רמב"ם | לראשונה ניתוח כריתת רחם ללא חתכים הועבר בשידור חי למאות רופאים בכנס בינ"ל

ניתוח לכריתת רחם ותיקון צניחת איברי האגן אצל אישה בת 60 מאזור הצפון בשיטה חדשנית  הנקראת vNOTES בוצע אתמול (רביעי 16/10/19) בהצלחה בבית חולים רמב"ם בהובלתו של פרופ' ליאור לבנשטיין, והועבר לראשונה בשידור חי לכנס "החברה האורוגינקולוגית האירופאית" שהתקיים בתל אביב, וצפו בו מאות רופאים מתחום האורוגניקולוגיה מרחבי אירופה, וגם משלחת רופאים מהרשות הפלשתינאית. יש לציין כי ניתוח מסוג זה בוצע לראשונה בשנה שעברה גם בבית חולים רמב"ם.

בשיטת ה vNOTES, משתמשים  בפתחים הטבעיים בגוף (הנרתיק) לביצוע הניתוח, זאת בניגוד לשיטה שהייתה מקובלת בעבר, בה נאלצו המנתחים לחתוך את דופן הבטן ולבצע ניתוח לפרוסקופי באמצעות חתכים קטנים בבטן והחדרת כלים ומצלמות דרכם. בשנה האחרונה התקיימו ברמב"ם קרוב ל 100 ניתוחים בשיטת ה vNOTES.הניתוח ברמב"ם היום בוצע ע"י פרופ' ליאור לבנשטיין, מנהל יחידת נשים ואחראי השירות האורוגניקולוגי בקריה הרפואית רמב”ם.

פרופ' לבנשטיין אמר בסוף הניתוח: "השיטה שהדגמנו היום, של ניתוח בשיטה לפרוסקופית דרך פתחי הגוף הטבעיים הוא קפיצת מדרגה טכנולוגית חשובה מאוד עבור נשים שזקוקות לניתוח מסוג זה – הוא בראש ובראשונה, מבחינה רפואית, מפחית סיכון של זיהומים, מפחית כאב אחרי הניתוח ויש לו גם פן אסתטי – אין צלקות על דופן הבטן. אני חש גאווה גדולה שהמרכז הרפואי רמב"ם נבחר למקום ממנו ישודר הניתוח בשידור חי למיטב הרופאים העוסקים בתחום שהתקבצו בישראל מכל אירופה. זו עדות לרמת הטכנולוגיה והביצוע הגבוהים של הרפואה הישראלית".

ה vNOTES, היא כאמור טכנולוגיה חדשנית, שפותחה ע"י חברת Applied Medical האמריקאית. אמיר סייר, מנהל מכירות כירורגיה בחברת א.מ.י טכנולוגיות המשווקת את הטכנולוגיה אמר: "הניתוח בגישה החדשנית נותן מענה בטוח ואיכותי לאלפי נשים בעולם שעוברות אותו מדי שנה ללא צלקות, כאבים מופחתים משמעותית, זמן אשפוז קצר והתאוששות מהירה. ישראל עומדת בחזית הטכנולוגיה הרפואית ומובילה בעולם מבחינת כמות המרכזים בהם גישת ה vNOTES מתבצעת באופן שיגרתי".

לא ניתן להגיב