חזירי בר רועים ברחוב צדקיהו בחיפה בשעות שיא בשכונה – הורים יוצאים מהעבודה ומלווים ילדים מבוהלים • וידאו

חזירי בר חיפה כרמליה

אופיר פלח מספר לחי פה על תחושת חוסר האונים ועל החיים, אשר הפכו לבלתי-נסבלים בשכונת כרמליה, בעקבות עדרי החזירים הרועים בשכונה. אופיר מספר שלמרות אהבתו לעיר לצערו יאלץ לעזוב יחד עם משפחתו את העיר חיפה. אופיר עוד הוסיף שהיום, יום שלישי, 24/12/19, בשעות פעילות ילדי השכונה, הסתובבו כ-8 חזירים ביציאה מבית הספר. במקום התקיימה באותה העת פעילות בסניף הצופים ומסיבת חנוכה בבית הספר.

חזירי בר ברחוב צידקיהו ליד בית ספר הרצל (צילום: אופיר פלח )

אופיר פלח לחי פה:

בשעות הפעילות של הצופים (18:20), הגעתי במיוחד מהעבודה לאסוף את הילדה, אשר פחדה לנוע בשביל עם חברותיה. זה נשמע אבסורד, אבל זו המציאות שלנו בשכונת כרמליה. כ-100 ילדים חוגגים את פעילות הצופים ומדליקים נרות חנוכה. ממש לידם, כ-7 מטרים מהם, כ-8 חזירים מסתובבים כחלק מהנוף בשכונה, אותם חזירים יכולים להגיע בחופשיות אל הילדים.

יום קודם לכן, שני 23/12/19, בצהרים הבת שלי סיימה ללמוד בבית הרצל בכרמליה. היא יצאה יחד עם חברה מבית הספר ושתיהן הלכו יחד בשביל. הן נתקלו ב-3 חזירים. הבנות עקפו מלמטה ושם נתקלו ב-8 חזירים כשחזרו חזרה היו כבר חיכו להם 6 חזירים. הבנות נתקפו בהיסטריה והתחילו לבכות. זו סיטואציה מטורפת וקשה, החיים בעיר הפכו לבלתי נסבלים.

אנחנו התחלנו בחודשים האחרונים לחפש בתים מחוץ לעיר ואנחנו ככול הנראה נעזוב בקרוב את חיפה, מכיון שהחיים הפכו לבלתי נסבלים. אני עובד בחברה מחוץ לחיפה ולא זמין “להציל” את הילדה באמצע יום עבודה בכל פעם שהיא נדרשת ללכת מבית הספר או מהצופים הביתה.

הגיבו כאן לכתבה

22 תגובות
 1. הדס אמר/ה

  אתמול בזמן היציאה מהצופים גם הבת שלי חזרה מבועתת כשפגשה חזיר ענק והיתה לבד. החיים שלנו בכרמליה הפכו לגיהנום. אזור א, ארנונה בשמים, ופחד להסתובב ברחובות. בושה לראשת העיר שלא מטפלת במפגע הנוראי הזה. החיים שלנו יותר יקרים מחיי החזירים. לחזור לדלל אותם במיידי! ואדי שיח ללא פרח אחד בתקופה הזו כי החזירים אוכלים את הכל, ואת הפקעות.. אסון טבע!!!!

 2. שייקה אמר/ה

  אם לא ממשיכים בדילול חזירי הבר שזה מעשה מאוד אכזרי יש להקים שטח דומה לחי בר דגם ירוכזו חזירי הבר מין שמורה מסודרת .

