18 חודשי מאסר בלבד לנאשם המעורב ברצח מוסא חסיב ז”ל בקריית טבעון

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר אתמול (שני) 18 חודשי מאסר על אמיר דלאיכה, בן 24 תושב בסמת טבעון, בגין מעורבותו ברצח מוסא חסיב ז”ל, בחודש ינואר השנה בקריית טבעון.

מעובדות כתב האישום המתוקן עולה, כי בין דלאיכה, לבין אביהו מזרחי ושני קטינים המעורבים באירוע הכרות מוקדמת. ביום 28/1/19 עת ששהה דלאיכה, עם אחד מהקטינים בבסמת טבעון, התקשר אליו הקטין (המואשם ברצח) וביקש ממנו להצטרף אליו ואל אביהו מזרחי, למפגש סולחה.

הם ניפגשו בביתו של מזרחי, בקריית בטבעון ומשם נסעו יחדיו אל המרכז המסחרי בקריה כשהקטין הנאשם ברצח מצויד ברובה. בהגיעם למקום פגשו הקטין ודלאיכה, את יובל לוי, אברהם זגורי וחסיב ז”ל. בין הקטין שרצח לבין חסיב, התפתח עימות. דלאיכה (הנאשם) ניסה להרחיק את חסיב, כמה מטרים מהקטין אך הקטין רץ לעבר הרכב שלף את הרובה וירה בחסיב מקרוב 12 יריות.

לאחר הרצח הקטין ודלאיכה נשארו לבד בשטח, הם ראו מונית נכנסו ואיימו על הנהג כשרובה מוצמד לראשו לנסוע מהמקום.

אתמול כאמור הגיע התיק לסיומו ושופט בית המשפט ארז פורת, גזר על הנאשם דלאיכה 18 חודשי מאסר בלבד,  תשעה חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 5000 שקלים.

עורכי הדין תומר נוה ומוחמד סביחאת

באי כוחו של הנאשם עו”ד תומר נוה ומוחמד סביחאת מסרו לחי פה:

גם בפרקליטות וגם בבית המשפט הבינו שלמרות החשדות בהם היה מעורב הלקוח שלנו ברצח בסופו של יום הוא אינו חלק מהרצח, לא הייתה לא כוונה להמית את הקרבן, לא הייתה לו כוונה לפגוע בו. החלק שלו הוא בשוליים של העבירה והעונש מדבר בעד עצמו.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.