עולים חדשים מתחומי ההיי-טק וההנדסה התארחו בחברה הכלכלית לחיפה ונחשפו לאפשרויות תעסוקה פוטנציאליות לאקו-סיסטם העירוני

אור שחף, מנכ”ל החברה הכלכלית על אירוח העולים החדשים: “לאקו-סיסטם העירוני שלנו יש הזדמנות לזכות בכוח אדם חיוני ומוכשר ואולי אף בהמשך ביזמים חדשניים שיגיעו מקרבם”.

קבוצה של כ-35 עולים חדשים, צעירים אקדמאים מתחומי ההיי-טק וההנדסה הלוקחים חלק בתכנית Tech&the city, תכנית בת חמישה חודשים המותאמת לאנשי היי-טק העולים לישראל, התארחו השבוע בחברה הכלכלית לחיפה. כחלק מהתכנית, הם משתתפים במפגשים הכוללים הרצאות וסדנאות בתחום ההכוון התעסוקתי בעולם ההיי-טק בישראל ובדגש על חיפה.

האורחים שמעו סקירה עדכנית ממנכ”ל החברה הכלכלית, אור שחף, על התפתחות תחום התעסוקה עתירת הידע בחיפה בימים אלה ועל המשך ההתפתחות הצפויה בשנים הקרובות. הם שמעו מידע נרחב בדבר אפשרויות התעסוקה הטובות והמתאימות ביותר בתחומי עיסוקם בחיפה. כמו כן, הם נחשפו לפעילות הנעשית בפארק מת”ם, פארק מדעי החיים, החיבור בין גורמי תעשיית ההיי-טק בעיר לטכניון, לאוניברסיטת חיפה ולמרכזים הרפואיים שמייצרים בחיפה את האקו-סיסטם המוביל בישראל בתחום הבריאות ועוד.

אור שחף (צילום: ירון כרמי)
אור שחף (צילום: ירון כרמי)

אור שחף, מנכ”ל החברה הכלכלית לחיפה: “בחירה של עולים חדשים שכבר באים מרקע של היי-טק והנדסה להשתקע בחיפה יכולה להוות תרומה משמעותית לפיתוחה ולביצור מעמדה של העיר כמרכז ידע בתחומים של טכנולוגיות עתירות ידע. כך הוכח פעמים רבות בעבר ואין ספק שהדבר נכון מכל בחינה גם כיום. מעבר לתרומה הערכית לקליטת העלייה לישראל, לאקו-סיסטם העירוני שלנו יש הזדמנות לזכות בכוח אדם חיוני ומוכשר ואולי אף בהמשך ביזמים חדשניים שיגיעו מקרבם”.

הגיבו כאן לכתבה