כדורגלני העבר של נבחרת ברזיל שימחו ילדים ברמב"ם • החברה הכלכלית לחיפה

(צילום: פיוטר פליטר ומיכה בריקמן).

קאפו, אמרסון, אלדאיר, סזאר סמפאיו, אמורוזו, אנדרסון פולגה ושחקנית הפוציבולי נטליה גיטין הנמצאים בישראל לקראת ״משחק השלום״ שיתקיים הערב באצטדיון ״סמי עופר״ בחיפה, הגיעו הבוקר לבית החולים "רות" לילדים ברמב"ם להנעים את זמנם של הילדים הישראלים והפלסטינים המאושפזים במחלקות האונקולוגית והנפרולוגית.

כוכבי העבר חילקו בביקורם לילדים הנרגשים, בני כל העדות והדתות, צעיפים, דיברו עמם, ענו על שאלותיהם וסיפרו להם על קריירת הכדורגל. הביקור של כוכבי ״משחק השלום״ במרכז הרפואי רמב״ם אורגן על ידי החברה הכלכלית לחיפה – האמונה על ניהול ״משחק השלום״ מטעם העיר חיפה, והנהלת המרכז הרפואי.

(צילום: פיוטר פליטר ומיכה בריקמן).

עו״ד דוד עציוני, סגן ראש עיריית חיפה ויו״ר החברה הכלכלית לחיפה שהתלווה לביקור:

חיפה היא המקום הנכון לקיום של ׳משחק השלום׳. אנו שמחים על ההזדמנות שנוצרה לשמח ילדים בתוך הלו״ז העמוס והמחייב של ההתארגנות למשחק. בעיני אין מצווה גדולה מזו״.

ד"ר מיקי הלברטל, מנהל רמב"ם אמר:

חלק עיקרי מהכשרתי ב-33 השנים שאני רופא ברמב"ם עברו עלי בטיפול בילדים. אני מודע היטב לתרומה הגדולה שמפגש כזה של ילדים עם כוכבי כדורגל יכול לתרום עבור הילדים לשכוח לרגע את האשפוז והמחלה, מבחינה זו כוכבי ברזיל עושים דבר נפלא. אנו גם מברכים על רעיון המטרה החשובה של משחק השלום, הוא מייצג היטב את תפיסת העולם של בית החולים לילדים ברמב"ם שמטפל בילדים מכל קבוצות האוכלוסיה – יהודים, מוסלמים נוצרים וגם פלשתינאים"
(צילום: פיוטר פליטר ומיכה בריקמן).

אור שחף, מנכ״ל החברה הכלכלית לחיפה:

החברה הכלכלית שמחה להרתם לטובת מטרה חשובה מאין כמוה. לא בכל יום מגיעות לישראל אגדות כאלה, והשמחה של הילדים שזכו לפגוש בהן וקצת לשכוח מהיומיום הייתה שווה את הכל. עם היוודא דבר המשחק פניתי לפרופ׳ הלברטל מנהל המרכז הרפואי רמב״ם שנרתם מיד ואנו מודים על שיתוף הפעולה למען מטרה ראויה

השחקנים עצמם התרגשו במהלך הביקור במחלקות לשמוע מפרופ' מרים בן הרוש, מנהלת בית חולים "רות" לילדים על העירוב במחלקות בין הילדים השונים דוברי השפות השונות ומייצגי העדות והדתות השונות. הם ביקשו לעבור חדר אחרי חדר ולהצטלם עם הילדים ולשמוע מהיכן הגיעו. צעיפי נבחרת ברזיל שהשחקנים חילקו היו מצרך מבוקש מאוד.

(צילום: פיוטר פליטר ומיכה בריקמן).
תגובה
  1. אהוד אמר/ה

    כל הכבוד לשחקני נבחרת ברזיל הוותיקה.זה מוכיח כמה הם גדולים בלב,ובנשמה.קיבלו חינוך טוב שקודם כל צריך להיות בני אדם טובים לפני הספורט.הם שימחו ילדים חולים שזה דבר ענק.הבריאות קודמת לכל דבר ביקום.הרבה קבוצות כדורגל/נבחרות יכולים ללמוד מנבחרת ברזיל מה זה אנושיות.התמונות מדברות בעד עצמן.מאוד מרגש לראות.

לא ניתן להגיב