אור שחף, מנכ”ל החברה הכלכלית “אנו מזמינים חברות בינלאומיות וישראליות בתחום העיר החכמה לראות בחיפה שותפה”

מנכ”ל החברה הכלכלית לחיפה, אור שחף, השתתף בפאנל ראשי רשויות בנושא קידום תחום העיר החכמה, שנערך במסגרת כנס ותערוכת SmartCities Expo 2020 שקיים אתר הטכנולוגיה “אנשים ומחשבים” במרכז הכנסים Avenue בקריית שדה התעופה.

במהלך הפאנל, סיפר שחף, על פעילות החברה הכלכלית לחיפה לקידום נושא העיר החכמה בחיפה בשנים האחרונות. בין היתר הרחיב על התכנון להקים מנהלת עיר חכמה בתוך החברה הכלכלית בשיתוף עם מנהלת 2030 בעיריית חיפה.

אור שחף (צילום: ירון כרמי)
אור שחף (צילום: ירון כרמי)

שחף:

בימים אלה, מקדמת החברה הכלכלית הקמה של סימולטור עירוני בתחום העיר החכמה, בסמוך לאצטדיון ‘סמי עופר’, ביחד עם חברת ‘צ’יטה לאבס’. הסימולטור ישמש כשדה ניסוי לחברות המפתחות טכנולוגיות בתחום הערים החכמות. ייעשה בו שימוש בתשתיות עירוניות שונות ובדאטה עירונית שיאפשרו מין ‘מגרש משחקים’ לחברות לבחון את מוצריהן במצבי אמת.

שחף, הוסיף ופירט על היתרונות הייחודיים הקיימים בחיפה ושיכולים להוות יתרון גם לחברות בתחום העיר החכמה:

חיפה היא אזור אורבני עם יתרונות ייחודיים של מטרופולין עם אזורי היי-טק ותעשייה מסורתית, לצד נמל, מרכזי רפואה, מוסדות אקדמיים בולטים ומרכז התחבורה הציבורית הגדול בישראל והכל בשטח הטופוגרפי הייחודי בישראל שכולל הר, יער, מישור וים. תשתיות אלה יכולות לספק לחברות בינלאומיות שטח נרחב לשיתוף פעולה, הבאת טכנולוגיות עיר חכמה לחיפה ולפעילות של חיפה כ-BetaSite לבדיקה וקידום של פתרונות בתחום.

עוד סיפר שחף, על כנס הערים החכמות הגדול והחשוב בעולם שנערך לפני כחודשיים בברצלונה ובו עיריית חיפה והחברה הכלכלית השתתפו לראשונה:

הקמנו ביתן מכובד בשטח של 50 מ”ר אותו ניהלנו ושהציגו בו אגפי העירייה בתחומי התשתיות וניהול התנועה. המסר שבחרנו לכנס היה The city of Haifa challenges you for a smart move – עיר מאתגרת המבקשת להזמין חברות וגופים בינלאומיים וישראלים להציע פתרונות טכנולוגיים ולראות בעיר חיפה שותפה. בחרנו להשתתף לראשונה בכנס לאחר שנים של התלבטויות והחלטה זו התבררה כנכונה מאד לאור החשיפה שהעיר קיבלה וההזדמנות ליצור קשרים ולראות את החידושים בתחום.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. לודמילה אמר/ה

    מוזר שאתם לא כותבים כלום על הסכנות בקרינה של “העיר החדשה”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.