אוהד מכבי חיפה שהואשם בתקיפה חמורה של אוהד עירוני קריית שמונה – לא הורשע

בית משפט השלום בחיפה לא הרשיע את אוהד מכבי חיפה, שהואשם בתקיפה חמורה של אוהד עירוני קריית שמונה בחודש אפריל בשנה שעברה, עת שהתקיים משחק כדורגל בין שתי הקבוצות באצטדיון סמי עופר ונערך טקס אזכרה לזכרו של רפי חורי. נאשם שני, הורשע ונגזר עליו עונש מקל ביותר, מאסר על תנאי ופיצוי בסך 750 שקלים. שני הנאשמים תושבי יפו בשנות הארבעים לחייהם הורחקו למשך שנתיים ממגרדי הכדורגל.

על פי עובדות כתב האישום, ביום 28/4/19 התקיים באצטדיון סמי עופר משחק כדורגל בין הקבוצות מכבי חיפה לבין עירוני קריית שמונה. טרם המשחק נערך טקס לזכרו של רפי חורי, בן משפחה של הנאשמים. הנאשמים והמתלונן ישבו ביציע סילבר. המתלונן, אוהד עירוני קריית שמונה, גידף את קבוצת מכבי חיפה. בעקבות כך, קמו הנאשמים שהינם קרובי משפחה של חורי, ממקומם, רצו לעבר המתלונן ותקפו אותו, תוך שהם מכים בו בחוזקה בכל חלקי גופו. כתוצאה מכך, סבל המתלונן מאדמומיות בבטנו, בחזהו בפניו, בגבו ובידו הימנית ונזקק לאשפוז כירורגי לשם השגחה.

שופטת בית משפט השלום בחיפה, אורית קנטור, החליטה לא להרשיע את הנאשם השני והטילה עליו 150 שעות של”צ (שירות לתועלת ציבור). על הנאשם הראשון הטילה מאסר על תנאי לתקופה של שישה חודשים, למשך שלוש שנים, שלא יעבור עבירת אלימות כנגד גופו של אדם ופיצוי 750 שקלים למתלונן. בנוסף, הרחיקה את שני הנאשמים ממגרשי הכדורגל למשך שנתיים.

בא כוחם של הנאשמים עו”ד תומר נוה מסר לחי פה: “בית המשפט קיבל את עמדתנו ובחר שלא להרשיע את הנאשם למרות שהתביעה ביקשה חודשי מאסר”.

עו"ד תומר נוה
עו”ד תומר נוה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.