נחנכה מחלקת פנימית ח’ המחודשת בבית חולים רמב”ם בחיפה

ד"ר מיקי הלברטל, מנהל רמב"ם בטקס חנוכת פנימית ח' המחודשת (צילום: פיוטר פליטר)

על רקע העומסים המורגשים בתקופה האחרונה בבתי החולים בארץ, השבוע עברה מחלקת פנימית ח’ ברמב”ם אל משכנה הקבוע והמחודש בבניין נוף המפרץ (היכן ששכן המכון האונקולוגי הישן), המחלקה, אשר הוקמה בפברואר 2012, שכנה מאז בקומת המרתף של בית החולים בזמן שקומת המחלקה שופצה וחודשה, על מנת להתאים את המבנה לתנאי אשפוז בסטנדרטים מתקדמים.

מחלקת פנימית ח’ המחודשת ברמב”ם (צילום: נתנאל אייזיק)

מחלקת פנימית ח’ הינה המחלקה השישית הפועלת במסגרת האגף הפנימי של הקריה הרפואית רמב”ם. המחלקה מטפלת בחולים הסובלים ממחלות כרוניות שונות המצריכות הערכה והמשך טיפול. הצוות הסיעודי מורכב ברובו מאחיות מוסמכות בעלות תואר אקדמי מיומן ומקצועי, רופאים בכירים ומתמחים. 

ד”ר איל בראון, מנהל המחלקה:

איננו יכולים לפתור את מצוקת האשפוז, אך אנחנו יכולים לעשות ככל יכולתנו על מנת לשפר את תנאי האשפוז והטיפול במטופלים שלנו. 

במחלקה ישנן 36 מיטות אשפוז, כאשר חדרי המחלקה הינם גדולים ומרווחים ומותאמים לצרכיהם של המטופלים. להוציא את חדרי האשפוז הרגילים, במחלקה נבנתה יחידה בת שש מיטות אשפוז המיועדת לחולים המטולוגים הזקוקים לתנאים מיוחדים (אשפוז בבידוד). 

דר מיקי הלברטל
ד”ר מיקי הלברטל (צילום: דובורת רמב”ם)

בכירי הרופאים בפנימית ח’ מלמדים סטודנטים לרפואה מן הפקולטה לרפואה ע”ש רפפורט של הטכניון ואף עוסקים במחקר קליני. בשל שמה הטוב של המחלקה, היא נחשבת לאחת המבוקשות בקרב המתמחים. בנוסף, זכתה המחלקה בתואר “מצטיינת בהוראה” בפקולטה לרפואה של הטכניון וכן רבים מרופאיה זכו בתארי מרצים מצטיינים בפקולטה. 

ד"ר מיקי הלברטל, מנהל רמב"ם בטקס חנוכת פנימית ח' המחודשת (צילום: פיוטר פליטר)
ד”ר מיקי הלברטל, מנהל רמב”ם בטקס חנוכת פנימית ח’ המחודשת (צילום: פיוטר פליטר)

טקס חנוכת המחלקה המחודשת התקיים כאמור השבוע, בנוכחותם של ד”ר מיקי הלברטל, מנהל רמב”ם וכן נציגי הנהלת בית החולים, בכירי המחלקה וידידיה. לדבריו של ד”ר בראון מדובר בבשורה עבור המטופלים: “ישנו מחסור במיטות בפנימיות מאז שנות ה-90 ועל רקע המחסור הזה אנו עדים לעומס הן בפנימיות, הן במיון והן בטיפול נמרץ. בשנים האחרונות העומס הזה הופך מאירוע עונתי לעניין שנתי, כאשר כל החולים, עצמאיים וסיעודיים, סובלים מכך. רמב”ם ובתי חולים נוספים עדיין זקוקים למיטות אשפוז נוספות על מנת להתמודד עם העומסים הקבועים, אך אלו שיגיעו אלינו יזכו לשיפור משמעותי בתנאי האשפוז למטופלינו הוא משמעותי”. 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.