בחזרה לגן עדן , בן בסט כבש שער לאחר יותר משנה והסטטיסטיקה השלילית שנשברה, הפרטים בפנים

עדן בן בסט. יצלם בזיכרון את המשחק הזה (צילום: חגית אברהם)

אחרי 4 מחזורים ללא ניצחון, חגגו הערב האדומים של הפועל חיפה על אלו של הפועל ת”א האומללה בתוצאה 3:0 (זמיר 21, בן בסט 44, אראל 79). החיפאים שיחקו בנחיתות מספרית במשך 43 דקות, לאחר הרחקתו של הבלם בן והבה.

מאז ינואר 2012, לא ניצחה הפועל חיפה את הפועל ת”א, כמעט 7 שנים, שזו חתיכת סטטיסטיקה לרעתו של הבעלים יואב כץ, שהגיע מארה”ב לביקור ונכח במשחק. עושה רושם שהערב הסתיימו 7 השנים הרעות, כשהפועל חיפה הביסה את התל אביבים למרות הכרטיס האדום שספג שחקנה במחצית הראשונה ולמרות שעד ההרחקה של שחקן האורחים בדקה ה-79 (ניר לקס), היו קרובים האחרונים לחזור למשחק.

אבל הסיפור האמיתי במשחק הערב הוא דווקא הקפטן, עדן בן בסט. החלוץ, שחזר העונה לאחר שנה חלשה בהפועל ב”ש ותקופה ממש לא פשוטה עבורו, שכללה בין היתר עימות עם מאמן הפועל חיפה חיים סילבס, חזר לכבוש אחרי יותר שנה שכבר לא הזיז את הרשת. בן בסט בעט היטב כדור עונשין מ11 מ’ דקה לסיום המחצית והנהיג את האדומים לניצחון מוחץ, למרות ששיחקו רוב המשחק ב-10 שחקנים.

בן בסט עצמו התראיין לאחר המשחק ונשמע מאושר לחזור לעניינים:

עברתי שנה לא קלה, מקווה שהתקופה הזו מאחוריי. אין מקום מתאים יותר לחזור ולכבוש בו מאשר פה, באיצטדיון הביתי. מה שהיה ביני לבין המאמן זה היסטוריה ובסופו של דבר מה שחשוב לשנינו הוא הצלחת הקבוצה.
עדן בן בסט (צילום: ג’ו הירש)

גם חיים סילבס, היה מחויך בסוף המשחק ונשמע שבע רצון לאחר שחזר לנצח אחרי 4 מחזורים בהם הפסיד פעמיים וסיים בתיקו פעמיים:

משריקת הפתיחה, ראיתי הערב קבוצה שעלתה ונלחמה אבל גם הייתה מאוד תוססת, זה בא לידי ביטוי ביוזמה וברצון לנצח וראינו את זה. אני כל הזמן נלחם על עדן בן בסט ולא מוותר לו ושמח ששחקנים כמותו וכמו גל אראל מביאים את עצמם לידי ביטוי.
חיים סילבס (צילום: יוסף הירש)
חיים סילבס (צילום: יוסף הירש)

הפועל חיפה עלתה זמנית למקום ה-5 בטבלה ובשבוע הבא, תארח ב”סמי עופר” את קבוצתו לשעבר של מאמנה חיים סילבס, הפועל קריית שמונה.

הפועל חיפה חוגגת לאחר 4 משחקים ללא ניצחון (צילום: חגית אברהם)
הפועל חיפה כובשת את השער השלישי (צילום: חגית אברהם)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.