"בסוף בכדי לזכות בגביע צריך לנצח קבוצות חזקות וטובות" במכבי חיפה לא מתרגשים מתוצאת ההגרלה של רבע גמר גביע המדינה בכדורגל • פרשנות

אין הגרלות קלות

היום, שלישי, 20/01/2020, התקיימה הגרלת רבע הגמר של גביע המדינה בכדורגל. מכבי חיפה, הגרילה את הפועל באר שבע, היריבה הכי קשה שיכלה לקבל, מתוך 8 הקבוצות, אשר משתתפות ברבע הגמר. אך כמו כן גם יכולה להתנחם בזה, שהמשחק יערך במגרשה שלה, בסמי עופר והיא תזכה למרבית הקהל.

מכבי חיפה נמצאת בתקופה מצויינת, הקבוצה אומנם עדין במקום השני, אך ממשיכה להוביל בכמות הכיבושים, והקבוצה משחקת את הכדורגל הכי אטרקטיבי בישראל. את המחזור האחרון סיימה בתוצאת 4:0 קלילה, מול הכתומים מנס ציונה.

המשחק הגביע ייערך באצטדיון סמי עופר, בין התאריכים 5-3 לחודש מרץ. תאריך סופי עדין אין, כמו כן מכבי חיפה, תפגוש את הפועל באר שבע באותו שבוע, כנראה 3 פעמים. פעם אחת במסגרת הליגה, לאחר מכן במסגרת הגביע, ואם מיקומם של הקבוצות ערב פתיחת הפלייאוף העליון, יהיה שמכבי חיפה במקום השני ובאר שבע במקום החמישי, הקבוצות ייפגשו שוב.

מכבי חיפה נגד הפועל באר שבע 2:0 לירוקים במשחק האחרון (צילום האתר הרשמי)

ראש בראש שלוש פעמים

למכבי חיפה, כנראה מצפים שלושה מפגשים לא פשוטים מול הפועל באר שבע. האדומים מהדרום ,לא בעונה טובה ואף פיטרו את המאמן ברק בכר, שזכה עם הקבוצה בשלוש אליפויות רצופות. מחליפו הינו יוסי אבוקסיס, ששמו עלה לא מעט פעמים,כמועמד לתפקיד מאמנה של מכבי חיפה.
ניצחון של הירוקים בשלושת המשחקים, יהיה הישג אדיר למרקו בלבול ולשחקנים בירוק. אך הפסד ברבע הגמר, ואו הפסד במסגרת הליגה, יכול לשים סוף לחלומם של אוהדי הקבוצה, לזכות בתואר כלשהו העונה.

גביע או אליפות

סיכוי גבוה יותר לזכות בתואר, דרך הגביע מאשר לזכות באליפות. נכון שמכבי חיפה ממוקמת חזק במקום השני, והפער ממקום ראשון הינו רק 4, נקודות, אך נראה כי באליפות מכבי חיפה לא תזכה השנה. הערכתי מתבססת על העובדה שבמאבקים ראש בראש, מול היריבה מתל אביב, הירוקים הפסידו פעמים העונה. נכון שבמשחק הראשון התוצאה הייתה רק אחת אפס ומשער עצמי, במשחק השני האופרה כבר הייתה שונה לגמרי, אומנם מכבי חיפה הפסידה משער בתוספת הזמן, אך במרבית מדקות המשחק היריבה מתל אביב הראתה עליונות. וניכר היה שמכבי חיפה עוד לא שם במאבקים מול תל אביב.

מכבי חיפה לא מצליחה לנצח במאבק הישיר על המקום הראשון (צילום האתר הרשמי)

270 דקות מתואר

מכבי חיפה, נמצאת מרחק 3 משחקים מתואר לעונה הזו. זכיה בגביע ומלחמה עד הסוף, ראש בראש מול המקום הראשון, יהיה הישג אדיר למועדון, שסוגר 9 שנים ללא זכיה באליפות.

התואר האחרון מחזיקת גביע המדינה – האוהדים רוצים יותר – תמונה : האתר הרשמי

מכבי חיפה – כדורגל – סיקור המשחקים

לא ניתן להגיב