הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי בין האקדמית גורדון חיפה לממשלת אנדורה

חתימת ההסכם אנדורה ומכללת גורדון (צילום: אלי מייזליש)

המכללה האקדמית גורדון להוראה חתמה בשבוע החולף על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי עם ממשלת אנדורה. ההסכם נחתם במהלך ביקור משלחת של שר הכלכלה והתעשייה באנדורה, שרים ובכירי ממשל מאנדורה וקוסטה ריקה במכללה.

משלחת הפוליטיקאים מאנדורה עם הסטודנטים כיתת העתיד במכללה (צילום: אלי מייזליש)
משלחת הפוליטיקאים מאנדורה עם הסטודנטים כיתת העתיד במכללה (צילום: אלי מייזליש)

ההסכם כולל חילופי מרצים וסטודנטים וחילופי ידע בין האקדמיות 

ההסכם, שנחתם ל-5 שנים, כולל תכניות לחילופי סטודנטים, חילופי מידע של מחקרים מדעיים, חינוכיים ואקדמיים, אירוח הדדי של מרצים וחוקרים, חיפוש הזדמנויות לפרויקטים משותפים מיוחדים. הוא נחתם כחלק מפעילותה הרחבה של המחלקה האיברו אמריקאית במכללה בראשות ד”ר ביאטריס כץ. מטרת המחלקה היא להעביר את הידע ושיטות הלימוד המובילות בשילוב טכנולוגיה בחינוך הנלמדות באקדמית גורדון אל ארצות דרום אמריקה, המבקשות להכיר את השיטות הללו, ולעדכן את מערכת החינוך באמצעותן. 

חתימת ההסכם אנדורה ומכללת גורדון (צילום: אלי מייזליש)
חתימת ההסכם אנדורה ומכללת גורדון (צילום: אלי מייזליש)

במהלך ביקורם של אנשי ממשלת אנדורה וקוסטה ריקה במכללה, נחשפו לשיטות הלימוד הטכנולוגיות החדשות, הכוללות מציאות רבודה, בינה מלאכותית, רובוטיקה, קידוד ועוד, הנלמדות והמיושמות במכללה. 

ג’ורדי גירדו פרננדז, שר הכלכלה והתעשייה באנדורה:

ממשלת אנדורה שמחה על האפשרות ללמוד משיטות ההוראה שנחשפנו אליהן במהלך הביקור במכללה. מניסיוני האישי אומר כי בילדותי החינוך שנחשפתי אליו היה נוקשה ומיושן אולם כעת אנו מצפים לחינוך אחר, ונצפה ליישם אותו בקרוב מאוד בארצנו. 
פרופ' יחזקאל טלר - נשיא האקדמית גורדון (צילום: ירון כרמי)
פרופ’ יחזקאל טלר – נשיא האקדמית גורדון (צילום: ירון כרמי)

יחזקאל טלר נשיא האקדמית גורדון:

הלומד החדש כיום דורש גירוי תמידי ומתקשה בפורמט הישן של קשב בשיעור של 45 דק’. לכן שיטות הלימוד המשלבות טכנולוגיה בהוראה מסייעות לנו להתאים את הלימוד למאה ה-21. המכללה המובילה שיטות אלה בארץ, יוצרת קשר עם מדינות רבות באירופה ובארצות אמריקה הלטינית על מנת להפיץ את הידע בקרב מערכות החינוך בעולם. אנו שמחים על שיתוף הפעולה שנרקם עם ממשלת אנדורה וקוסטה ריקה ומקווים ללמוד מהם ממש כפי שהם ילמדו מאיתנו. 
הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו