הסוף לישועה • מכבי חיפה שוקלת את המשך דרכו

ירדן שועה - מכבי חיפה (צילום: שי מזור)

לא לזה ציפו במכבי חיפה  – ירדן שועה הסוף ?

ירדן שועה, שהגיע באמצע העונה שעברה למכבי חיפה, הגיע על תקן כוכב על, תקן המושיע. והיה הרכש הנוצץ ביותר של מכבי חיפה, והצהרת כוונות לעונות הבאות. מזה הרבה זמן יעקב שחר,הבעלים של הקבוצה, לא קנה כרטיס שחקן בכאלו סכומים. מדובר בסכום של לא פחות ח 5 מיליון שקל.

הכתובת הייתה על הקיר

מתחילת העונה, על בסיס כמעט חודשי, ירדן שועה נזרק מהאימון, נזרק מהסגל, מתנצל, חוזר לסגל ושוב נזרק. המועדון הצהיר "האדם לפני השחקן"  ולא ויתר לכוכב הצעיר. לצד תמיכה מאין ספור גורמים במערכת, השחקן לא התחמק מעונש ויצא ונכנס מהסגל ללא הפסקה.

אך במכבי חיפה. לא מאמינים ולא חלמו, שלמרות כל ההזהרות למרות, כל הנקודות האדומות, השחקן לא ייתיישר ולא יתאים עצמו, למעמד אליו הוא נכנס, ולמועדון אותו הוא מייצג.

ניקיטה רוקאביצה – חלוץ בודד בסגל (צילום האתר הרשמי)

המצב כזה חמור, שאפילו היום, ערב משחק כל כך חשוב, מול הפועל באר שבע, ולמרות שאין חלוצים בסגל הקבוצה, המאמן מרקו בלבול, שוב העיף את השחקן מהאימון, וזרק אותו מהסגל. במכבי חיפה אומרים הערב שהפעם, השחקן עבר את הגבול, ולא השאיר למרקו בלבול ברירה למעט, להעיף אותו מסגל הקבוצה.

ירדן שועה - מכבי חיפה (צילום: שי מזור)
ירדן שועה פעם משחק פעם לא – מכבי חיפה (צילום: שי מזור)

ירדן שועה  – הסוף

לאור ההתנהגות של השחקן, במכבי חיפה כבר חושבים על היפרדות מירדן, למרות העלות היקרה, ולמרות שהם יודעים, שלא בטוח שיהיו קופצים גם בגלל העלות הגבוהה, וגם בגלל ההתנהגות הקשה שלו.

במכבי חיפה כועסים, מאוכזבים ובעיקר מתוסכלים, שלא עשו בדיקה מקיפה, ולא בדקו את הרקע של השחקן. במכבי חיפה הכוכבים לא משחקים, אלא האנשים. "במכבי חיפה יעדיפו לעלות עם בלם בתור חלוץ ולא עם שחקן כזה." כך על פי גורם בכיר במועדון. הגורם הוסיף ואמר לחי פה, שהשחקנים לקבוצה מאוד מאוכזבים מהתנהגותו של השחקן, וכי הוא פוגע במרקם ובחדר הלבשה, דווקא בעונה חלומית עד כה.

לשחקן עבר לא פשוט, ובשיחות עם אנשים מבני יהודה, קבוצתו לשעבר נאמר "אמרנו לכם". ההבדל שמה שמותר בבני יהודה, לא מותר במכבי חיפה.

ירדן שועה במפגש האחרון מול מכבי חיפה, עכשיו באותו צד (צילום: חגית אברהם)
ירדן שועה מה שהתאים לבני יהודה כנראה לא מתאים למכבי חיפה (צילום: חגית אברהם)

הפתרון

למרקו בלבול לא תהיה ברירה, ושחקנים מהנוער יוקפצו למחר, לתת גיבוי לסגל הפצוע והחסר של הקבוצה. שמו של החלוץ סתיו נחמני, הועלה כאופציה להירשם בסגל בפעם הראשונה.

קבוצת הנוער של מכבי חיפה לעזרתו של מרוקו ( צילום :האתר הרשמי)
תגובה
  1. אני אמר/ה

    מאמן עם מלא אגו.

    ירדן יעזוב, יפרח בקבוצה אחרת ואנחנו נאכל את הלב.

    טמטום.

לא ניתן להגיב