לרגל החגים מפגש בכנסיה הקתולית בחיפה

מפגש ייחודי בכנסייה הקתולית בחיפה (צילום: דודי מיבלום)

מפגש ייחודי התקיים במוצ”ש, 29/12/2019, בכנסייה הקתולית מרונית עם הקבוצה הרפורמית של ליאו בק (קהילת אברהם) ונציגי הבהאיים של חיפה. שרו שירי חג, הדליקו נרות וחגגו. המפגש נועד לחבר את הקהילות השונות בעיר, לתת הרגשה של שותפות שלום ושוויון.

הכנסיה הקתולית בחיפה (צילום: דודי מיבלום)
הכנסיה הקתולית בחיפה (צילום: דודי מיבלום)

מפגש בכנסיה הקתולית בחיפה (צילום: דודי מיבלום)

הלכי הרוח בעיר חיפה

מפגש זה הוא לא הראשון, כבר נפגשו הקהילות וחגגו יחדיו בעבר, את חג המימונה. מתאים לעיר בה חיים משותפים. אירוע זה מעיד על הערכים הבאים לשקף את הלכי הרוח בעיר חיפה. קהילת אוהל אברהם ערכו טקס הבדלה בדרכם המיוחדת וטקס חנוכה, שכולם מחובקים ושרים יחדיו שירי החג.
נציגי הבהאיים שרו שירים של תפילתם המבוססים על שלום עולמי.
מקהלת המרונים, שרו שירי חג המולד, שיר אחד בארמית ואחר”כ בשפה הערבית. הסברים של הכמרים על הכריסמס.

עיד אל בנאת

חג החנוכה הוא בעצם גם חג הבנות. באירוע בלט מאוד העצמת הנשים.
נשים מצוות בהדלקת נר של חנוכה. המסורת היהודית לרוב לא נתנה פתח שוויוני לנשים, נשים לא הוזמנו לקחת חלק שוויוני מהובלת הטקסים הדתיים והנה בחנוכה מותר לאשה להדליק, לברך וחובה עליה להשתתף כי גם היא הייתה באותו הנס. את אור הנשים אנו מדליקים למען אותן נשים גיבורות, נראות וסמויות מהעין שעשו ועושות למען הכלל ולמען עצמן. מי ייתן ועוצמתן תתפשט, תאיר ותגיע לעוד תחומים של המסורת היהודית, ברכות ובלי מלחמות שהרי כולנו חלק מאותו הנס, ומאותה תרבות.

כיבוד ומאכלים מסורתיים

כ – 80 איש השתתפו באירוע. היו עוגות מיוחדות של חג המולד ומאכלים מסורתיים מכל העדות. כמובן שלא פסחו על הסופגניות, לביבות וסלטים.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

סיום הערב המרגש בשיר הללויה

סיום התפילה וערב מרגש זה, הסתיים בשיר הללויה. היות והשיר הללויה משותף לשלושת הדתות. שרו גם את שיר לשלום בליווי תיפוף בתופים.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.