1:0 למכבי חיפה בדרבי הראשון של העונה • פרשנות • אודי דהן

אדום ירוק - יציע אוהדי הפועל חיפה וליידו יציע אוהדי מכבי חיפה - כדורגל (צילום: ירון כרמי)

מכבי והפועל חיפה, יעלו היום לדרבי הראשון של העונה והוא כבר ירוק!

הכותרת מפתיעה אתכם? עוד לא התחיל המשחק, אז איך הדרבי כבר ירוק. אל תתבלבלו הדרבי ירוק מאז ומתמיד ביציעים. הקהל הירוק מנצח ללא תחרות, 16,000 ירוקים מול 5,000 אדומים. אבל אם אתם שואלים על המצב על המגרש, אז הפועל מנצחת בגדול. מבחינת הפועל, שמכבי ימשיכו לנצח ביציעים, והם על המגרש.

הקופים הירוקים - אוהדי מכבי חיפה - כדורגל (צילום: ירון כרמי)
הקופים הירוקים – אוהדי מכבי חיפה בדרבי מול הפועל חיפה – כדורגל (צילום: ירון כרמי)

שלוש שנים שהעיר אדומה:
מכבי חיפה, לא מצליחה לנצח דרבי ולא לדבר על לכבוש בדרבי בשלושת העונות האחרונות. כמו כל דרבי, תמיד ההרגשה של אוהדי מכבי, שהמשחק בכיס שלהם, והם מדברים רק על תוצאה והפרשים. בעונות האחרונות, תמיד מכבי חיפה הייתה מגיעה למשחק, במומנטום חיובי וההרגשה הייתה ש”הנה זה קורה, הנה השליטה חוזרת לירוקים והעיר חיפה נצבעת שוב בירוק”.

הבעיה היא, שיש מולם קבוצה שנלחמת על הכבוד, כל הרעשים מסביב רק מדרבנים אותה יותר. אוהדי הפועל חיפה, אומרים, ללא בושה, שהם שונאים יותר את מכבי חיפה, מאשר אוהדים את הקבוצה שלהם. מה שגורם למשחק להיות אמוציונלי וחם.

אוהדי הפועל חיפה - כדורגל (צילום: ירון כרמי)
אוהדי הפועל חיפה – כדורגל (צילום: ירון כרמי)

קטר ירוק מול אוטובוס אדום:
הפועל חיפה, תמיד באה להסתגר ולצאת למתפרצות. המונח “אוטובוס” בתוך הרחבה, קיבל השבוע שדרוג, בזה שפרשן באחד מתחנות הרדיו המקומיות, כינה את מאמן הפועל חיפה, חיים סילבס, “סדרן” בחניון אוטובוסים.

מכבי, כרגיל תגיע עם כל הכלים ההתקפים שלה ותנסה, להכריע את המשחק כמה שיותר מהר. לעומתם, הפועל חיפה, תבוא כרגיל וכצפוי להסתגר, לשמור על השער ולנסות “לעקוץ” ולגנוב ניצחון. במידה שמכבי לא יבקיעו מוקדם, הלחץ יעלה והטעויות בהגנה יקרו. ואם הפועל תנצל אותם הדרבי יהיה שוב אדום.

הפועל עשתה את העבודה במחזור הראשון
העונה, בשונה משנים קודמות, מכבי נראים טוב, ההתקפה פוריה ומגיע להמון מצבים, וגם כובשת. לעומת ההגנה שלה, שסופגת בלי סוף, על כל טעות הם משלמים במזומן.
לעומתה, הפועל חיפה ללא רכש משמעותי, וללא שמות מפוצצים, עשתה את העבודה במחזור הראשון של העונה. כאשר נצחה את העולה החדשה, הפועל כפר סבא, אחת אפס במשחק משעמם וחסר מצבים.

מכבי חיפה נגד רעננה (צילום: שי מזור)
מכבי חיפה נגד רעננה (צילום: שי מזור) ההתקפה עובדת

שתי הקבוצות מגיעות עם 3 נקודות, אבל לתוצאה של המשחק יש השלכות שונות: ניצחון של הפועל, ייתן להם אויר ונקודות ליום שחור. הפסד לא יהיה מבחינתם אסון גדול כל כך. ניצחון של מכבי, והם מסמנים וי על תקופה שחורה מול הפועל. ניצחון ייתן למכבי בטחון מטורף ודרייב ענק, במאבק על תואר האליפות. הפסד בדרבי, פעם נוספת, עלול למוטט פסיכולוגית את השחקנים ואת הקהל, שלא יעמוד בעוד הפסד בדרבי והשפלה, מול קהל האוהדים האדום.

הערב, 31/8/19, 20:30, סמי עופר הדרבי הראשון של העונה
ירוק או אדום ???

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.