מצטייני ראש השנה מנשר ועוספיה: סגן שירז לייבה ורס״ן ענאן חמדאן

שני המצטיינים  תושבי נשר ועוספיה שנבחרו בקפידה ע”י מפקדיהם על פי תרומתם הרבה והיכולות הייחודיות אותן הם מפגינים  הם: סגן שירז לייבה, בת 23 מנשר ורס״ן ענאן חמדאן, מעוספיה.

ענאן חמדאן (צילום: דובר צהל)רס״ן ענאן חמדאן, מצטיין מ' פד"ם. אביו מנהל בית ספר, אמו מורה לחינוך מיוחד כמו גם אחותו הגדולה, אחיו הגדול מזכיר משפטי (נכה צה"ל) ואחות קטנה עובדת בתקשוב באוניברסיטת חיפה. נשוי שנתיים וחצי ומצפה לילדה. אשתו עובדת בהייטק. "אשתי אמורה ללדת בימים אלה" הוא מספר, "היא עשתה איתי  המון שבתות בצבא, ועכשיו זו הילדה הראשונה שתצטרף למשפחה".

חמדאן, גדל בחיל האיסוף הקרבי, התגייס עם חבר ילדות ושניהם צמחו יחד והיו מ"פים לבסוף באותו גדוד (החבר כבר השתחרר מאז). שירת כחייל, מ״מ וסמ״פ בגדוד 869, לאחר מכן שימש כסמ"פ בהכשרות, יצא לקורס מפקדי פלוגות בנובמבר  2010, ואז היה מ"פ בקורס מ״כים, חזר ל869 כמ"פ יחמ״מ (יחידת מודיעין מטרות) מעל שנתיים. עבר להיות ראש מדור יחמ״מ במל״י (בתפקיד זה קיבל אות הצטיינות של מפקד החיל לכבוד יום העצמאות). לאחר מכן יצא ללימודי תואר ראשון במשפטים ואז חזר לסיירים כמפקד מגמת לוחמים בהכשרות. בהמשך חזר לגדוד 869 כקצין אג״ם (ואף היה מצטיין מאו״ג 91 בעצמאות), הגיע להיות סמג״ד 414 ועכשיו נמצא ענאן בקורס פו"ם, במהלכו הוא עושה תואר שני במדעי המדינה וביטחון לאומי באוניברסיטת חיפה. 

על תפקידו כסגן מפקד גדוד האיסוף של אוגדת עזה מספר ענאן: "תפקידי היה בעצם להוביל את תחום האימונים, הבטיחות, החינוך, והמבצעים המיוחדים".

בנוסף הוא הוביל פרויקטים גדודיים. הראשון בהם הוא ״מגע הקסם״- לקיחת תנאי השירות של החיילים בגדוד ולחדש אותם ולשפר אותם תוך רתימת הפיקוד והאוגדה למאמץ. פרויקט נוסף הוא  ״אולימפיאדה גדודית״- שמטרתו לבחון את מגוון התפקידים כתחרות במקצועות השונים. תוך כדי היה יום ספורט גדודי, באווירת אולימפיאדה חגיגית.

כעת יקבל הצטיינות מאלוף פיקוד דרום על פועלו, וזו ההצטיינות השלישית שהוא מקבל במהלך שירותו. 

על ההצטיינות הוא מספר: "אני מרגיש גאווה, זו תחושה של הערכה והוקרה אמיתית על העשייה".

שירז לייבה (צילום: דובר צהל)

סגן שירז לייבה,
למדה בתיכון מקיף נשר והגבירה אלקטרוניקה ומדעי המחשב. לייבה, עברה מסלול יעודי לקצונה מסלול מהגיוס ועד הדרגות שאורך כשנה וחודשיים. ביומיום היא עוסקת במוזיקה. הדבר שהכי משמעותי לה בשירות הוא הפיקוד על חיילים. רגע משמעותי שהיא זוכרת הוא קבלת פרס מחלקה מצטיינת בתרגיל הגדודי בגדוד הקודם בו הייתה.

לא ניתן להגיב