חילוץ כלבים וחתולים שחיו בתת-תנאים התקיים בחיפה

בערב מוצ”ש, 18/01/2020, השתתפתי במבצע מציל חיים לכלבים וחתולים שחיו בשני בתים בתת-תנאים. הזוג, שהינו מוכר לרשויות ולמשטרה, החזיק בשני הבתים מספר רב של כלבים וחתולים, ללא טיפול מתאים ולעתים בחוסר מזון ומים. הכניסה לבתים נערכה בחסות המשטרה, העירייה והמחלקה הווטרינרית ולאחר מו”מ ממושך עם הגבר שנכח במקום.

בעלי חיים החיים בתת תנאים (צילום: פעיל)
בעלי חיים החיים בתת תנאים (צילום: פעיל)
בעלי חיים החיים בתת תנאים (צילום: פעיל)

התמונות שהתגלו בפנינו היו קשות ביותר, כלבים וחתולים רעבים, חלקם חולים ופצועים. מחזה שלא נתן לי מנוחה כל הלילה. בסופו של דבר חולצו 7 כלבים שנזקקו לטיפול כשאחד מהם עם רגל שבורה וחתול במצב קשה שהועבר מיד לווטרינר. ברצוני לציין שבמקביל להוצאת בעלי החיים, ייתכן שינקטו הליכים כלפי הזוג לצורך צו נגד החזקת בע”ח.

יש לציין שכל הפעילות הייתה בשיתוף פעולה יעיל בין המשטרה, המחלקה הווטרינרית, העירייה והמחלקה המשפטית. את החילוץ הובילו פעילי זכויות בע”ח.

בתמונות: חתול רזה באופן קיצוני, לא אכל הרבה זמן ולא טיפלו בדלקת הריאות שאובחנה אצלו על ידי הוטרינר וכן דלקת בעיניים. לצערי החתול לא שרד. סיים חייו עם אהבה וחום סביבו אבל סבל זמן רב כפי שנראה מהמצב אליו הגיע. זה עוד בע”ח שסיים חייו בעינויים בגלל ההזנחה של הזוג הנתעב הזה.

תודה לכל מי שתרם להצלחת החילוץ. בשלב זה אנחנו זקוקים לתרומות למען הטיפול בחיות הנמצאות במרפאות. כמו כן, מחפשים בתים חמים לכלבים ולחתולים שסבלו מספיק.

לתרומות ואימוץ ניתן לפנות אלי: 050-4555088 עליזה

הגיבו כאן לכתבה

8 תגובות
 1. מיכל אמר/ה

  חייבים לעשות חוק עם ענישה משמעותית נגד הסדיסטים האלה

 2. אריאלה אהרוני אמר/ה

  כול פעם מגיע פוסט על אנשים חסרי חמלה
  .שמתעללים בחיות חסרי בית.
  הגיע הזמן לחוקק חוקים .על אנשים שלוקחים את החוק לידים.
  והלוואי.

 3. דין דין אמר/ה

  מי שמתעלל בחיות יתעלל גם באנשים חלשים וחסרי ישע.את הסוטים האלה יש להעניש בחומרה.

 4. רחל אמר/ה

  ראיתי ושמעתי על מצב היתעללויות בבעליי חיים והחוק רחוק להשגה.חשוב בניהול מישטרתי מיוחד רק לבעליי חיים לפיקוח והבאה לעונשים של כלא וקנסים ולהיתחשב בתלונות הציבור שיהיה מוכן לעזור בצדקות ומה שאפשר.

 5. ליאת אמר/ה

  ככ מרגש ..ככה צריכים לפעול למען בעלי חיים. אני לא מבינה למה זוג שלא מסוגל לטפל לקחו ככ הרבה בעלי חיים אליהם. כל הכבוד על אזרחות טובה.ועכשיו, הגיע הזמן לדאוג לסרס ולעקר חתולי רחוב . אין שום סיבה שחתולים יסתובבו ברחובות. חייבים לשים אותם במקלטים כמו שעושה כל מדינה נאורה. המראות של חתולי רחוב רעבים רטובים וקפואים מקור צובטת בלב..

 6. דן אמר/ה

  ומה קורה בכול האגודות למנהם שמעבירות בעלי חיים לנסיונות?

 7. שירה יקיר אמר/ה

  רק לקרוא ולראות את התמונות פשוט רע לי שאני מבינה כמה בני אדם רעים וגרועים הרבה יותר מחיות טרף

 8. מיכל אמר/ה

  הפעילים ,המחלקה והמשטרה -ריגשתם, אין לי מילים להודות לכם. כמה מקרי התעללות ביצורים האלה שרק רוצים לתת אהבה. החוק שלנו דפוק וצריך ענישה חזקה שתפחיד את המתעללים

הגיבו כאן לכתבה