המרפאה הגריאטרית המחוזית של כללית חנכה מרפאת מחודשת ברמות רמז בחיפה

המרפאה הגריאטרית המחוזית של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, נחנכה היום (ראשון) במעמד ראש עיריית חיפה, ד”ר עינת קליש רותם ומנהל המחוז רונן נודלמן, ובהשתתפות חבר מועצת העיר צביקה ברבי, מנהלת המרפאה הגריאטרית אפרת גיל ומכובדים נוספים.


המרפאה הגריאטרית המחודשת תחת ניהולה של ד”ר אפרת גיל, תיתן שירותים לאוכלוסייה המזדקנת בעיר תחת קורת גג אחת,  במיוחד האוכלוסייה שלוקה בירידה קונגטיבית ודמנציה. המרפאה תיתן שירות של הערכה גריאטרית כוללנית שכוללת גם בדיקה של רופא וגם התערבות של צוות רב מקצועי רופאים, אחיות, עובדות סוציאליות ופסיכולוגים.

ד”ר עינת קליש-רותם – כללית – חנוכת מחלקה גריאטרית במרפאת רמות רמז המחודשת

ראש עיריית חיפה ד”ר עינת קליש רותם: “אנחנו עיר שהולכת ומתבגרת וכמו שאנחנו רגילים לעשות הרבה מאוד דברים בשביל להישאר אטרקטיביים למשפחות צעירות ולתושבים צעירים, אנחנו צריכים לתת שירות ולהישאר אטרקטיביים גם לאוכלוסייה המבגרת שלנו. יש עוד הרבה נושאים שאנחנו כעירייה צריכים לקדם – כל הנושא של התשתיות ההנגשה, שאנשים מבוגרים באים אלינו עם בעיות לא פשוטות ואנחנו מודעים לזה ומקווה שבשנים הקרובות נוכל להניע הרבה מאוד מהלכים. השירותים שנותנים במערכת הבריאות של כללית הם כל כך קריטיים וכל הכבוד על היוזמה ועל ההקמה של המרכז הזה אני מאחלת לכם שתצליחו ושהתושבים שלנו יהיו בריאים ושאתם תעזרו להם לשמור על הבריאות”.

רונן נודלמן – מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית

בראיון לחי פה אמר מנהל המחוז רונן נודלמן: “האוכלוסייה בחיפה היא  אוכלוסייה שמאוד מתבגרת יחסית לממוצע הארצי, לכן אנחנו רואים שאנחנו חייבים להשקיע מאוד באוכלוסייה זאת. ביחידה הגריאטרית יש לנו רופאים שמומחים בתחום הגריאטריה, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ואת כל הצוותים המתאימים כדי לתת להם את המעטפת המתאימה. זו השקעה נוספת מתוך רשימה של השקעות שעשינו בעיר חיפה. אני לא חושב שזה ברור מאליו שקופה באה ומשקיעה כל כך הרבה משאבים בכלל האוכלוסיות בכל הגילאים. אנחנו מאמינים בכך ונמשיך לעשות את זה”.

ד”ר אפרת גיל – מנהלת המחלקה הגריאטרית במרפאת רמות רמז – כללית

מנהלת המרפאה הגריאטרית ד”ר אפרת גיל: “במרפאה הגריאטרית הזו וגם בשלוחות שיש לנו בכל רחבי המחוז, אנחנו נותנים שירות של הערכה גריאטרית כוללנית שכוללת גם בדיקה של רופא וגם התערבות של צוות רב-מקצועי: אחיות ועובדות סוציאליות. רבים מהמטופלים שלנו הם אנשים שלוקים בירידה קוגניטיבית או דמנציה והשילוב של כל הסקטורים האלו הוא מאוד חשוב לטיפול שלהם”.

טקס חנוכת המרפאה המחודשת ברמות רמז (צילום: סמר עודה כרנתינג’י)
בתמונה: רונן נודלמן, עינת קליש רותם, רות ברוך וצביקה ברבי, (צילום: סמר עודה כרנתינג’י)
בתמונה: רונן נודלמן, עינת קליש רותם, וצביקה ברבי, (צילום: סמר עודה כרנתינג’י)
הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. עמוס שבואלי אמר/ה

    בוקר טוב,
    כל עשייה למען 55.000 גמלאיות וגמלאי חיפה תבורך. אני מצפה שמעבר להנגשת תשתיות, נושא שהועלה כאן על ידי ראש העיר, יטופלו בהקדם גם הקמת רשות עירונית לבני הגיל השלישי, יוענק פטור מדמי חנייה לבני 70 ומעלה כנהוג במרבית הערים בארץ, תוכן תכנית אב להשארתם בעיר על ידי קידום רמת חייהם ואיכות חייהם, תטופל התחבורה הציבורית המתאימה להם, תוארנה תחנות האטובוסים ברחבי העיר, יפוזרו ספסלי רחוב לנוחיות הקשישים המטיילים בעיר, יוקדש מבנה עירוני ל”בית הקשיש” ללא דמי חברות אלא כמקום מפגש חברתי, יטופל נושא הבדידות שהוגדר בעולם ובארץ כמחלה מוכרת, יועלה תקציב “פינה חמה” – רשימה חלקית אך חיונית.

הגיבו כאן לכתבה