מצטייני ראש השנה מחיפה: סרן אלעד מרץ, רב”ט גולן פדלון, סרן ירדן פרחובניק וסגן א’

ארבעת המצטיינים תושבי חיפה שנבחרו בקפידה ע”י מפקדיהם על פי תרומתם הרבה והיכולות הייחודיות אותן הם מפגינים  הם סרן אלעד מרץ, מחיפה המשרת כמפקד סוללה בחיל האוויר רב”ט גולן פדלון, מחיפה המשרת כלוחם ימי בפלגת הבט”ש 915 של זרוע הים, סרן סגן א’ בן 22 מחיפה המשמש כקמ”ן גדוד שמשון, וירדן פרחובניק בת 25 מחיפה.

אלעד מרץ(צילום: דובר צהל)

סרן אלעד מרץ, משרת כמפקד סוללה בחיל האוויר, יש לו חברה בשם מעיין. אוהב ספורט ובעיקר כדורסל. שיחק כדורסל מבית ספר יסודי ועד תיכון במחלקת הנוער של מכבי חיפה, ואף הגיע לחצי גמר אליפות המדינה וחצי גמר גביע המדינה. היה חלק מנבחרת בית הספר של הריאלי בחיפה והגיע לרבע גמר אליפות בית הספר. לאחר סיום כיתה י”ב, עבר לשחק במגדל העמק בליגה לאומית בוגרים לעונה אחת, ולאחר מכן התגייס ופרש מהכדורסל מכיוון שלא קיבל מעמד של ספורטאי פעיל.


מרץ, התגייס במרץ 2014 בתור לוחם יהלום, אחרי ארבעה חודשי טירונות המשיך לגדוד 138 לשירות בסוללת ביריה ולאחר מכן יצא ישר לקצונה. חזר בתור קצין מפקד פלגה לביריה ומשם התקדם בתפקידים עד תפקידו הנוכחי כמפקד סוללה בו הוא נמצא כשנה וחודש ומפקד על סוללת יהלום 138 המבצעת את משימת ההגנ”ש בצפון. בדרכו הצבאית חווה שלוש פריסות מבצעיות שונות – אחת בצוק איתן בדרום ושתיים נוספות בצפון במהלך מלחמת האזרחים בסוריה, ועוד תעסוקות מבצעיות רבות באתרי קבע במרחב הצפון.

מרץ, מבקש למסור תודה לאנשי הסוללה ומספר: ” יש להם חלק חשוב בהצטיינות הזאת. בשבילי הם משפחה המורכבת מאנשים איכותיים, מקצוענים ומיוחדים שמבצעים ביחד משימה מאתגרת בעלת משמעות רבה- הגנה יומיומית על המשפחות של כולנו בבית”.   

גולן פדלון (צילום: דובר צהל)

רב”ט גולן פדלון, לוחם ימי בפלגת הבט”ש 915 של זרוע הים, למד בתיכון עירוני ד’, ומספר שתמיד היה לו חיבור מיוחד לים בשל קרבת מקום מגוריו לים. לזרוע הים הגיע גולן שלא במקרה. בן דודו בעבר היה בקורס הלוחם הימי אך עבר לשרת בתפקיד מפקדה במפקדת זרוע הים בקריה. בעקבות בן דודו גולן רצה להתגייס להיות לוחם ימי בספינות הדבורה של הזרוע. לאחר שהתגייס, הוא עבר טירונות וקורס דבורן בבסיס ההדרכה של זרוע הים בחיפה, שובץ גולן בבסיס אילת החולש על זירת ים סוף, בפלגת הבט”ש 915.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

פדלון, מספר: “רציתי להגיע לפלגה זו כי שמעתי על היותה פלגה קטנה ומשפחתית מאוד”.

על העובדה כי פדלון, ממלא את תפקידו באופן יוצא מן הכלל ובצורה יוצאת דופן, הוא קיבל לפני מספר ימים תעודת הצטיינות ממפקד זירת ים סוף, סגן אלוף תמיר שמש בטקס מיוחד שנערך בבסיס.

