מיזם חדש לתמיכה בפיתוח טכנולוגי בקרב תלמידים בבתי הספר בעיר הושק במטה החברה הכלכלית לחיפה

מיזם “אלף” להקניית כישורי יזמות מדעית טכנולוגית לתלמידי בתי ספר הושק השבוע במטה החברה הכלכלית לחיפה בנוכחות כ- 50 תלמידים והורים, אנשי החברה הכלכלית – יו”ר החברה וסגן ראש עיריית חיפה עו”ד דוד עציוני, המנכ”ל אור שחף, ומנהל הפיתוח העסקי מוטי מאיר, שיסייע למיזם באמצעות חיבור לגורמי החדשנות המובילים בעיר ובחינת אפשרויות לשיתופי פעולה עמם, מנהלי המיזם ניר משגב, גיל יעקובי ואיליה ריאבינין, ד”ר פדיל סאלח, מנהל מדעי הפיזיקה והמתמטיקה השימושית ביחידת המדען הראשי במשרד המדע והטכנולוגיה, אבי זיגלר, מנהל בית הספר בסמת ואלי בן דיין, חברת מועצת העיר חיפה.

מדובר במיזם יזמות מדעי, טכנולוגי רב תחומי, התומך בפיתוח טכנולוגי בקרב תלמידים בכיתות ג’-יב’ בחיפה.

מטרות המיזם, שיפעל במסגרת עמותת “קהילה לקהילה” בניהולו של ניר משגב, הן לסייע לתלמידים כבר בגיל צעיר בהקניית בסיס טכנולוגי רחב, הקניית כישורי יזמות, פיתוח סקרנות, חשיבה ביקורתית, יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה, יכולת התמודדות עם כישלונות והפקת לקחים, קידום לימודים באמצעות תעסוקה, הקניית יכולות רטוריות ומיומנויות הצגה מול קהל, הקניית מיומנויות חיפוש וסינון מידע, הקניית הרגלי עבודה עצמאיים ובקבוצות קטנות כמקובל בעולם הטכנולוגי ועוד.

במסגרת המיזם, ייהנו התלמידים מליווי צמוד של מנטורים מנוסים מתעשיות מתקדמות, ממעבדות וממרכזי יזמות של מוסדות האקדמיה בעיר, הרצאות של סטארט-אפיסטים, חשיפה להצלחות וגם לכישלונות של יזמים ועוד. מדובר במיומנויות משלימות לאלה הנרכשות בבית הספר ובהרחבת אופקים, פיתוח סקרנות, חשיבה יצירתית, בסיס טכנולוגי עדכני ומבוא ליזמות כדרך חיים לצד הקניית ערכים של עבודה אפקטיבית. חברי הועד המנהל, מנכ”ל העמותה, פעילה ומתנדביה פועלים על טהרת ההתנדבות ושלא על מנת לקבל פרס.

התלמידים וההורים שמעו במסגרת ההשקה, סקירה עדכנית אודות תחום ההיי-טק הצומח בחיפה, הפעילות הנעשית בפארק מת”ם, פארק מדעי החיים והחיבור בין גורמי תעשיית ההיי-טק בעיר לטכניון, לאוניברסיטת חיפה ולמרכזים הרפואיים שמייצרים בחיפה את האקו-סיסטם המוביל בישראל בתחום הבריאות ועוד.

עו"ד דוד עציוני - פתיחת מיזם ה Haifateentech - 20/7/19
עו”ד דוד עציוני – פתיחת מיזם ה Haifateentech – 20/7/19

עו”ד דוד עציוני, יו”ר החברה הכלכלית לחיפה וסגן ראש העירייה: 

אני שמח על כך שהצעד הראשון במיזם מבורך זה, שנועד להקנות לילדים של היום את הכלים הנחוצים להם להצליח בעתיד קורה כאן בחברה הכלכלית, האמונה על פיתוחה של העיר. פיתוח כלכלי הוא לא רק עוד חברות שפועלות מהעיר או עוד הזדמנויות לייצר לעיר הכנסות. פיתוח כלכלי הוא גם השקעה נבונה במשאב האנושי ואני מברך על כך שהחברה הכלכלית תעניק סיוע עירוני ייחודי למיזם ‘אלף’.

אור שחף (צילום: ירון כרמי)
אור שחף (צילום: ירון כרמי)

אור שחף, מנכ”ל החברה הכלכלית לחיפה:

החברה פועלת לביצור מעמדה של העיר כמרכז ידע עולמי בדגש על תחומי הייטק ומדעי החיים. חלק עיקרי בביסוס מעמד זה טמון בהשקעה לטווח הארוך שמתחיל כמו תמיד בחינוך. אנו מברכים על היוזמה החשובה שמיזם ‘אלף’ מוביל ובמטרות שסימן שעיקרן הקניית כלים להצלחה בעולם הטכנולוגי בקרב תלמידים כבר בגיל צעיר. החברה הכלכלית לחיפה תסייע למיזם על ידי הידוק הקשר לאקו-סיסטם החיפאי הייחודי שכולל בין היתר את הטכניון, האוניברסיטה, בתי החולים, החברות המובילות בפארק מדעי החיים ומת”מ, ההאבים והסטארט-אפים בעיר התחתית.

איליה ריאבינין, ממנהלי המיזם בעמותת “קהילה לקהילה”: 

אנחנו עדים לשינוי דרמטי שעובר על עולם התעסוקה. העולם הופך למולטידיסציפלינרי, הזקוק ליזמים ואנשים שיודעים להתפתח, ללמוד עצמאית ולהפיק את המירב מלעבוד בקבוצות קטנות וזריזות. נשים לא מגיעות למקצועות ה-STEM. יזמים לא יודעים להציג את עצמם ואת המיזמים בצורה ברורה ומעניינת. וזה הוא בדיוק החזון שלנו – להקנות את קישורי המחר לילדים של היום. עם עדיפות מובהקת לשילובן של בנות במיזם.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.