סכנת חיים | הדריכו את הילדים להימנע מבליעת מחקים, מכסי עפרונות ומהדקים

למרפאת כללית בדלית אל כרמל הגיע ילד בן 7 שנים, מלווה באיש צוות מבית הספר, כשהוא סובל מקושי בנשימה ושיעול טורדני. המנהלת האדמיניסטרטיבית במרפאה ניתאל אדריס זיהתה מיד שמדובר במקרה חירום והזעיקה בדחיפות את ד”ר ענבל חלבי, מומחית ברפואת ילדים במרפאה. הילד הועבר בבהילות לחדר הטיפולים כשהרופאה לצדו כל העת ולאחר אנמנזה קצרה הועלה חשד שאין זו סתם מחלה בדרכי הנשימה, אלא מקרה של שאיפה של גוף זר. הוזמנה ניידת טיפול נמרץ ולעזרת ד”ר חלבי נרתמו ד”ר חואלד מוחמד, מומחה ברפואת המשפחה והאחות אחראית מונירה אבו מופלח, לשם ביצוע ניטור והשגחה צמודה למניעת החמרה במצב הילד עד להגעת ניידת טיפול נמרץ.

הילד פונה לבית חולים כרמל מקבוצת כללית וכאן בפעולה מהירה שבוצעה בהרדמה מלאה שלף צוות הרפואי של בית החולים במיומנות את הגוף הזר שהתגלה כמחק. למזלו של הילד המחק נשלף במלואו ונמנעו סיבוכים בהמשך שעלולים לגרום לנזק בלתי הפיך לריאה, עד כדי סכנת חיים. לאחר ששב לביתו מיהרו הוריו להודות לצוות הרפואי במרפאה שטיפל במסירות ובמקצועיות בילד על כי הצילו את חייו.

ד”ר מוסא זובידאת, מנהל מרפאת כללית בדלית אל כרמל, מבקש בדיווח על מקרה זה שהסתיים לשמחת כולם בשלום תודות לערנות צוות המרפאה ומיומנות הצוות בכרמל, להעלות את המודעות לסכנה בשאיפת מכסים של עפרונות, מחקים ומהדקים. חשוב שהורים ומחנכים יתריעו בפני הילדים והתלמידים שזה מסוכן מאד ועלול להביא לאסון. בנוסף, בכל מקרה שבו מתרחש אירוע כזה או עולה חשש לכניסת גוף זר בבליעה, לאוזן או לאף, יש להגיע באופן מידי למרפאה או לחדר המיון הקרוב.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. ניסים עובד אמר/ה

    שנה טובה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.