“מערכון חיפאי”- מכבי חיפה בתצוגת ענק והחזרה למערך האידיאלי שלה

(צילום: מכבי חיפה האתר הרשמי)

מכבי חיפה הביסה אתמול (יום ד’, 25/9/19) את מכבי נתניה בתוצאה 3:0 (רוקאביצה, מנחם וחזיזה), אך הסיפור האמיתי הוא השחקנים ששיחקו והמערך ההתקפי שהוכיח את עצמו באחד המשחקים הטובים של מכבי שנראו ב”סמי עופר”.

דני עמוס שוער נתניה בדרך להוציא עוד כדור מהרשת (צילום: שי מזור)
דני עמוס שוער נתניה בדרך להוציא עוד כדור מהרשת (צילום: שי מזור)

ייתכן שמרקו בלבול, מאמן מכבי חיפה, קרא את ההערות של כותב שורות אלה בכתבות האחרונות שרשמתי על מכבי חיפה ועל המערכים שלו 🙂 במשחק אתמול, מרקו יישם את מערך ה4-4-2 עליו אני ועוד רבים אחרים וטובים דיברנו, במה שהיה ללא ספק, משחקה הטוב ביותר של מכבי חיפה העונה, בלי קשר לתוצאת הסיום. הירוקים הפגינו שליטה כמעט אבסולוטית בעיקר במחצית הראשונה, דבר שלא נראה זמן רב ב”סמי עופר”. מכבי חיפה שטפה את המגרש, לחצה וביטלה כמעט לחלוטין את האורחים מנתניה שרק בעשר הדקות האחרונות, הגיעו להזדמנויות לכיוון השער החיפאי, אך ללא הועיל.

מרקו בלבול - מאמן מכבי חיפה - כדורגל (צילום: ירון כרמי)
מרקו בלבול – מאמן מכבי חיפה – כדורגל (צילום: ירון כרמי)

אין לי ספק, שמה שעשה את ההבדל במשחק היום, להבדיל מההפסד בשבת למכבי ת”א, התיקו המשעמם בדרבי והניצחון עם התצוגה הבינונית נגד הפועל ק”ש, היה המערך שהקבוצה עלתה לשחק- מכבי עלתה אתמול במערך ה4-4-2 שנתן לשחקני מרכז השדה ובמיוחד להולנדי צ’רון שרי, שסופסל נגד מכבי ת”א, לפרוח. אשכנזי ולביא הפגינו יציבות ודומיננטיות וחזיזה… פשוט תענוג לעיניים, עליו נדבר עוד בהמשך. במערך ששיחקו אתמול הירוקים, הם הגיעו ליותר מצבים מאשר בכל משחק אחר העונה.

יאניק וילדסחוט (צילום: שי מזור)
יאניק וילדסחוט (צילום: שי מזור)

יאניק ווילדסחוט ההולנדי, שרשם את משחק הבכורה שלו בליגה העונה נראה קצת חלוד במחצית הראשונה, אך בהמשך הראה ניצוצות ואף בישל את השער השלישי במשחק, לפני שהוחלף, מה שאמור לתרום לביטחון שלו להמשך. מכבי חיפה שיחקה הערב בלי המגנים סיינסבורי וגרשון, החלוץ ירדן שועה שהושעה ערב המשחק עקב בעיית משמעת וכמובן הקשר סינטיהו סלליך הפצוע, שיחזור בהמשך העונה. למרות המחסור בשחקנים אלה, למכבי יש סגל רחב ואיכותי, שאפשר וצריך להוציא ממנו את המקסימום בהתאם למערך בו תשחק.

שימו לב אליהם

ג’וש כהן עשה את טבילת האש שלו בשבת האחרונה מול מכבי ת”א, לאחר שגיא חיימוב נפצע, לא התרגש, ושיחק כמקצוען אמיתי. הערב עמד למבחן רק לקראת הסיום, אך הפגין יציבות וביטחון. לדעתי, כהן צריך להמשיך בין הקורות גם לאחר שחיימוב יחזור.

ג’וש כהן (צילום: מכבי חיפה האתר הרשמי)

ארנסט מאבוקה – וידוי קטן…אני לא ממעריציו הגדולים של המגן הקמרוני, למרות המהירות והפיזיות של השחקן, לדעתי חסרה לו יציבות במשחק שלו, חסרה מסירה מדויקת ולפעמים גם ריכוז בעבודת הגנה. למרות זאת, הערב לדעתי מאבוקה נתן את אחד ממשחקיו הטובים בקבוצה, אם לא הטוב שבהם, למרות שלא כבש או בישל. כנראה שהישיבה על הספסל במשך שני משחקים רצופים עשתה את שלה ומאבוקה עלה אתמול לדשא כמו מלוע של תותח, שרף את הקו הימני של המגרש בריצה, איים מספר פעמים על השער והיה אחד הבולטים במשחק, שבו כל הקבוצה הייתה טובה, הלוואי שימשיך ככה.

ארנסט מאבוקה - מכבי חיפה נגד רעננה (צילום: שי מזור)
ארנסט מאבוקה – מכבי חיפה (צילום: שי מזור)

דולב חזיזה – הדובדבן של המשחק, בישל את השער הראשון וכבש את השלישי, אך מה שעשה לאורך כך המשחק לא יישכח כל כך מהר ב”סמי עופר” – הקשר שהגיע הקיץ מבני יהודה פשוט לא הפסיק לרוץ, לחלץ כדורים, לאיים על השער ולהוביל את הירוקים לניצחון הכי גדול שלהם העונה. גם כשנפגע משחקני יריב כמה פעמים במשחק, קם והמשיך לרוץ ללא הפסקה, נהדר!

דולב חזיזה (צילום: מכבי חיפה האתר הרשמי)

מערך התקפי
מרקו בלבול צריך להמשיך ולהוביל את הקבוצה במערך של 4 מגינים ולתת לקישור ולחוד להיות דומיננטיים. עם הרכש בקישור שנראה כמו בינגו (חזיזה, אשכנזי, שרי) וחוד מגוון שכולל את רוקאביצה, שועה, עוואד ווילדסחוט, המערך הזה צריך להספיק כדי לרוץ העונה עד הסוף.

דני עמוס שוער נתניה בדרך להוציא עוד כדור מהרשת (צילום: שי מזור)
דני עמוס שוער נתניה בדרך להוציא עוד כדור מהרשת (צילום: שי מזור)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. אלון אמר/ה

    כמו אמש ככה צריך להמשיך לשחק 4-4-2 ולהרגיל את הקבוצות שמגיעות לחיפה שבחדרה כשהם בדרך זה כבר 2:0