החלטה תקדימית | העליון דחה את ערעור המדינה והותיר בעינו גזר דין מקל ביותר לתושב חיפה הנאשם בירי חבלות קשות ונשיאת נשק

בית המשפט העליון במסגרת ערעור פלילי דחה השבוע  את ערעור המדינה על גזר הדין שניתן על ידי שופט בית המשפט המחוזי בחיפה יחיאל ליפשיץ.

מדובר בכתב אישום חמור  לפיו באסל אחמד נעימה, בן 24, תושב חיפה, פגע במתלונן בשני אירועים שונים. באירוע הראשון הנאשם והמתלונן נפגשו באקראי ושם הנאשם הכה את המתלונן במקל וגרם לו לחבלות. בחלוף חמישה  ימים, הנאשם חזר לבית מגוריו של המתלונן, בלילה, והורה למתלונן להכנס לרכבו. המתלונן סירב והחל לברוח, הנאשם שלף אקדח וירה לעברו של המתלונן. 2 כדורים חדרו את גופו של המתלונן, ופצעו אותו קשות בירך. הנאשם נמלט מהמשטרה ורק בחלוף זמן נעצר. כתב האישום ייחס לנאשם שלל עבירות לרבות חבלות חמורות ונשיאת נשק, לאחר שבא כוחו של הנאשם עו”ד רונן חליוה, הצביע על קשיים בתיק תוקן כתב האישום.

המדינה ביקשה לגזור על הנאשם 5-8 שנות מאסר, בין היתר נוכח העובדה שהנשק לא הושב,  וחוות דעת שלילית מטעם שירות המבחן. חרף עמדה זו, הצליח עו״ד חליוה, לשכנע את בית המשפט המחוזי שלא להחמיר עם הנאשם, ואכן נגזרו על הנאשם רק 2.5 שנות מאסר בניכוי תקופת מעצרו. המדינה הגישה ערעור מנומק על פסק הדין, בטענה שזהו עונש קל ביותר באופן תקדימי אשר משפיע על רמת הענישה בתיקים רבים, ואולם, בית המשפט העליון דחה את טיעוני המדינה והעונש נותר בעינו.

עו”ד רונן חליוה מסר לחי פה: “מדובר בפסק דין בעל השפעה רחבה על רמת הענישה הראויה בעבירות אלימות ונשק חמורות ויש לברך על כך שכן הוכח שאין כל תועלת במאסרים ממושכים”.

עו”ד רונן חליוה

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. אמרא יעקב אמר/ה

  בושה וחרפה.פסק דין קל שיעודד עברינים ולא ירתיע.
  אין הרתעה בפסק דין כזה.
  מר חליווה פושעים עבריינים כאלה עדיף שיהיו כלואים ולא חופשיים.
  כולנו יכולים להיות פגיעים מאלימים כאלה כולל אתה.

 2. אבי אמר/ה

  העבירה חמורה, והעונש חייב להיות בהתאם. פעם נוספת מוכיח בית המשפט העליון שיקול דעת מוטעה.

 3. א.א.חיפה.. אמר/ה

  בית המשפט בכלל בישראל גרם שעל עבריים יחיו בתוכנו.וכל עבירות עם האלימות ועם שדודי כבף מהציבור.מה עשה לנו שאמחנו הציבור מפחדים לנבוע היכן שעבריינות חוגגת.הי שופטים נכבדי.בגללכם אנחנו לא יכולים להסתובב ברחובות בחופשיות לפני חודש ביקשתי מבעלי להסתובב בעיר התחתית בחיפה. אמר לי . אני לא אסתובב היכן שיורים באנשים.וכמו כן לא כל דבר כותבים בעיתונות ומדברים התקשורת .כנראה שיש דרישה ממשטרה להנמיךרוללת לא לכתוב ארועי יריות.אז לידעתכם ביום רביעי שעבר היו יריות בכפר פורדיס.ואזרחים היו בקרבת היורה
  היו גם יהודים.פחד נוראי .הגחעה משטרה בחנה הסתכלה לא צייצה. לא התרגשה.היה שם ילד שקיבל שוק מהאירוע. לא שאלו לא חקרו.בו. אוקיי מוצנים לערבים לירות אחד על השני
  אז לכל יהודים אל תסתובבו שם בכפרים שלהם, משטרת ישראל. לא עושה כלום .לאן הגענו שהמדטרה אחנה מגינה יל אסרחיה. המשטרה עוטפת את עבריינים לא מחפשת אותם וחיינו בסכנה.ארדואן תתחיל לעבוד ותעשה סדר בקטאסטרופה .אנחנו חוזרים עחורה בתקופת המנדט שחיי יהודים הפקר.אז האשמנו אותם. הפעם היהודים שאתם בשלטון איפוא אתם.

הגיבו כאן לכתבה