודדות התחלתי לבצע פעולות החייאה על הבמה, ושלחתי את בת זוגי לרוץ להביא את מכשיר הדפיברילטור מהמכונית שלי. לפגוש את מילר עכשיו, כשהוא במצב טוב, מחזיר אותי לרגע בוא הדופק שלו חזר לפעום והוא שב לחיים. זה מרגש ומספק כל כך.

מילר: אני יודע שממצב כמו זה שהייתי בו בדרך כלל לא יוצאים. אני מבין היום שלולא המענה הרפואי המהיר שקיבלתי ומכות החשמל ממכשיר הדפיברילטור, כנראה שלא הייתי שורד. אני אסיר תודה לצוות מד"א, ובמיוחד לענבר שנלחם על החיים שלי והציל אותי. אני בטוח שאחזור לנגן, ומחכה לפגוש אותו שוב בהופעה, אבל הפעם להופיע עד הסוף.
 

מילר, השתתף אתמול כאמור בכנס ברמב"ם עלה על במה מול אולם מלא רופאים ואחיות והשלים את אותה ההופעה כמחווה לצוותים הרפואיים שהצילו את חייו בביה"ח. אל מילר, הצטרף שותפו ללהקה המיתולוגית, הסולן פבלו רוזנברג שהודה ליושבים באולם: "החזרתם לי את ניק". ההופעה הקצרה של הצמד זכתה לתשואות סוערות באולם הכנסים, שרגיל להכיל תכנים קצת יותר פורמליים, ומשתתפי האירוע הצטרפו אל השניים בשירה וריקוד.

מילר: אני רוצה להודות לכולם. בזכותכם אני חי".

פרופ' גיל בולוטין, מנהל מחלקת ניתוחי לב ברמב"ם, שבה טופל גיטריסט "סטלה מאריס" לאחר שהתמוטט: מילר הוא דוגמא נהדרת לטיפול מוצלח. בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר מטופלים שמגיעים לרמב"ם כשמגמת העלייה בכמות הניתוחים וסוגי הטיפולים היא ברורה.

ברמב"ם אומרים כי נרשמה עלייה של כ- 35% במספר ניתוחי הלב בקריה הרפואית רמב"ם בין 2009 ל-2019, כך עולה מנתונים שנאספו במחלקת ניתוחי לב במרכז הרפואי והוצגו בכנס. עוד עולה כי בין 2018 ל-2019 חלה עליה של כ-14% במספר הניתוחים שבוצעו בביה"ח. בנוסף, הנתונים מצביעים כי בשנה החולפת נרשמה עליה במספר המטופלים המופנים לרמב"ם מבתי חולים אחרים. עוד דווח כי במהלך 2019 ביצעו ברמב"ם 727 ניתוחי לב, כאשר מרבית הפעולות (כ-420) בוצעו במטופלים בגילאי 50-75. יש לציין כי מחלקת ניתוחי לב ברמב"ם היא הגדולה בצפון והשלישית בהיקף הניתוחים בישראל.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
ניק מילר ופבלו רוזנברג (צילום: הקריה הרפואית רמב"ם)

הכנס השנתי של מחלקת ניתוחי לב ברמב"ם, נערך השנה תחת הכותרת "עושים היסטוריה בטיפול בחולי לב". במסגרת הכנס סקרו המרצים השונים את התהליכים והתמורות שחלו בארץ ובעולם בתחום ניתוחי הלב, דנו בסוגיות טיפוליות שונות ונתנו הצצה אל העתיד המצפה לרופאים ולמטופלים בכל הקשור לפעולות ניתוחיות, תרופות וטכנולוגיות רפואיות.

בכנס לקחו חלק מאות קרדיולוגים ורופאי משפחה מכל הארץ, וביניהם מהשמות הבולטים בתחום. מרצי הכנס הם רופאים בכירים, מנהלי מחלקות ומערכים מבתי החולים השונים בארץ, כאשר מרצה המפתח היה ד"ר דני דביר, מנהל IVR, מכון הלב במרכז הרפואי UW שבסיאטל, ארה"ב. ד"ר דביר נחשב למומחה בעל שם עולמי והרצאתו עסקה בדיון שבין סוגי טיפול שונים ושימוש בטכנולוגיות בניתוחי לב.

מרצה נוסף שנכלל באירועי הכנס ומשך תשומת לב רבה הוא הפודקאסטר רן לוי, מגיש הפודקאסט המצליח בישראל. לוי, יזם, מהנדס, סופר ומרצה מרתק, יסקר את תהליכי מהפיכת הבינה המלאכותית ברפואה ובתחבורה.

הכנס כלל גם פאנל מומחים שיעבור בשאלה: מה ניתן ללמוד מההיסטוריה לטובת עתיד המטופלים ובו צפויים לקחת חלק קרדיולוגים בכירים מבתי חולים שונים בצפון ובמרכז. את הפאנל הנחה פרופ' רפי ביאר, לשעבר מנהל רמב"ם וקרדיולוג התערבותי בהכשרתו.

ניק מילר וחובש בכיר יניב הויגר (צילום: מד"א)
ניק מילר עם יניב הויגר, ענבר אוזן ופארמדיק מחמד אלגדיר (צילום: מד"א)
ניק מילר עם יניב הויגר, ענבר אוזן ופארמדיק מחמד אלגדיר (צילום: מד"א)
תגובה
  1. עו"ד יואב צח וכס אמר/ה

    מרגש מאוד לראות את ניק מילר, השכן שלי, שניצל על ידי חובש מעריץ שהגיע להופעה שלו, וכשליבו הפסיק לפעום במהלך הופעה, קפץ החובש אל הבמה והציל את ניק. ניק כל כך מוכשר ונפלא כגיטריסט וממציא לחנים ומוזיקה. כשכן הוא אדם נהדר וחבר נפלא. מאוד מאוד יהיה נפלא כשיחלים לחלוטין ושוב נרוויח אותו בהופעות שלו עם יחבריו מסטלה מאריס ובכלל כגיטריסט מוכשר כל כך. לחייך, ניק!
    עו"ד יואב צח וכס

לא ניתן להגיב