סגן א (צילום: דובר צהל)
סגן א (צילום: דובר צהל)

סגן א’ משמש כקמ”ן גדוד שמשון. אמו מנהלת ביה”ס בקריית חיים, ואביו מהנדס באלביט. למד אמנות גרפית בתיכון. התגייס בינואר 2016 לקורס טייס, ואחרי שנפל ממנו הגיע ליחידת זיק בחיל התותחנים. כשהחליט לצאת לקצונה יצא דרך אגף המודיעין ושובץ בחטיבת כפיר.
הוא תפעל את הפיגוע של מ”פ מהגדוד בכפר הפלסטיני ‘כפר נעמה’ בגזרת אפרים, שם הוא נדרס ופונה במצב אנוש. כשנשאל על עוד אירוע שזכור לו מהשירות הוא מספר גם על חוליה של זורקי בקבוקי תבערה שהצליחו לתפוס בזכות מודיעין טוב, על השמחה והריגוש שבאירוע.

ירדן פרחובניק (צילום: דובר צהל)

סרן ירדן פרחובניק, התגייסה באוגוסט 2012 לתפקיד מדריכת תותחנים בשבטה. לאחר קצת זמן בתפקיד, היא  יצאה לקצונה ושובצה להיות קצינת חמ”ל בחטיבה 769 בצפון.

פרחובניק: ״היה לי ברור שאתגייס ושאצא לקצונה כי אני רוצה להיות מפקדת, להיות משפיעה. כשיצאתי לקצונה ושובצתי ב769 (הועברתי מתחום ההדרכה לתחום המבצעים) התבאסתי קצת ואמרתי לעצמי שבהמשך אעשה תפקיד אחד ואחזור להדרכה בשבטה. אבל בתפקיד הזה היו המון אירועים בגזרה. באירועים מבצעיים קצינת החמ”ל מקבלת את הדיווח, מעבירה למפקדים, מקפיצה חמ”ל וכוחות, מקבלת תמונת מצב מהשטח ומחברת את הגדוד להנחיות. החוויה הזו הייתה עבורי משמעותית וגרמה לי לרצות להישאר בתחום המבצעים, להתעסק במה שקורה בשטח. השיא בתפקיד הזה היה לסגור 28 פעמיים ברצף עם אפטר אחד באמצע”.

כך המשיכה פרחובניק, את דרכה בתחום, ועברה להיות ראש מדור תעסוקה מבצעית של אוגדה 91. במסגרת תפקיד זה, הייתה אחראית על הכשרות, אמצעים, הכנות וכנסים של כל גדודי האוגדה.  כיום היא משרתת כקצינת הדרכה בחטיבת הנח”ל כבר מזה שנתיים- אחראית על הגאנט החטיבתי, אימונים ותעסוקה מבצעית, תיאומים חיצוניים ושיתופי פעולה, משאבים, קורסים, הכשרות ועוד.

על חטיבת הנח”ל היא מספרת: “מדובר בחטיבה חזקה עם אנשים מדהימים”.

בהובלתה של פרחובניק, אף זכתה חטיבת הנח”ל בפרס מפקד זרוע יבשה להדרכה ואימונים בשנה שעברה. ירדן גם הייתה מצטיינת מח״ט 769 לכבוד יום העצמאות ה-67 של מדינת ישראל. בקרוב תצא ללימודי מנהל עסקים ומשאבי אנוש, ובינתיים משמשת דוגמה עבור חיילי ומפקדי החטיבה.

היא מספרת על חוויה משמעותית בהיותה מפקדת: “הייתה חיילת אחת שאתגרה אותי בתקופה שלי כקצינת חמ”ל בחטיבה 769. אחרי שיחה נוקבת, שינינו קצת את הגישה והעבודה בינינו הייתה מצוינת. זו הייתה הצלחה שלי בתפקיד ואנחנו חברות ממש עד היום”.

ירדן פרחובניק (צילום: דובר צהל)
הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. מעריצה מפרדס חנה אמר/ה

    גולן פדלון האלוף, אין עליך

  2. שלום אמר/ה

    אני גאה בקציני וחיילי העיר,ברכות על פועלם והצטיינותם בתפקידם,
    מאחל להם המשך עלייה בסולם הדרגות

הגיבו כאן לכתבה