פוענח הרצח הכפול בבסמת טבעון

זירת קטטה שהתפתחה לרצח בבסמת טבעון (צילום: משטרת ישראל)

המשטרה פענחה את הרצח הכפול של אברהים סעדיה וביאן בושקאר בבוסמת טבעון, והבוקר הוגשה הצהרת תובע כנגד החשודים

בתום חקירה מורכבת שניהל צוות חקירה מיוחד (צח”מ) מרחב אשר במהלך כחודש וחצי, הגישה היום המשטרה הצהרת תובע בבימ”ש השלום חיפה נגד תושבי בסמת טבעון– סייף סעדי בן 25 ואברהים סעדי בן 22, לאחר שפענחה את תיק הרצח של ביאן בושקאר ואברהים סעדי שנורו למוות בתאריך 20.9.19 במהלך ארוע חינה בכפר.

ראשיתה של הפרשה, עם קבלת דיווח בתאריך 20.9.19 בדבר אירוע ירי באירוע חינה בבסמת טבעון, סמוך למסגד, במסגרתו נפגעו 4 תושבי הכפר מירי, 2 באורח אנוש, 1 באורח קשה ונוסף קל ובתום ניסיונות החייאה נקבע מותם של שניים מהפצועים באורח אנוש.

לאחר הרצח ברחו החשודים לשטחי הרשות הפלשתינאית, שם נעצרו החשודים על ידי הכוחות המיוחדים של המשטרה.

בתוך כך, החקירה המסועפת כללה פעולות רבות ומורכבות, לרבות ניתוח פורנזי של ממצאים בזירה והפעלת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, שהובילו אל החשודים שנעצרו, נחקרו ומעצרם הוארך מעת לעת.

כאמור, הבוקר המשטרה הגישה נגד החשודים הצהרת תובע ובימים הקרובים יוגש נגדם ע”י פרקליטות מחוז חיפה כתב אישום ובקשה למעצר עד תום הליכים, בהתאם.

להדגיש, כי מדובר בפענוח רצח נוסף במגזר הערבי השבוע , לאחר שצוות החקירה המיוחד של מרחב אשר הצליח לאסוף את כלל הממצאים והראיות הנדרשות בתיק הכולל מאות עדים ונחקרים, על אף ולמרות חוסר סיוע מצד עדים ונוכחים בזירת האירוע.

פענוח הרצח היום מצטרף לשורה של פענוחים שהצליחה המשטרה לחקור, לחשוף ולהעמיד את מבצעי הפשע לדין, ומהווה הפענוח ה–34 של רצח במגזר מתחילת השנה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.