חיי סטודנט בטכניון ניצלו תודות לאבחון נכון של ד”ר ענת רוזנצוויג מנהלת מרפאת כללית בטכניון

סטודנט בן 26 הגיע לד”ר ענת רוזנצוויג, מנהלת מרפאת כללית בטכניון, כשהוא סובל ומתלונן על כאבים ברגל ימין שהחלו שלושה שבועות קודם לכן, ללא חבלה או טראומה כל שהיא. ארבעה ימים לפני כן נבדק במוקד רפואי ושוחרר עם אבחנה של כאב ממקור שרירי עם המלצה על טיפול ע”י מוסקול.

בבדיקתו עלה חשד אצל המומחית מכללית לפי סימנים קליניים מסוימים כי מדובר בפקקת של הורידים העמוקים של שוק וירך ימין. מדובר במצב מסכן חיים שבו במצב כזה אם אינו מאובחן בזמן, עלול לשלוח קרישים לריאות ולמוח ולשאר חלקי הגוף ואף לגרום למוות.

על כן, הפנתה אותו בדחיפות למיון בבי”ח כרמל שם בוצעה בדיקת סונר ונמצא כי הוריד הראשי של הרגל, שוק וירך ימין פקוק בקריש דם לכל אורכו.

הסטודנט, אושפז לצורך טיפול עם מדללי דם להמסת הפקקת ולשם ברור הסיבה להתפתחות מצב זה שכן מדובר בתופעה שמתפתחת בדרך כלל בגיל השלישי ונדיר שפקקת של מערכת הורידים העמוקה מתפתחת אצל בחור צעיר, בריא, ללא רקע משפחתי למצב, לא לאחר פציעה או שהייה ממושכת ללא תנועה בעקבות שכיבה בשל מחלה וניתוח או לחלופין טיסה ממושכת.

ד"ר ענת רוזנצוויג (צילום: דוברות כללית)
ד”ר ענת רוזנצוויג (צילום: דוברות כללית)
5 תגובות
 1. משה אמר/ה

  כל הכבוד לרופא!

 2. אשרת אמר/ה

  מרגש מאד! רופאה תותחית! החלמה מהירה לבחור הצעיר. זכית בחיים מחדש! שמור עליהם ❤️

 3. צביקה אמר/ה

  זו לא הפעם הראשונה שהצילה חיים

 4. אסתי אמר/ה

  ענת היא רופאה תותחית חדת אבחנה ובעיקר אנושית בן אדם. ראוי לפרסם את הכתבה שכמה שיותר רופאים יראו וילמדו ממנה איך להקשיב למטופלים.

 5. אורן אמר/ה

  ענת רופאה נהדרת, זכיתי להיות מטופל שלה לפני כעשרים שנה בטכניון. מקצועית ונעימה, פשוט השראה !!!!

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.