נחנך המרכז החדש לבריאות הילד של הכללית במרפאת לב הקריה בקריית אתא

טקס חנוכת המרכז החדש לבריאות הילד של כללית במרפאת לב הקריה בקריית אתא נערך במעמד הרב חיים שלמה דיסקין, הרב האשכנזי הראשי של קריית אתא שברך את ילדי הקריה ואחל להם בריאות גופנית ונפשית והביע את הערכתו לכללית על המתקן הידידותי ומרווח שהקימה עבור ילדי כללית בקרית אתא.

המרכז שנחנך במשכן החדש נותן שירות על ידי צוות רופאי הילדים המוכר בניהולו של ד”ר דב הורניק, שטיפל עד כה בילדי כללית בלב הקריה. במרכז הוכנו 10 חדרי רופאים ואחיות ובעיצובו הושקעה חשיבה, כך שיהיה ידידותי במיוחד עבור הילדים המגיעים לטיפול. על קירות חדרי ההמתנה הותקנו משחקי הפעלה והמקום עוצב באופן שהילד המגיע למקום ירגיש רגוע וכמו ביקור בגן ילדים. כמו כן, ניתן להשהות במקום ילדים הזקוקים למעקב, טיפולי אינהלציה, עירויים וכדומה ולחסוך בכך הפנייתם לחדר המיון. בנוסף, במשכן החדש של המרכז יש אפשרות להרחבת הצוות ומגוון תחומי ההתמחות.

ד”ר סילבי שילר, מנהלת מינהלת כללית בקריות ציינה:

זה נדבך נוסף בשדרוג השירות של כללית בתחום רפואת הילדים בקריות, שבהן נבחרת הרופאים התחזקה לאחרונה עם הצטרפות מומחים חדשים.

ד”ר הורניק, וד”ר שילר הדגישו:

היתרון במרכז הילד הוא מתן מכלול השירות תחת קורת גג אחת ובנקודת זמן אחת, כך שהילד והוריו אינם מטורטרים בין כתובות שונות ובדרך זו מתאפשר גם רצף טיפול ויש תנאים להתייעצות וסיעור מוחות במקרים המורכבים. בהקשר זה מצטרפים בהדרגה לצוות יועצים מומחים ברפואת ילדים במקצועות הרפואה שונים. בשלב זה יש במקום נפרולוג ילדים ובימים הקרובים תופעל גם מחלקת עיניים לילדים ומקצועות נוספים יתווספו בהמשך.
רונן נודלמן (צילום: סמר עודה כרנתינג’י)

רונן נולדמן, מנהל כללית במחוז חיפה וגליל מערבי:

המשכן החדש מאפשר לתת לילדי קריית אתא שירות המשלב איכות רפואת גבוהה עם מעטפת שירות מקיפה ובתנאים פיזיים מותאמים, תוך הרחבת השירות וקיצור המשכי המתנות ללא צורך להרחיק למרכז אחר או לפנות למרפאות החוץ בבתי החולים.  הקמת המרכז החדש, הינה חלק מתנופת פיתוח השירות של כללית בקריית אתא. קדמה לה הקמת מרפאה יועצת גדולה במתחם חדש בסמוך ושיפוץ מקיף שנערך במרפאת עוזיאל, כולל התקנת מעלית ומיגון שיאפשר מתן שירות גם בעת חירום. כמו כן, הושלם במרפאת קרית בנימין שיפוץ מקיף. זאת בנוסף לשיפוצים והרחבת שירות במרפאות רבות של כללית ברחבי המחוז.

רגע מרגש בטקס היה כאשר אם הגיעה עם בנה הפעוט ובקשה לשאת דברים כדי להודות לצוות שהציל את חיי הילד בעת שהגיע עם קשיי נשימה קשים ורמת חמצון בדם (סטורציה) נמוכה ומסכנת חיים. בגרון חנוק מדמעות תיארה כיצד הטיפול המסור הציל את חייו ובזכות הצוות המופלא היא זוכה לגדל ילד בריא.

מקהלת הילדים בפתיחה של מרכז הילד לב קריה. (דוד חורש )

הטקס לווה בהופעה מרגשת של 20 תלמידי בית ספר פינסקר בקריית אתא, חברי להקת קולות, המובלת על ידי איילת הרוש ,יחד עם המנהל המוסיקלי חיים לוי ששרו שיר מרגש שתאם את הנושא של תחושת ילד במהלך טיפול.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.