זה הקטן פקח יהיה | מקס הילד בן התשע מקריית ים הגשים חלום והפך לפקח ברכבת ליום אחד

מקס הפקח הצעיר (צילום: רכבת ישראל)

נוסעי הרכבת שנסעה אתמול בצהריים (רביעי) מנהריה למודיעין שפשפו את עיניהם בתדהמה כאשר גילו שפקח הרכבת שנמצא בסבב ביקורת כרטיסים שגרתי הוא בעצם מקס, ילד בן תשע עם מבטא פורטוגזי.

מקס הפקח הצעיר צילום: רכבת ישראל

פקח הרכבת הצעיר, חובב רכבות מושבע, היה בדרכו מביתו בקריית ים לתחנת נתב”ג, ללוות את אימו לטיסתה לברזיל, ממנה עלתה המשפחה לפני שנתיים. כאשר הגיע פקח הרכבת האמיתי, אלון צרפתי, לסיור שגרתי בקרון, נעמד הילד מקס והודיע לו בחגיגיות ובביטחון כי מעתה יסייע לו בעבודתו והוסיף בהתרגשות כי חלומו הגדול הוא להיות פקח רכבת.

מקס הפקח הצעיר (צילום: רכבת ישראל)

בתחילה חשב הפקח אלון צרפתי, שמדובר במתיחה ושאל את הילד אם הוא נוסע עם הוריו. לאחר בירור קצר התגלה כי מקס נוסע עם אחותו ואימו, אשר אישרו לו להתלוות לפקח הרכבת בעבודתו. לאחר אישור מהיר של צרפתי עם פיקוד הרכבת הארצי, החלו שני הפקחים, זה האמיתי וזה הצעיר, במלאכת ניהול הנסיעה ומתן שירות לנוסעים. במהלך הנסיעה הדהים הילד מקס את הפקח צרפתי בידע הנרחב שלו בנוגע למערכות הרכבתיות השונות, ועבודת צוותי הרכבת השונים, בדגש על זו של הפקח.

מקס הפקח הצעיר עם הפקח אלון (צילום: רכבת ישראל)

מקס הילד “הפקח”: הדבר שאני הכי אוהב בעולם זה רכבות, תמיד כשאני נוסע ברכבות אני מדבר עם עובדי הרכבת והיום אלון הגשים לי חלום להיות פקח. ברכבת בישראל יש המון כפתורים ואנשי צוות, לעומת הרכבת בברזיל שפועלת באופן משעמם. אני לומד הרבה על רכבות ואז מלמד את חבריי בבית הספר.

אלון צרפתי פקח הרכבת: התרגשתי לראות את הביטחון והלהט של מקס בשעה שבדק את הכרטיסים ובמיוחד לגלות את הידע המקצועי שהוא גילה. אני מאמין שהוא יגשים את חלומו ויצטרף אלנו לצוות הפקחים של רכבת ישראל.

ברכבת ישראל התרגשו מאוד לשמוע את הסיפור, והזמינו את הפקח הצעיר לביקור חווייתי במוזיאון הרכבת בחיפה, שם תוענק לו תעודת פקח צעיר.

הפקח אלון צרפתי (צילום: רכבת ישראל)
4 תגובות
 1. אלונה מירון אמר/ה

  מאד נחמד שהגשמתם את חלומו של מקס בן
  ה 9.
  אני מקווה שכשיגדל יהיה מהנדס ברכבת ולא
  פקח (קונדוקטור) .

 2. שירי אמר/ה

  מקס המקסים שמחה בשבילך שהגשמת חלק ראשון בחלום שלך ומאחלת לך שתגשים אותו כשתגדל ואף יותר! אין לי ספק שהנוסעים נהנו מהשירות שלך.אני נהנית מאד מההסברים שלך על הרכבת בכל פעם שאתה נכנס אלי לעסק ,אתה חמוד אמיתי ,שירי הקוסמטיקאית

 3. עדי אמר/ה

  אשמח שתגשימו גם לי חלום. להגיע הביתה בזמן

  1. נעמה אמר/ה

   ענק!

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.