תושבת עוספיה גנבה כסף ותכשיטים מבתיהם של שני שופטים מחיפה

בית משפט השלום בנתניה, גזר על תושבת עוספיה בת 49, ארבעה חודשי מאסר על תנאי ופיצוי בסך 1000 שקלים לכל אחד מהמתלוננים, בגין גניבת כסף ותכשיטים מבתיהם של שני שופטים במחוז חיפה וצפון אשר מתגוררים בחיפה.

מכתב האישום בו הודתה הנאשמת עולה, כי בשנת 2017 הנאשמת עבדה במשק בית בבתיהם של שני שופטים במחוז חיפה ומחוז צפון בעיר חיפה. הנאשמת גנבה משני המעסיקים שפתחו את בתיהם בפניה ונתנו בה אמון, סכומי כסף ותכשיטים.

שופטת בית משפט השלום בנתניה מירב גרינברג קיבלה את טענות באי כוחה של הנאשמת והתחשבה בנסיבות חייה המורכבות של הנאשמת שהביעה חרטה וצער על מעשיה וגזרה עליה ארבעה חודשי מאסר על תנאי ופיצוי בסך 1000 שקלים לכל אחד מהמתלוננים.

עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוג'י
עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוג'י

באי כוחה של הנאשמת, עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוג'י מסרו לחי פה בתגובה:

שמחים שבית המשפט קיבל את הטענות שלנו וחרג מהעונש המקובל והקל עם הנאשמת במטרה להמשיך בשיקום שלה.

אשתו של אחד מהשופטים עורכת דין במקצועה אמרה בשיחה לחי פה: "העונש שניתן לנאשמת מקל ביותר ולא מהווה הרתעה. לא מדובר במעידה חד פעמית אלא ברצף של גניבות. אנחנו המשפחות נפגעי העבירה של הנאשמת לא מרוצים מגזר הדין שניתן ורואים זלזול בעבודה של המשטרה והתביעות שכן מקרי הגניבה מתועדים. הנאשמת גנבה מביתי תכשיטים בסכום של 20,000 שקלים וממשפחה אחרת תכשיט בסכום של 5000 שקלים ודולרים. המשטרה לא ציינה זאת ועל כן סכום הפיצוי בסך 1000 שקלים הנו עלוב ולא מפצה על כלום. מה גם שמדובר באשה שחיה חיים טובים, נוסעת לחו"ל מספר פעמים בשנה ובעלת רכב פרטי חדש. כך שלא מובן לנו מה הן הנסיבות שמצדיקות התחשבות. הנאשמת גנבה מחמישה משפחות שאצלן היא הועסקה והמשטרה החליטה להגיש רק שלושה כתבי אישום. חבל שבית המשפט לא הטיל על הנאשמת עונש כבד יותר כזה שיהווה הרתעה לאחרים".

7 תגובות
 1. יסמין אמר/ה

  אילולא היה מדובר בגניבה משופטים, התיק היה נסגר בגלל "חוסר עניין לציבור".

 2. יוסי אמר/ה

  נוטה להסכים עם העורכת דין. לא עם העברית שלה: "חמישה משפחות"…

 3. גליה אמר/ה

  חבל שלא מפרסמים את שמה של הגנבת. גם אצלינו גנבה עובדת מעוספיה . לאחר המישפט נודע לנו שעומד נגדה על תנאי שנתיים בגין גנבות בעבר. מערכת המישפט לא משתפת פעולה עם הניגנבים אלא עם הגונבים. בזה שלא מפרסמים את שמם הם יכולים בשקט לגנוב עוד . ומאחר ואין הרתעה ביכלל. ועונש ביפרט מה מונע מהם להמשיך.

 4. איתן אמר/ה

  דרוזים לא גונבים.

  1. אתי אמר/ה

   למה דרוזים לא גונבים, בגלל שהם מאמינים בגלגול נשמות או מה, שטויות, כולם גונבים.

 5. ששי אמר/ה

  גם לנו היתה מנקה מעוספיה וניקתה לנו דבריפ. מנוולת.

 6. מוטי אמר/ה

  הפשע משתלם. גן עדן לפושעים. גנבה 20000 שקל מאחת, גנבה 5000 מהשני, ניתפסה והעונש הוא להחזיר 2000 שקל כפיצוי. אחלה עסק להיות גנב.

לא ניתן להגיב