 3. מירי אמר/ה

  חזירי הבר רעבים ולכן הם יוצאים לחפש מזון. הרסנו להם את שטחי המחיה הטבעיים שלהם ב”חיפה הירוקה” שכולנו כל כך אוהבים. נכון, חייבים למצוא פתרון יצירתי לתופעה כי זה לא מצב נורמלי לא להם ולא לנו. מצד שני, אנחנו צריכים להבין אולי לשנות גם קצת גישה- הם לא תוקפים, הם נוהמים כי זה הקול שלהם. הם רעבים והם אוכלים צמחים ולא אוכלים בני אדם. גם אני גרה על שפת ואדי ורואה חזירים. לא מפריעה להם, עוברת לצד שני. הם גם מסכנים נורא.
  לא שאני מצדיקה את התופעה. אבל היא קיימת. היא לא קשורה לראשת העיר קאליש. קאליש ירשה את התופעה. אם נדלל- יקומו אלה שיצעקו. אם לא נדלל- יקומו האחרים שיצעקו.
  האמת שאולי אפשר בצורה מבוקרת לעשות להם שבילי מילוט מסודרים לכיוון יערות הכרמל והלאה- לפזר מזון במקומות האכלה ולמשוך אותם לשם.
  יש כל כך הרבה ירקות ופירות מכל הסופרמרקטים בעיר שזורקים. אולי העיריה בשיתוף רשויות הטבע ידאגו לאסוף את התוצרת במקום לזרוק אותה לפח- לפזר בכמה מוקדי האכלה והם יבואו.
  זה מבצע ופרוייקט אבל אין ברירה. הם רעבים – זה הכל.

 4. הדסה שירי פילה אמר/ה

  אצלנו בשכונה האנשים הפסיקו לפחד מהחזירים והחזירונים .בטענה ;שהם מסכנים .פלשנו לטריטוריה שלהם עם בנייה מטורפת .אני נוטה לקבל עובדה זו .העיר גדלה הרבה מכפי יכולתה להכיל .כאשר הטבע מדבר אלנו ,בשפתו .אנחנו חייבים להביט פנימה בתוכנו .ולשאול את השאלות הנכונות .כן
  גם תיקנים פולשים לבת שלנו ,יתושים ,נמלים .זהו אך הטבע חברים יקרים .מה לעשות ? נשפריץ…עוד קצת רעל …בוודאי שלא ! חייבים למצוא פתרון שבדרך הטבע,ולא נגדו .כמו ..למשל .אויבים טבעיים ,ועוד …הטבע הזה ,המטריד הזה ,הוא בבואה של עצם עצמנו בראי קצת עקום …זהו חומר למחשבה והמחשה כמובן .

 5. דורית אמר/ה

  לפני יותר מ-6 שנים החזירים התחילו להגיע אלינו (התשבי) משפחת חזירים התנחלה בחצר הבית לפני שנים. בבוקר ובערב הפך מסוכן לחזור הביתה. לא יכולתי לחזור בשעות החשיכה בלי לקבל עזרה ממישהו שיבריח אותם בזמן שאני נכנסת לחצר והולכת לביתי. העיריה סיפקה 0 תובנה ו0 עזרה. קיבלנו כן, בעיה , מטפלים וכך במשך שנים. לא נראה לי שסביר לחיות כך בינתיים התחלנו לבנות בית בקיבוץ ועזבנו את חיפה לפני שנה וחצי. מאז עזבנו אני מבינה שהבעיה גדלה במאות אחוזים. הם איבדו את הפחד, והם מתרבים בכמויות. יש לי אמא מבוגרת שמתגוררת במרכז הכרמל והחזירים מסתובבים בחצרות שלהם חופשי. מפחיד ומקומם. מקוממת האדישות ואוזלת היד של העיריה והרשויות האחרות. מי אמון על שלום הציבור? האם לחיות יש יותרזכויות מלבני אדם. ויסלחו לי כל יפי הנפש. בברצלונה היתה בעיה דומה בעיקר בשכונות החיצוניות שנושקות להרים ולטבע והיא נפתרה בגיוס של ציידים באופן מתוכנן וממוקד של הרשויות.

 6. שירן אמר/ה

  אולי אפשר לשים גבולות ע”י גדרות שיפרידו בין הטבע הפתוח לחזירים לבין שכונות המגורים ?

