השתנטע – נטע לביא כפי שלא הכרתם • מכבי חיפה – כדורגל

נטע לביא, בן ה-23, שהגיע לנוער של מכבי חיפה, בגיל 14 וכבר שם שימש כקפטן הקבוצה, חווה עד כה את עונת חייו – את רגעי השיא בקריירה הבוגרת שלו כשחקן מכבי חיפה.
נטע לביא משמש כיום כקפטן הקבוצה, והוא אינו חולק את הסרט עם אף שחקן אחר. תפקידו של נטע במכבי חיפה הוא מעבר לשחקן כדורגל, נטע התבגר – נטע השתנה.

נטע לביא תמיד במרכז (צילום : האתר הרשמי)

בורג משמעותי במכבי חיפה

לאחר שנים קשות של המועדון הירוק, וגם שנה לא פשוטה שעברה על נטע עונה שעברה, שבה אף נפצע ואיבד את מקומו בהרכב. השנה נטע חי את החלום, הכל הולך לו והוא בורג משמעותי, וגורם חשוב מאוד להצלחה של מכבי חיפה העונה. ההצלחה האישית שלו, מגיעה ביחד עם הצלחת הקבוצה.

שינוי של 180 מעלות

עד העונה הזו, נטע היה נחשב שחקן נשמה, שחקן משקיע, ואהוב הקהל כי נחשב שחקן בית. אבל, למעט יכולת סבירה, תוך כדי לחימה, אגרסיביות ונחישות, לא ראינו מנטע שום דבר מיוחד. שלא לדבר על תרומה בחלק ההתקפי. השינוי שחל בנטע, הוא 180 מעלות, משחקן אפור, חסר ברק שלומיאלי ומסורבל. הפך לשחקן חד, תכליתי, חזק, בעל טכניקה עם הכדור, עם יכולת מסירה ושיפר פלאים את יכולת הבעיטה שלו מרחוק.

מרקו בלבול - מאמן מכבי חיפה - כדורגל (צילום: ירון כרמי)
מרקו בלבול – יש לו שקט בעמדת הקפטן (צילום: ירון כרמי)

התפקיד החשוב במכבי חיפה

המקפצה הזו, הייתה הדבר הכי טוב שקרה לו ולמכבי חיפה. התפקיד של נטע, הוא התפקיד החשוב במגרש, הוא זה שהורס התקפות, והוא הבסיס להתקפה המתפרצת, שמתרחשת לאחר החטיפה.
עד העונה, נטע היה מצליח לחטוף את הכדורים, והיה מנסה לבנות משהו בהתקפה, אבל לרוב זה היה מסתיים בדריבל מיותר, איבוד כדור, או בעיטה מביכה לשער.
השנה כל חטיפה שלו, מסתיימת במסירה מדויקת (לרוב) לשחקן התקפה, ומשם לבישול מצב מסוכן, או שער.
בנוסף ליכולת הטובה על המגרש, הקפטן ראשון לכל ויכוח עם שופט, מדרבן את חבריו לקבוצה, והפך להיות דמות קבועה, במסיבות העיתונאים שלפני ואחרי משחק. מה שאומר שהמועדון לא רק סומך על היכולת שיש לו , אלא גם על מה שיש לו להגיד.

מרקו בלבול, מאמן מכבי חיפה ולביא (צילום: ראובן כהן, מכבי האתר הרשמי)
נטע לביא אורח קבוע במסיבות העיתונאים (צילום: ראובן כהן, מכבי האתר הרשמי)

חשיבותו של נטע בעייני המועדון כפי שנמסר לחי פֹּה

"מלבד היותו שחקן מוביל הוא בעיקר מנהיג . שחקן בית עם הדנ"א של מכבי. קפטן שתמיד עוזר לשחקנים, רואה לנגד עיניו תמיד את הקבוצה, פותר בעיות לכל שחקן מול יענקל'ה הנשיא, מול מרקו – המאמן ומול אסף המנכ"ל. נטע פועל רבות, על מנת שיהיה טוב לכל השחקנים . מדובר באדם מזן נדיר!!"

המספרים של נטע העונה במכבי חיפה

שער 1, בישול 1, איומים לשער – 13, 787 מסירות מתוכן 695 מדויקות, 190 מאבקי קרקע, מתוכם 117 מוצלחים, 54 תיקולים מוצלחים ו-29 דריבלים וכל זה ב-1288 דקות!

נטע לביא נתונים בגרף עליה (צילום : האתר הרשמי)

לא ניתן להגיב