זעאתרה דורש לכנס את ועדת הביטחון של עיריית חיפה בעקבות אירועי הירי בואדי ניסנאס • תחושת הביטחון ירודה בקרב התושבים

רג'א זעאתרה (צילום: ירון כרמי)

יו”ר סיעת חד”ש במועצת העיר חיפה וחבר ועדת הביטחון בעירייה, רג’א זעאתרה, שיגר מכתב ליו”ר הועדה אלי לנדאו, בו הוא דורש את כינוס הועדה בעקבות אירוע ירי שאירע במוצ”ש בשכונת ואדי ניסנאס ובו נפצעו שני בני אדם.

זירת האירוע (צילום: ג’עפר פרח)

במכתב מפרט זעאתרה, ומציין את אירועי הירי בשבת האחרונה וכן בתקופה האחרונה ואת חוסר תחושת הביטחון בקרב התושבים:

 1. במוצ”ש 25.1.2020 בשעה 19:00 בערך דווח על אירוע ירי ברחוב חדאד בשכונת ואדי ניסנאס שבו נפצעו שני בני אדם.
 2. הירי היה לכיוון מדרגות דור שעולות מצומת הרחובות חדאד, הואדי ותופיק טובי לרחוב אל-פאראבי לכיוון רחוב שבתאי לוי ליד מוזיאון חיפה לאומנויות. במדרגות אלה גרות מספר משפחות, חלקן עם ילדים קטנים, שהיו עלולים להיפגע חלילה מהירי. רק בנס לא נמנע אסון גדול יותר והפגיעות היו רק ברכוש – בבתים ובכלי רכב.
 3. ביום 12.11.2019 נורה למוות צעיר שעבד בחנות “פיצוציה” ברחוב אלנבי ליד כיכר אמיל חביבי. הירי אירע בשעת צהריים, באמצע היום, באזור הומה אדם שבו מרוכזים מספר בתי ספר שבהם לומדים אלפי תלמידים. גם כאן יכלו להיפגע עוברי אורח וילדים בדרכם הביתה מבית הספר.
 4. תחושת הביטחון של תושבי השכונה ירודה. נוסף לשני האירועים שזעזעו את התושבים אני מקבל תלונות נשנות על תחנות סמים ופעילות פלילית במוקדים שונים.
 5. על כן אני מבקש לכנס בהקדם האפשרי את ועדת הביטחון לדיון מיוחד על מצב הביטחון בוואדי ניסנאס. אני מבקש להזמין לפגישה את נציגי תחנת חיפה של משטרת ישראל, נציגי הרשות למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול ונציגי אגף הרווחה.
 6. נוסף לסקירה מקצועית מהגורמים הנ”ל אבקש גם שהוועדה תקבל עדכון לגבי מצב התאורה והמצלמות בשכונת ואדי ניסנאס ותכנית העבודה לשנת 2020, זאת בהמשך לישיבת הוועדה ביום 7.11.2019 בה הוצגה ע”י מנהל אגף ביטחון ושירותי חירום מר יאיר זילברמן תכנית רב שנתית לפריסת מצלמות בעיר.
רג'א זעאתרה (צילום: ירון כרמי)
רג’א זעאתרה (צילום: ירון כרמי)

זעאתרה מסר לחי פה:

אנחנו דורשים שהמשטרה תמלא את חובתה לספק ביטחון אישי לתושבי שכונת ואדי ניסנאס שהפכה לאחרונה לזירה של מעשי פשיעה. לא נחכה ליום שבו ייפגע הולך רגל תמים או ילדה קטנה שיצאה לשחק ליד הבית. נוסף לפעילות האכיפה אני דורש גם לשפר את מצב התאורה ואת פריסת המצלמות. אי אפשר לסמוך על מצלמות פרטיות שבעליהן עלולים ליפול קורבן לנקמנות וסחטנות של גורמי פשיעה. חשוב גם להגביר את פעילות המניעה ולכן דרשתי להזמין נוסף לנציגי המשטרה את נציגי אגף הרווחה בעירייה ואת נציגי הרשות למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול.

אנחנו רוצים שוואדי ניסנאס וכל השכונות היהודיות והערביות בעיר יהיו נקיות מסמים, נשק ופשיעה. צריך לגבש תכנית רב תחומית כדי למגר את הפשיעה ולשפר את תחושת הביטחון של התושבים. זה לא מצריך מיליונים אלא רצון אמיתי של כל הגורמים הרלוונטיים ובראשם המשטרה והעירייה.
זירת האירוע (צילום: ג’עפר פרח)
מכתב כינוס ועדת ביטחון

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

3 תגובות
 1. מרק אמר/ה

  לא צריכה להיות סובלנות לאלימות, ללא קשר למיקום בעיר, שכונה או מגזר!
  חיפה הולכת ונעשית דומה לשדה קרב, כאשר בעבר מקרים אלה היו נדירים

  1. אתי אמר/ה

   מה תעזור המשטרה, אצל הערבים זו תרבות לירות אחד על השני, שיהרגו אחד את השני, מה איכפת לנו מהם.

 2. פרופ מ.קליני דר שטיין מימחה לאונקולוגיה אמר/ה

  ממתי מעניינים את מר זעאתרה תושבי חיפה הערבים? הרי הוא עסוק, פיזית ונפשית, כל הזמן רק בהטפת שנאה נגד מדינת ישראל ותושביה היהודים ואהבה חסרת גבולות חכל הבעתיסטים והנאצריסטיים והחמאסים והחיזבלות למיניהן, כחלק מהשקפת עולמו הפרוגרסיבית. והיהודים הטפשים מאמינים בדו קיום עם הפשיסט הלאומן הזה.