"משחק אופסום" מכבי חיפה מרדימה ועוקצת הדרבי החיפאי שוב ירוק

"משחק אופסום" הינו כינוי לחיה אשר מדמה עצמה למתה, על מנת להטעות את האויב ולתקוף ברגע הכי לא צפוי. כך מכבי חיפה משחקת העונה וכך גם אמש, בדרבי החיפאי, שבו נצחה 3:0, את היריבה העירונית, במסגרת המחזור ה 15 של ליגת הבורסה לניירות ערך.

מכבי חיפה, מרבה להירדם בחצי הראשון של המשחק, ולא להופיע. מכבי חיפה, כבשה 32 שערים, הכי הרבה בליגה, אך רק 9  מהם היו במחצית הראשונה. מכבי חיפה, מרדימה את המשחק וגורמת לקבוצה שנגדה לחשוב שהשד אינו נורא כל כך ושאפשר לעבור את המשחק בשלום, ואולי גם להפתיע.

המשחק החל בהדלקת נרות חנוכה (צילום שי מזור)

הפועל חיפה, כצפוי אך גם די המאכזב לקבוצה שנמצאת במקום ה 5 ,הגיע במטרה לא להפסיד, מאשר לנצח. מה שגרם לכך שהקבוצה באדום, לא עברה כמעט את החצי שלה ורק התגוננה.

למרות שמכבי חיפה, כבר רגילה לצורת משחק כזו של היריבות שלה, זה היה די מאכזב ולא פייר, כלפי קהל אוהדי הפועל חיפה, שראו את הקבוצה שלהם מתגוננת ומוותרת כלל על משחק כדורגל, עוד לפני שהתחיל.

מכבי חיפה, כל המחצית הראשונה כמעט ולא הגיע למצבי הבקעה ולא סיכנה כלל, את שערה של הפועל, למעט בעיטה אחת או שתיים מרחוק.

המשחק, היה אומנם בשליטה מלאה של הירוקים, אך ללא שום יוזמה או ניסיונות הבקעה.

"משחק אופסום" זוכרים, אז בחצי השני, כמו חיה שמחכה בשקט בשקט, מכבי חיפה התפוצצה תוך 10 דקות. כבשה שלושה שערים וחיסלה את המשחק.

ניקיטה רוקאביצה התעורר ועקץ פעמים ( צילום שי מזור)

הפועל חיפה, עלו לחצי השני כפי שעלו לחצי הראשון, וחשבו שהנה המשחק יהיה בדיוק אותו דבר, והם יישרדו כך עד הסוף. אך כנראה שמישהו בהפועל חיפה, לא ראה את מכבי חיפה העונה, ולא עשה שיעורי בית. כי אם היו עושים בהפועל חיפה שיעורי בית, היו לומדים ויודעים, שלשחק מול מכבי בשיטה הזו ,זה לא תמיד עובד. כי מכבי מתעוררת, עוקצת וגומרת את המשחק בחצי השני.

סלליך ,הכניסה שלנו שינתה את המשחק (צילום שי מזור)

מבחינת הירוקים, למרות שהיה צפוי שהפועל חיפה, תבוא למשחק בצורה הזו ורק תתגונן. מרקו עלה באותה שיטה ואותו הרכב, מה שהביא למחצית, מאופסת ולא מעניינת. בחצי השני, להפתעת כולם, מרקו הכניס את סנטייהו סלליך, מה שלא נהוג אצל מאמן הירוקים לעשות חילוף לפני הדקה ה 60 החילוף, היה פשוט מצויין ושינה את כל מהלך המשחק. הכניסה של סלליך הכניסה מהירות, טכניקה וזריזות. לעומת השחקן אותו הוא החליף, יאניק וילדסחוט, שהיה עייף, כבד,מסורבל ולא תרם כלום בהתקפה. מכבי חיפה כבשה תוך 10 דקות, שלושה שערים וגמרה את המשחק.

שחקני מכבי חיפה חוגגים נצחון בדרבי אחרי 4 שנים (צילום שי מזור)

הכובשים: יובל אשכנזי (45) ניקטה רוקאביצה (53,56)

מאמן הקבוצה מרקו בלבול סיכם את המשחק במסיבת העיתונאים:

אני חושב שפתחנו את המשחק לא מספיק טוב ולא כמו שרצינו. למרות ששלטנו במחצית הראשונה, היו שתי מחציות שונות. ירדנו למחצית, דיברנו עם השחקנים על ללכת יותר קדימה להיות יותר מדויקים. בשליש האחרון רצינו להיות יותר חדים ויותר מדויקים בפעולה האחרונה ובאמת ה-20 דקות הראשונות של המחצית השנייה היו פנטסטית. עשינו בליץ אדיר, זה יכול היה להיות גם הרביעי והחמישי שם. מגיע שאפו ענק לשחקנים על הרצון שלהם לנצח משחקים ועל הרצון שלהם לא לוותר על משחקים, אחרי מחצית לא מספיק טובה – לעלות ולנצח את המשחק הזה. אני שמח שהחזרנו לקהל את הדרבי אחרי הרבה שנים, אני מאושר גם עבור השחקנים וגם עבור האוהדים.
 
על הניצחון בדרבי והתחושות מסביב הוסיף: היה באמת חשוב לנצח את הדרבי הזה, במיוחד עבור הקהל. אין מאושר ממני. זו הייתה חוויה בלתי רגילה לראות 30,000 איש שמחים, מאושרים, מריעים לקבוצה. ראינו שחקנים צעירים – שחקני בית. קבוצה אנרגטית, לוחמת, לא מוותרת ואני ממש גאה בהם. מצפה לנו משחק מאוד קשה ביום שבת נגד קריית שמונה, קבצה שניצחה היום 0:3. זו קבוצה שנמצאת בכושר טוב והפוקוס שלנו הוא עליה בלבד.

מאמן הפועל חיפה חיים סילבס לאחר המשחק אמר לחי פה:

אין לי הסבר ל-10 דקות האלה בהן ספגנו את השערים. רצינו לבוא ולשמור על המסורת של הדרבים לטובת הפועל והיינו לא רעים בחצי הראשון, אבל ב-10 הדקות הראשונות בחצי השני היינו חלשים במקומות החזקים שלנו. לא היה לנו מענה וזה הכריע את המשחק. הייתם עדים למשחקים שכן ניצחנו באותו הרכב. נס זמיר מהיר ועדן בן בסט שחקן מטרה טוב, אבל זה לא הספיק התקפית.

מרקו בלבול במסיבת העיתונאים (צילום האתר הרשמי)

לא ניתן להגיב