מצטייני ראש השנה מהקריות: סגן בר נועה פויירמן • רס״ל אלכסיי קפלן • סמל לירון חיים • רב”ט לינור אלישע • מפקד עודד רפאלוב

חמשת המצטיינים תושבי הקריות שנבחרו בקפידה ע”י מפקדיהם על פי תרומתם הרבה והיכולות הייחודיות אותן הם מפגינים  הם: סגן בר נועה פויירמן, בת 23, מקריית ביאליק, המשרתת כקצינת נפה ורשויות בחטיבה הצפונית, מצטיינת מח”ט צפונית, רס״ל אלכסיי קפלן, מקריית מוצקין מצטיין מח”ט 300,  סמל לירון חיים, בת 21 מקריית ים, לינור אלישע בת 20 מקריית אתא, עודד רפאלוב בן 20 מקרית מוצקין.

בר נועה פרויימן (צילום: דו”צ)

סגן בר נועה פויירמן, התגייסה באוגוסט 2015 להיות מדריכת חילוץ. לאחר מכן יצאה לקצונה והגיעה לבה”ד 16 כמפקדת מדריכות שו״ב עורף לאומי ומשם עברה לחטיבה הצפונית וכיום משרתת כקצינת נפה ורשויות.

פויירמן:

התפקיד שלי בעיקרו מתנהל מול המרחב האזרחי בגזרה, בכל הנוגע למוכנות לחירום ועבודה מקצועית מול פיקוד העורף (התרעה, מיגון והכנת המרחב האזרחי לחירום). אני מאוד אוהבת את התפקיד הזה, ואני מרגישה שעיצבתי אותו והרחבתי את מנעד ההשפעה שלי. גם אחרי כמעט שנתיים שאני נמצאת כאן, ולמרות כל הקשיים האוויר לא יוצא מהמפרשים, אני גאה במה שאני עושה ויוצרת.

על קבלת ההצטיינות היא מספרת:

התרגשתי מאוד לשמוע, אמא שלי הגיבה גם כן בהתלהבות. המשפט ‘דרך ארץ קדמה לתורה’ מוביל אותי בחיים, ואני מאמינה קודם כל בלהיות בן אדם, זה מפתח לעבודה ומפתח לחיים בכלל בעיניי.
רסל אלכסיי קפלן (צילום: דו”צ)

רס״ל אלכסיי קפלן , הינו נגד מצטיין מח״ט 300, אל״ם רועי לוי לכבוד ראש השנה. קפלן, משרת כמפקד ראו״ת (ראייה וואופטיקה) באגף הטנ״א של עוצבת ״ברעם״. הגוף שתחת פיקודו, אחראי למעשה על כל הכוונות של כלל הנשקים בגזרה. הוא וחייליו עוברים בין מוצבים, מפקדות ואפילו יישובים לוודא את תקינותם של כל נשק הנמצא ברשות חיילים או אזרחים (רבש״צים, חברי כיתות הכוננות וכו׳) בגזרה. קפלן, עלה לארץ בגיל 8 מרוסיה, הוא הראשון מבני המשפחה שהתגייס לצה״ל וכיום נמצא בשנתו השישית לשירות. הוא גם לקח חלק במבצע ״מגן צפוני״ וההסלמה האחרונה בתחילת ספטמבר.

קפלן מספר על החלק אותו לקח במבצע מגן צפוני:

הרגשתי שהעשייה שלי מהווה חלק מהמאמץ. ביצעתי משימות רבות שאינן בהכרח רלוונטיות לתחום שלי ביומיום אבל בחירום היוו רכיב חיוני מההצלחה של המבצע. על היותו בין מצטייני מח״ט 300 לראש השנה: “זה מהווה עבורי כבוד גדול.
לירון חיים- פקער (צילום: דו”צ)

לירון חיים , למדה בתיכון ״רבין״ בקריית ים, לאחר שסיימה לימודים התחילה מכינה קדם אקדמאית ב״טכניון״. בינואר 2018 היא התגייסה לתפקיד מאלש”חית (מדריכת אוכלוסייה לשעת חירום), והוכשרה בבסיס ההדרכה של חטיבת החילוץ שבצריפין. אחרי ההכשרה שובצה למחוז חיפה של פיקוד העורף ומאז הדריכה באזור חיפה והקריות. כיום היא מפקדת על שאר המאלש”חיות של המחוז.

לירון חיים:

שימח אותי לקבל הצטיינות. אני משתדלת תמיד לגלות אחריות ולבצע את התפקיד מאהבה למרות האתגרים שבו, וזו לדעתי הסיבה שקיבלתי הצטיינות. בהזדמנות זו אני רוצה לאחל לכל הקוראים שנה טובה ומתוקה.
לינור אלישע- פקער (צילום: דו”צ)

לינור אלישע, למדה בתיכון רוגוזין בקריית אתא, והתגייסה ביולי 2018 לקורס לוגיסטיקה, וכיום משרתת כמש”קית לוגיסטיקה במחוז חיפה של פיקוד העורף. בזמנה הפנוי היא אוהבת לטייל.

לינור אלישע מספרת על בחירתה כמצטיינת:

אני מבצעת את כל המשימות בזמן ולוקחת אחריות.
עודד רפאלוב (צילום: דו”צ)

עודד רפאלוב,  לבש מדים לראשונה בכיתה ט’. הוא לקח חלק במסלול השוחרות של צה”ל: כבר מגילאי התיכון התלמידים המשתתפים בתכנית ‘מיועדים’ לתפקידים טכנולוגיים שונים באגף התקשוב וההגנה בסייבר, ויחד עם ליווי של מפקדי שוחרות הם לומדים אלקטרוניקה, פיזיקה ומתמטיקה, עוסקים בתכנים צבאיים וטכנולוגיים ולבסוף בכיתה י”ב מתמיינים למקצועות השונים באגף. כיום, הוא עדיין עוסק במסלול השוחרות, אך כעת מהצד השני: הוא מפקד שוחרות, ומלווה צוערים צעירים בזמן התיכון עד לרגע גיוסם.


רפאלוב:

בבוקר אני מגיע לתיכון בו אני משמש כמפקד שוחרות, נכנס לשיעורים, מפקד על השוחרים, מעביר שיעורים, מסייע להם בלימודים ומתגבר כשצריך. אני אוהב לעבוד עם נערים ונערות וללמד, זה תפקיד מאוד מספק: כשאתה עובד עם ילד והוא מצליח- זה בזכותך.


על בחירתו כמצטיין הוא אומר: “אני משקיע מעצמי המון בתפקיד. אני מחפש איפה אפשר לתגבר את הנערים, יש לי קשר טוב איתם ואני נהנה להיות האוזן הקשבת והאח הגדול בשבילם”.

הוא משתף על חווית השיא מבחינתן בשירות: “בטקס השוחרים הראשון שלי כמפקד, ביום בו הילדים הופכים לשוחרים. אני זוכר איך הייתי אני בכיתה ט’ וכמה מרגש זה היה- עכשיו זה היה מרגש פי 10 בתור מפקד. עמדנו כולנו ביחד בטקס, והפעם אני הייתי במקום האחראי, שמרגיע את הילדים ומוביל אותם. זו הייתה סגירת מעגל עבורי”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.