הכי מרגיז שיש • היום שאחרי משחק העונה הבלתי נשכח – מכבי חיפה נגד מכבי תל אביב

7 שערים במשחק, שוויון של הירוקים פעמיים ושער ניצחון אכזרי של היריבה המרה מת"א בתוספת הזמן, סגרו ערב של מותחן כדורגל, אשר שלח את האוהדים החיפאים הביתה שבורי לב. למכבי חיפה יש העונה קבוצה טובה בהחלט, אך יש עוד הרבה עבודה בשביל לרוץ לאליפות


 מכבי חיפה בכדורגל (צילום: שי מזור)
מכבי חיפה בכדורגל (צילום: שי מזור)

מכבי חיפה רחוקה אמנם רק 6 נקודות מהמובילה מכבי ת"א, לאחר ההפסד המתסכל אתמול, אבל היכולת החלשה במחצית הראשונה, הגנה חלשה שכבר ספגה העונה פעמיים שלושה שערים ורביעייה אחת במגרשה הביתי, והגול המעצבן הזה אתמול, שנכנס בתוספת הזמן, הם סימנים די ברורים שלמרות העונה הטובה בסך הכל והפייט בצמרת לאלופה מכבי ת"א, האחרונה היא זו ששועטת בביטחון לתואר אליפות נוסף.

כבר לפני שריקת הפתיחה זה הריח לא טוב, אוהדי מכבי חיפה הפעילו מופע קונפטי בתיאום עם המועדון, שבתחילה נראה כמו מופע בליגות הגדולות של אירופה, אך הקונפטי התפזר לאורך הדשא ושופט המשחק נאלץ לדחות את שריקת הפתיחה ברבע שעה, עד שהביאו מפוחים לפיזור הקונפטי.

מנקים את הדשא מקונפטי במשחקה של מכבי חיפה נגד מכבי תל אביב (צילום: חגית אברהם)
מנקים את הדשא מקונפטי במשחקה של מכבי חיפה נגד מכבי תל אביב (צילום: חגית אברהם)

חורים בהגנת מכבי חיפה

במשחק עצמו, אוהדי מכבי חוו מופע בלהות של הגנת מכבי חיפה בכיכובו המפוקפק של הבלם האוסטרלי טרנט סיינסבורי, כשגם עופרי ארד וסאן מנחם, התקשו לעמוד מול החוד של הצהובים מת"א, כשבמזל זה לא נגמר בעוד 2-3 שערים לאורחים. הירוקים, לא בפעם ראשונה העונה, הצליחו לחזור מפיגור של שני שערים ל 2:2, ולאחר מכן ל3:3, הרבה בזכות המחליפים ווילדסחוט ועוואד, כששוב מכבי הראתה שלפחות העונה, כביכול , יש לה אופי והיא משחקת עד הדקה ה-90, אבל אז כמובן הגיעה תוספת הזמן, השער האכזרי של יונתן כהן והשאר כבר היסטוריה.

יאניק ווילדסחוט, ההולנדי החזיר את מכבי למשחק ( צילום: מכבי חיפה האתר הרשמי)

מכבי תל אביב – מכונה משומנת

הליגה עוד ארוכה והכל יכול לקרות, אך מעבר להפסד של הירוקים, המשחק אתמול היה מבחן אופי וסיבולת, כשההבדל בין הירוקים לצהובים העונה הוא מנטלי – מכבי ת"א של העונה היא מכונה משומנת, גם אם היא לא מציגה כדורגל שובה, מהשוער הצעיר והמוכשר בין הקורות, שבכלל לא היה אמור להיות שוער ראשון, הגנת ברזל שלמרות השלישייה שספגה אתמול, ממשיכה להיות יציבה וטכנית מאחורה וגם מקדימה, קישור טכני וכשרוני וסגל רחב, שאיתו מסתבר, יכול המאמן ולדימיר איביץ', להשתעשע כשהוא משאיר שחקנים כמו דור מיכה וצ'יקו אופוואדו על הספסל ועדיין יכול להיות מבסוט מה-11 שיש לו על הדשא.

מכבי חיפה מצטיינת בחוד ומפשלת בהגנה

גם למכבי חיפה יש סגל גדול, אך מרקו בלבול כנראה, עוד לא מצא את השילוב הנחוץ לחיבור הקבוצה, כשעקב האכילס טמון בהגנה לא יציבה. חוד הקבוצה בהתקפה מגוון ועל כך תעיד כמות השערים שכבשה העונה הקבוצה, אך עם שפע השחקנים שיש בעמדה זאת, בעיות המשמעת והפציעות, ספק אם זה יימשך ככה לאורך זמן.

טרנט סיינסבורי, המשחק הכי חלש שלו העונה ( צילום: שי מזור)
טרנט סיינסבורי, המשחק הכי חלש שלו העונה ( צילום: שי מזור)

מתח ומחשבות לגבי העתיד

אין ספק שההפסד אתמול היה אחד הצורבים שהיו לקבוצה אי פעם, אם לא הגדול ביותר, אך בסופו של דבר, היה משחק עונה בלתי צפוי, מלא מתח ומחשבות לגבי העתיד. ביום שבת מכבי יוצאת למשחק חוץ מול מכבי נתניה ותרצה לשכוח מהר מההפסד, שיכול לעלות לה בעונה שלמה.

ואיזה מסכנים האוהדים, היציע הצפוני ( צילום: שי מזור)
ואיזה מסכנים האוהדים, היציע הצפוני ( צילום: שי מזור)

מכבי חיפה – כדורגל – סיקור המשחקים

לא ניתן להגיב