שוחררו שני החשודים בניסיון הרצח ברחוב קיבוץ גלויות בחיפה

בית משפט השלום בחיפה שחרר היום (ראשון 15/9/19) למעצר בית, את שני החשודים בניסיון הרצח שאירע בשלישי שעבר ברחוב קיבוץ גלויות בחיפה, על אף בקשת המשטרה להאריך את מעצרם בשישה ימים נוספים לצורכי החקירה. יש לציין כי הקרבן עדיין מאושפז בבית החולים.

בהחלטה לגבי החשוד הראשון ציינה השופטת מריה פיקוס בוגדאנוב:

לבוא היום לבקש עוד שישה ימי מעצר, עוד שבמהלך כל ימי המעצר לא נחקר שוב, טענת האליבי שלו לא נבדקה, לא נלקחו טביעות המאשרות מגע עם נשק וכמובן שלטעמנו אין שום קשר לקרבן. לבוא לטעון שהוא היורה כשהוא עם גבס ביד והוא ימני?! אפילו טענה זו לא נבדקה, אני חושבת שאין מקום להיעתר לבקשה. על כן, אני מורה על שחרורו למעצר בית ואוסרת עליו כל קשר עם הקרבן, אוסרת עליו להתקרב לרחוב קיבוץ גלויות עד ל-25/9/19 ומטילה עליו ערבות צד ג’ בסך 5000 שקלים, ערבות לשחרור בסך 5000 ש”ח וערבות עצמית בסך 10,0000 שקלים.

בהחלטה לגבי החשוד השני ציינה:

לאחר עיון בתיק החקירה, שוכנעתי כי אמנם קיים יסוד סביר כי חשוד זה מעורב בביצוע העבירות המיוחסות לו בבקשה, אך יחד עם זאת, החשד נשאר בעצמה נמוכה ולא התעבה מאז הארכת המעצר הקודמת באופן המצדיק המשך הארכת מעצרו של החשוד, שגם עליו נאסר להתקרב לעסק ברחוב קיבוץ גלויות עד 25/9/19 וערבות צד ג’ 5000 שקלים, ערבות לשחרור 5000 שקלים וערבות עצמית 10,000 שקלים.
עו"ד תומר נוה
עו”ד תומר נוה

בא כוחם של החשודים עו”ד תומר נוה מסר לחי פה:

ביהמ”ש קיבל את מלוא טענותינו והורה על שחרורם של שני החשודים.

ממשטרת ישראל נמסר לחי פה בתגובה בעקבות ההחלטה לשחרר את החשודים בגלל שהמשטרה לא חקרה שוב את העצורים לא בדקה את טענת האליבי ולא נלקחו טביעות המאשרות מגע עם נשק במהלך מעצרם: “המשטרה מנהלת חקירותיה באופן מקצועי ויסודי על מנת להגיע לחקר האמת, לחשוף את מבצעי העבירה והבאתם לדין, לשם שמירה על שלום הציבור וביטחונו. גם בתיק האמור, מבצעת המשטרה כל העת מגוון פעולות חקירה, גלויות וסמויות, תוך הפעלת אמצעים טכנולוגים שונים לשם איסוף הראיות הנדרשות. החקירה בעיצומה ומטבע הדברים לא נוכל למסור פרטים מחקירה מתנהלת”.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. אלמיר אמר/ה

    המשטרה חוקרת…

  2. אלמיר אמר/ה

    המשטרה עדיין חוקרת…

הגיבו כאן לכתבה