לאחר 17 שנה בחיפה זה קורה “רוצות להיות המועדון המוביל בארץ בכל המדובר בכדורגל נשים”

לראשונה, זה 17 שנה, מחזיר מועדון מכבי חיפה בכדורגל את מחלקת הנשים לפעילות, שתבנה קבוצות מגיל ילדות ובוגרות. את הפרויקט תנהל שחקנית נבחרת ישראל דוברת ואן-אוורקרק, שמסמנת יעד מרכזי:
“רוצים להיות המועדון המוביל בארץ בכל המדובר בכדורגל נשים”

ביום ה – 3/11/19, יחלו האימונים של קבוצות הבנות בשני מתחמי אימון של מכבי חיפה, במתחם האימונים “קצף” ובטירת כרמל. הבנות תחולקנה לשתי קבוצות גיל: 7-9, ו-10-14. יתקיימו שני אימונים בשבוע, בימי ראשון ושלישי, בין השעות 18:00 – 19:10.

לשעבר מנהלת אגף כדורגל הנשים בהתאחדות לכדורגל (צילום: חליל חאדר)
דוברת ואן אוורקרק (משמאל) ושרון זאבי, לשעבר מנהלת אגף כדורגל הנשים בהתאחדות לכדורגל (צילום: חליל חאדר)

קבוצת הנשים של מכבי חיפה לא פעילה משנת 2002. לאחרונה, הוחלט להחזיר לפעילות תחרותית את ענף כדורגל הנשים במועדון שינוהל מבניית בסיס פירמידה רחב אשר עליו תתבסס בעתיד מחלקת הנשים. תחילה יפתחו קבוצות ילדות בגילאי 7-9 ו- 10-14, קבוצת נערות תיפתח בהמשך אשר תשתלב יחד עם האקדמיה של מכבי חיפה ובעתיד תיפתח גם קבוצת נשים.  המחלקה תהיה בעתיד חלק מאקדמיית הכדורגל של מכבי חיפה.

דוברת ואן אוורקרק (צילום:חליל חאדר)

במכבי חיפה החליטו שאת הפרויקט תוביל דוברת ואן אוורקרק (33) – שחקנית כדורגל פעילה כ-20 שנה, בעלת ניסיון עשיר בכדורגל הנשים הכולל תארי אליפות וגביעי מדינה, שלוש שנים בליגה הראשונה בספרד ובנבחרות ישראל, בשנת 2016/17 מלכת השערים של ליגת העל, בשנת 2018/19 מלכת השערים של כל הזמנים בכדורגל הישראלי – 111 כיבושים בעונה.

דוברת, המעידה על עצמה שהיא גם אוהדת מכבי חיפה מאז שהיא זוכרת את עצמה, סיפרה לחי פה על החזון בניהול הפרויקט והאהבה לסמל הירוק:

אני לא חיפאית, במקור אני מישוב בית אריה שבשומרון, מכבי חיפה הוא מועדון שיקר ללבי מגיל מאוד צעיר, דרכו שאבתי אהבה ותשוקה אינסופית למשחק הכדורגל.אני שחקנית פעילה כ-20 שנה, שיחקתי בנבחרת ישראל ובליגה הראשונה בספרד. כדורגל הנשים בעולם מתפתח מאוד והופך להיות חלק בלתי נפרד ממועדונים גדולים, מועדון כמו מכבי חיפה, שיש בו בעצם הכל, שמאמין בשוויון כדרך חיים ושם את האדם במרכז משלים עכשיו את החלק החסר בפאזל באמצעות הקמת מחלקת נשים. כרגע מה שהכי חשוב הוא להתמקד בבנייה נכונה של מחלקת הנשים, אשר תוכל להצליח בעתיד ולהיות המועדון המוביל בארץ בכל המדובר בכדורגל נשים.
דוברת ואן אוורקרק, שחקנית מעוטרת (צילום: אלבום אישי)

דוברת הגיבה גם לגבי עתידה כשחקנית והשאיפות שלה בתחום:

עדיין לא קיבלתי החלטה מלאה אם אמשיך לשחק, כרגע מה שהכי חשוב הוא להתמקד בבנייה נכונה של מחלקת הנשים. זהו פרויקט שיבנה במשך כמה שנים, לכן צריך הרבה סבלנות ויכולת לבנות זאת באופן יסודי ונכון, על מנת שלכל ילדה בחיפה ובסביבה תהיה את האפשרות לחלום ולהגשים את חלומה כשחקנית כדורגל.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

4 תגובות
 1. אוהדת חיפה אמר/ה

  בהצלחה למכבי חיפה. מקווה שעשו את ההחלטה הנכונה…
  מדובר בשחקנית שהסתכסכה עם כל קבוצה ששיחקה בה.

  1. לימור אמר/ה

   חבל מאוד שזה מה שאת בוחרת לכתוב, דוברת החלוצה הטובה בארץ, שחקנית מקצוענית ובכל קבוצה שהייתה עשתה שינוי לטובה. בארץ קשה לקבל אנשים שמצליחים ומקצוענים כי הכל עקום. בטוחה שתעשה שינוי מדהים בכדורגל הנשים ובמכבי חיפה

   1. אורטל אמר/ה

    מסכימה.
    אני שחקנית 15 שנה ולא פעם שיחקתי נגד דוברת, שחקנית הוגנת, תמיד עם חיוך ומילה טובה. כיף שיש שחקניות כאלה! מודל לחיקוי עבור שחקניות בכירות ושחקניות צעירות.
    בהצלחה למכבי חיפה!

 2. הילה אמר/ה

  הגשמתם לי חלום!
  תודה רבה לדוברת ומכבי חיפה!