רמב”ם נצבע בוורוד כחלק מקמפיין מודעות לסרטן השד

טקס הארת המבנים של בית חולים רמב”ם בצבע וורד, התקיים בשבוע שעבר בנוכחותם של חברי הנהלת עמותת מרים, הפועלת להעלאת המודעות לסרטן במגזר הערבי, נציגי הנהלת רמב”ם והמכון לבריאות השד בביה”ח, עובדי ביה”ח, משפחת חמאדה, העומדת בראש העמותה, חברים וידידי המשפחה והעמותה. וזאת כחלק מאירועי חודש המודעות העולמי לסרטן השד, אשר חל באוקטובר. השנה ארגון “איחוד הצלה” חבר אל הפעילות ומתנדבים רכובים על אופנועים של הארגון הפריחו בלונים על רקע המבנים המוארים.

הארת המבנים ברמב”ם, הנה יוזמה משותפת לעמותת מרים ולמכללת רמב”ם – ידע, בניהולה של עו”ד זיוה בסר, השוכנת כיום בבית הספר הישן לרפואה שבביה”ח.

עמותת מרים, אשר הוקמה לפני שבע שנים, לקחה על עצמה להאיר במהלך חודש אוקטובר מבנים שונים ברחבי הארץ, הקשורים למגזר הערבי וזאת כדי לקדם מודעות לגילוי מוקדם ומניעת סרטן בקרב הציבור הערבי בישראל, פרויקט אשר הוכרז לאחרונה בקונגרס האמריקאי כגדול מסוגו במזרח התיכון. בין היתר, אחראית העמותה על הקמת מספר פרויקטים חשובים המקדמים את המלחמה בסרטן ומתן עזרה לחולים, כמו: ליווי יומיומי לחולי סרטן ומשפחותיהם בבתי חולים ובבתים, סיוע כלכלי בקניית תרופות וטיפולים מחוץ לסל ועוד.

מיקי הלברטל, מנהל רמב”ם:

לשיתוף הפעולה בין רמב”ם לעמותה ישנה חשיבות רבה. אנו חולקים את הרצון המשותף להיות עם הפנים לקהילה בכל הקשור למודעות לנושא סרטן השד, ולהציף את חשיבות הגילוי המוקדם. יחד עם העמותה וגורמים נוספים שחוברים אלינו, אנו מצליחים להגיע לאנשים ומגזרים שונים ולהציל חיים.

פעילות העמותה ברמב”ם הינה סגירת מעגל עבור חמאדה חאמד, בן 30 מנצרת, אשר הקים את העמותה אחרי מותה של מרים, אחותו בת השמונה ממחלת הלוקמיה. מרים נאבקה במחלה, במשך שלוש שנים, כשהיא מטופלת במערך ההמטו-אונקולוגי לילדים ברמב”ם, אולם חרף מאמצי הצוות היא נפטרה לבסוף. מותה הוביל את אחיה הגדול להקים את המפעל הקרוי על שמה ולפעול להצלת חיים.

תגובה
  1. אבי הראל אמר/ה

    עדיף לצהוע באדום להעלות את המודעות לסרטן הפרוסטטה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.