 7. אייל אמר/ה

  עיריית חיפה פשוט לא מתפקדת, ולא רק בנושא הזה.
  חייבים ועדה קרואה

 8. גיל אמר/ה

  אסון הטבע היחיד זה בני האדם. מקווה שהטבע ימצא לזה פתרון…

 9. אשרת אמר/ה

  גם אני פחדתי מהם, עם דגש על פחדתי. הם לא עושים כלום! ולמי שפוחד, צאו עם משרוקית. ברגע ששורקים הם בורחים. ושוב.. הם לא עושים כלום!

 10. לילך חיפאית לשעבר ותמיד אמר/ה

  אחלה רעיון

 11. שלומית אמר/ה

  לדלל אותם, הם יצורים חיים בדיוק כמוך, הדרך זה לא להרוג אלא לספק להם מזון מחייה, הם מחפשים לשרוד ומחפשים אוכל זה הכל. חזיר היא חייה מאוד חכמה היא לא תתקוף סתם אם לא יציקו לה.

 12. שלומית אמר/ה

  פתרון של הרג, זה מה שיש לך? איך אפשר לחשוב על זה בכלל. החזירים הם התשובה של הטבע לכך שנלקחו מהם אזורי המחייה והם באים ונכנסים לכם לשכונות וקובעים עובדה ברגלים על מה שנלקח מהם. אני מציע שתשימו מראה מולכם ותשאלו את עצמכם למה זה הגיע.? ולא למצוא פתרון להרוג אותם.

 13. שלומית אמר/ה

  אולי תעסקו בפתרון להציל ולתת להם אוכל לחייה המסכנה הזו שמחפשת לשרוד. כסף אני מאמינה שלא חסר לכם.

 14. מנה אמר/ה

  ראשת העיר מסכנת את חיי התושבים הפתרון ועדה קרואה ומיד לפני שילד יהרג.

 15. רועי אמר/ה

  בזה שתספקי להם מזון תחריפי את הבעיה כי הם יתרבו ללא ”דילול” טבעי.
  ושוב נצטרך לדאוג ליותר מזון חשוב אוכלוסיית החזירים תגדל.

  להזכירך, בטבע נשמר איזון בין צמחיה ומרעה לבין אוכל צמחיה לבין טורף אוכל צמחיה, ככל שרמת האיזון נפגעת מתרבה מין ללא פרופורציות עד אשר הוא בעצמו נכחד בגלל חוסר אפשרות קיום.
  אין מנוס מדילול.
  האם אנחנו נעשה את זה או שנצטרך להביא אריות מאפריקה? תחליטי את.

 16. קרין אמר/ה

  הבעיה שבבית ספר הרצל לא מפנימים שהפתרון שהחזירים לא יגיעו לשם הוא -סניטציה !!! ממשיכים לזרוק זבל עם שאריות מזון מחוץ לפחי האשפה ולא מקפידים לסגור את הפחים ! יש תמונות מתועדות רבות המעידות על כך!! אז אל תתפלאו שהם מגיעים לאזור בית הספר כל הזמן

 17. אמנון אמר/ה

  גם אצלנו ברחוב אביגיל יש תנים דורבנים וחזרי בר באים לחפש אוכל

 18. אתי אמר/ה

  זה בכל חיפה, יש תנים, זאבים וחזירים שנכנסים לחצרות הבתים באין מפריע.

 19. גילי אמר/ה

  כשאת אוכלת סטייק את גם מגיבה כך ??

 20. מנדי אמר/ה

  צודקת

 21. מנדי אמר/ה

  צודקת
  מחשבה חכמה

 22. ישראל גולני אמר/ה

  הבעיה שמספר החזירים ילך ויעלה להתפוצצות אוכלוסין…וזה יהיה ממש בקרוב…בעצם כבר עכשיו המספרים מעל ומעבר, והרי אין להם טורפים טבעיים…

הגיבו כאן לכתבה