ארגוני הסביבה מסולקים מסיור של נציגי ועדת הפנים במפרץ חיפה

ועדת הפנים אשרה לפני כשלושה שבועות את נוכחות ארגוני הסביבה בסיור של ועדת המשנה לבחינת סוגיות תכנון וסביבה במפרץ חיפה, שמתקיים היום (ד) אך הבוקר הודיעה הועדה באופן תמוה כי לא יוכלו להצטרף. יו”ר וועדת המשנה, ח”כ דב חנין: “אני מצר על כך שמבחינה טכנית של חוסר מקום לא היה ניתן להכניס את כל חברי ארגוני הסביבה לחלק מהתחנות בסיור”.

MainMessageDefaultImage.png

ועדת הפנים. התמונה באדיבות אתר הכנסת
בעקבות הודעת ועדת הפנים שנמסרה הבוקר לארגוני הסביבה, הוציא ארגון ” שתיל ” יחד עם הקואליציה לבריאות הציבור הודעה דחופה לתקשורת בה נכתב: “באופן חסר תקדים מגורשים ארגוני הסביבה מסיור של ועדת המשנה לבחינת סוגיות תכנון וסביבה במפרץ חיפה, שמתקיים היום בנמל חיפה, שדה התעופה, בתי זיקוק (בז”ן) ואיגוד ערים לאיכות סביבה. לארגוני הסביבה טיעונים רבים באשר לבניית הנמל, הרחבת בתי הזיקוק, הקמת חוות מיכלי דלק ועוד, אך באופן מוזר הועדה מסרבת להכניס את נציגיהם לסיור”.

בתגובה להודעת ארגוני הסביבה, הודיע יו”ר וועדת המשנה לבחינת סוגיות תכנון וסביבה, ח”כ דב חנין, כי הוא מצר באמת על כך שמבחינה טכנית של חוסר מקום לא היה ניתן להכניס את כל חברי ארגוני הסביבה לחלק מהתחנות בסיור. עם זאת, כולם נכחו בפתיחת הסיור בנמל חיפה ובוודאי שלא סולקו, כפי שנטען. לדבריו: “בביקור בבז”ן יהיה נוכח לפחות נציג מכל ארגון סביבה ובמהלך עבודת הוועדה כל ארגון סביבתי שירצה להשמיע את עמדת הארגון יוכל להשמיע את העמדה בפני הוועדה. אני רואה בארגוני הסביבה שותפים אמתיים לגיבוש עמדת הוועדה בנושאי תכנון וסביבה במפרץ חיפה”.

מנהלת הקואליציה לבריאות הציבור, ליאורה אמיתי אמרה לחי פה: “הועדה יצרה מצב שמי שמנהל את הסיור הם המארחים, ולא הועדה. ולהבא חשוב לתת זמן ויכולת השפעה גם לארגונים”.

כזכור עם סיום מושב החורף של הכנסת, החליטה יו”ר ועדת הפנים ואיכות הסביבה ח”כ מירי רגב, על הקמת ועדת משנה לבחינת סוגיות תכנון וסביבה במפרץ חיפה ומינתה את ח”כ ליו”ר הועדה.

[topic:3a6ne4ku]https://haipo.co.il/forum/viewtopic.php?f=17&t=13197[/topic:3a6ne4ku]

מאבקים על שטחים ירוקים בחיפה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.