הורים מתלוננים על ליקוים רבים בגן בשכונת נאות פרס בחיפה

כיור ודרגש גישה - גן עירייה זמני בנאות פרס

הגן לגילאי 3 הוא גן זמני, בתוך בית הספר, עד שהגן הקבוע יהיה מוכן. לטענת הורים הגן לא בטיחותי, ללא חצר ואין בו מספיק אנשי צוות. מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה כי העירייה פועלת להקמת גן חדש לילדים בגילאי טרום חובה בשכונת נאות פרס.

הורים לפעוטות בגיל 3 מתלוננים על לקוים רבים בגן עירייה זמני בשכונת נאות פרס. לטענת ההורים, הם הסכימו, שילדיהם יהיו בגן זמני בתוך מבנה בית הספר בשכונה, אך לא חשבו שזה יהיה מצב הגן.

“העירייה הבטיחה, שיוקמו גנים בשכונה”, מספרת אחת האימהות בגן, “אבל לקראת סוף מאי קיבלנו מכתבים, שהשיבוץ שלנו יהיה לגן בדרך הים. אנחנו כעסנו מאוד. נציגי העירייה קבעו איתנו פגישה ודובר על הקמת גן זמני. הפתרון שהוצע על ידי עיריית חיפה, היה גן בתוך בית הספר נאות פרס, וזה היה מקובל על רוב ההורים.
לפני תחילת הקמת הגן, דרשנו להיפגש עם נציגי העירייה וועד השכונה. דובר על זה שאנחנו רוצים לראות את הגן עוד לפני ששנת הלימודים מתחילה, על מנת לראות מקרוב שמה שהובטח לנו, אכן מתקיים.
אנחנו הצענו פתרון אחר: שבית הספר יקצה מקום לילדי גן חובה. במקרה כזה ילדי גן טרום טרום חובה יקבלו את גן חובה (מחוץ למבנה בית הספר), אבל לבסוף הוחלט שהגן שיהיה בתוך בית הספר יהיה הגן שלנו”.

כיור ודרגש גישה - גן עירייה זמני בנאות פרס
כיור ודרגש גישה – גן עירייה זמני בנאות פרס

“לקראת אוגוסט ביקשנו לראות את הגן, אבל זה לא התאפשר. באחד בספטמבר ראינו לראשונה את הגן. הוא נמצא בקומה השנייה. לילדים אין חצר ואין להם גישה לחצר. את המסדרון לכיתת הגן ציפו בדשא סינטטי ושמו קצת צעצועים מסביב”.

לטענת האם, בניית מבנה הגן הקבוע עוד לא התחילה וההורים לא מעודכנים בנושא
“נראה לנו שהפתרון הזמני עלול להיות לשנה שלמה. בגן עצמו יש כמה ליקויים: דלת מאסיבית בכניסה לשירותים הראשיים, שהילדים, כמובן, לא יכולים לפתוח. בכל גן יש מעצורים לדלתות כבדות כאלה, ובגן הזה לא. לא הרכיבו אסלות מותאמות לילדים קטנים. לאחר פניה שלנו, ההורים, נרכשו שני ישבנונים. גם את הישבנונים צריך לקבע, וזה עוד לא בוצע. הכיור גבוה והילדים לא מגיעים אליו. בנו מדרגות לכיור, אבל הן לא בטיחותיות. אין מתקן שתיה, ממלאים מי ברז לילדים בבקבוק השתיה שלהם. אין מטבחון, התקינו כיור ומקרר בתוך הכיתה, בלי הפרדה בין הגן לבין המקום בו נמצא המקרר. החלל של המסדרון עם הדשא הסינטטי הוא גדול מאוד וחם בו מאוד, היות ויש רק מזגן אחד לכל החלל. דבר נוסף, שמאוד חשוב הוא שיש בגן ילדים מתחת לגיל 3, מה שאומר שעל פי התקן אמורה להיות סייעת שלישית ובפועל יש רק שתי סייעות. כרגע יש בגן 24 כיסאות ו-4 שולחנות ו-35 ילדים. הילדים יושבים בצפיפות. מה שהכי חשוב לנו הוא נושא הבטיחות ולקבל את התשובות לגבי הגן הקבוע”.

מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה:
העירייה פועלת להקמת גן חדש לילדי טרום חובה בשכונת נאות פרס. בימים אלה נמצאת העירייה בשלבי סיום תכנון. לאחר השלמת התכנון וקבלת היתר הבנייה תחל הקמת הגן.
עד להקמת הגן החדש בחנה העירייה, בשיתוף ההורים, מספר חלופות לקיום פעילות הגן באופן זמני, ולבסוף לבקשת ההורים לקבל מענה בתוך השכונה נבחרה החלופה בבית ספר השכונתי.
מטבע הדברים, בביה”ס יש תשתיות קיימות ובהן בוצעו התאמות נדרשות:
התקנת ישבנונים בתאי השירותים, דרגשי הגבהה בטיחותיים לנוחות השימוש בכיורים. מבואת ביה”ס הוסבה לשמש מתחם פעילות עם דשא סיננטטי ומתקנים ניידים.
נציגי אגף החינוך, אשר ליוו את תהליך הכשרת המקום במשך כל תקופת העבודות, ימשיכו ללוות את פעילות הגן, על מנת לוודא כי כל צרכי הילדים נענים ולבצע התאמות נוספות, ככל שיידרש. בתוך כך, תיבחן ויטופלו גם יעילות המזגן וכל יתר הנושאים שהועלו על-ידי ההורים.

יש לציין כי ביום שני הקרוב יערך בגן סיור של מחזיקת תיק החינוך בעירייה סיגל ציוני והצוות המקצועי.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו