גן “העופר” שבטיילת לואי בחיפה עובר שדרוג

“גן ה – 20 מיליון”
הגן מאחורי טיילת לואי בחיפה, עובר ניתוח השתלת “לב – ריאה”
על חלקת הקרקע היקרה ביותר בחיפה, בין מלון דן וטיילת לואי ישנו גן ציבורי גדול המשתרע על 3 דונם.
גן שקט, בחלקו היה גן משחקים עם מתקנים שהוסרו כבר לפני 10 שנים לאחר ש”הזדקנו” והפכו להיות לא בטיחותיים. בחלקו האחר של הגן ניצב לו גאה תותח כבד מיושן ולידו אובליסק קטן ולוח המספר על מקורו של התותח ונסיבות ביקורו של הקיסר הגרמני וילהלם בסוף המאה ה – 18 בחיפה. עצי אורן עבותים, שיחים וספסלים, הזמן כאילו עצר שם מלכת.
1-ZR3_6003.JPG

“יודעי ח”ן” משערים כי אילו היו 3 הדונמים מיועדים לבנייה היה ערכם כ – 20 מיליון ₪ עפ”י שיערוך עסקאות הנדל”ן שבוצעו באזור.
למזלם הטוב של תושבי חיפה והמבקרים בעיר השטח האטרקטיבי מוגדר כשצ”פ (שטח ציבורי פתוח) וכך , לאחר השיפוץ יהיה במקום אחד הגנים הציבוריים היפים בעיר.
1-ZR3_6020.JPG
שלד הגן יישמר, שבילים בתוואי הקיים ירובדו מחדש, מדרגות האבן ייבנו מחדש. במקום ייבנו 2 מצפורים, אחד בכניסה לגן והשני פונה לנוף העיר והמפרץ באחד מנקודות התצפית היפות בישראל. המצפורים ירוצפו בדק עץ מיוחד וכן יותקנו במקום ספסלי עץ מעוצבים ייחודיים המתאימים למצפורים אלה.
1-ZR3_6036.JPG
מתקני המשחקים שנבחרו לאזור המשחקים הם בהתאם לרוח המקום , מתקני עץ טבעי וחבלים ועל פי כל תקני הבטיחות, המיועדים לילדים, בטווח רחב מפעוטות ועד גיל 10 ישחקו וייהנו במקום.
1-ZR3_6069.JPG
במהלך עבודות הפיתוח בוצע גיזום רציני של כל השיחים ובפיקוח אגרונום נבדקו כל העצים ו – 5 מהם שנמצאו חולים ללא יכולת שיקום “טיפולי” נעקרו. במסגרת עבודות הפיתוח תותקן בגן תאורת לדים חדישה, ריהוט גן מעוצב הכולל ספסלים, שולחנות ופחי אשפה.

שיפוץ הגן בעלות 2 מיליון ₪ המימון בתרומות קרן חיפה, העבודות יסתיימו לקראת הקיץ .

והבשורה : אין ילד בחיפה (לרבות בני 50-60 ) שלא הכיר את האיילה או העופר (תלוי בנקודת המבט) השותה ממיימי בריכת הנוי שבטיילת לואי בתוואי הגובל בגן . לא ידוע מי האמן ולא ידוע מתי הוצב פיסלון האבן ששימח דורות מילדי חיפה… (מידע מוסמך יתקבל בברכה).
הבריכה ממנה שותה העופר ששרד שנים כה רבות תעבור גם כן שיקום ושיפוץ ותחזור לפעול לרבות המזרקה המעוצבת והעופר הקטן שיעבור שם הוא שיקום וניקוי ישוב למקומו וישמח את ילדי חיפה , הוריהם וסביהם.
1-ZR3_8272.JPG

יש למה לחכות !!!

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
 1. ירון כרמי אמר/ה

  מקסים.
  כיף לדעת שמשקיעים אצלנו גם בשצ"פים.
  השצ"פ הוא השטח החשוב ביותר לאיכות חייו של התושב.
  לעומת הבניה החדשה הדורסת שצ"פים, שהיא החשובה ביותר לאיכות חייו של הקבלן.

 2. נאווה אמר/ה

  פסל העופר או פסל האיילה הינו של הפסל אריה רזניק. פסלים דומים משלו הוצבו באותן השנים גם בגן העבודה בחולון ובעוד אתרים בארץ.
  האם יש למישהו מידע באם הפסל חזר אל מקומו בשולי הבריכה?

הגיבו כאן לכתבה