מכת ברק היא שגרמה לשריפה שפרצה בחדר חשמל בחברת ״אינטל״ בחיפה • חוקר הדליקות של כבאות והצלה

עדכון מאת חוקר הדליקות, ליום ד’, 16/10/19:

דליקות ממחוז חוף מצא כי ככל הנראה מכת ברק שפגעה באחד הכבלים בחדר מיתוג, גרמה לפרוץ השריפה. יש לציין שחדר המיתוג אינו שייך למפעל ״אינטל״.

הידיעה המקורית – יום ג’, 15/10/19

שבעה צוותי כיבוי בפיקודו של רב רשף חמוד מרזוק, פעלו לפני שעה קלה בשריפת גנרטור בחדר חשמל בחברת ״אינטל״, במתחם מת”ם בחיפה. לוחמי האש כיבו את הדליקה באמצעות מטפי אבקה וקצף לכיבוי אש, עד לניתוק הגנרטור על ידי חשמלאי מוסמך. לא דווח על נפגעים.
חוקר דליקות של כבאות והצלה לישראל עושה דרכו למקום .

שריפה באינטל (צילום: כב”ה מחוז חוף)
3 תגובות
 1. זהבה אמר/ה

  הברקים והרעמים בדרא”פ מפחידים ןמרהיבים כאחת. ראיתי פעם מתוך הבית מכת ברק ונחרדתי מחד והתפעלתי מכוח ויופי הטבע מהצד השני. הברק פגע בדשא והמשיך לרוץ על הדשא ולחרוך פס שחור משחור בתוספת להבות. ירד גשם זלעפות שכיבה מייד את הלהבות אבל המחזה היה מדהים.

 2. נפתלי אמר/ה

  בהיותי במקצוע הקשור לחשמל לאלקטרוניקה (וגם עובד אינטל לשעבר) אני חייב להגיד שכל נושא הארקות החשמל בארץ לוקה בחסר לעומת מה שאני רואה באירופה.
  אחת הסיבות היא החלפת צנרת המים שהייתה מורכבת מצינורות ברזל מגולוון לצינורות פלסטיק. שנית חיבורי הארקה בבתים בארץ נעשים ליד שעוני המים ושם צריכים להיות פסי הולכה מתכתיים אך במקומם שמו כבלי חשמל מצופי PVC אך החיבורים הם לקויים ובהרבה מפנים כבלי הארקה פשוט מנותקים ובכך מסכנים את הדיירים בהתחשמלות ואף בפגיעות ברקים.
  מפקחים מחברת החשמל באים לבדוק את הארקות בגמר הבניה.. אך לאחר מכן אף אחד לא בודק ולא מתעניין.
  יש צורך להאריק כל מבנה הבולט מעל הקרקע.. אחרת הברק מתחיל לטייל ושורף הכל בדרכו.

 3. Rani אמר/ה

  בשנת 2019 לא הגיוני שבנינים בכלל ומבנים ציבוריים ומבני מפעלים בפרט לא יעברו רענון של הארקה בפני ברקים. זה מוכיח עד כמה הרגולטורים “ישנים בעמידה” ולא עושים את עבודתם והעיקר שהמשכורת נכנסת לחשבון שלהם מידי חודש בחודשו.
  במילה אחת: בושה .

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.