אגף החינוך בעיריית חיפה ורמב”ם משלבים כוחות: כנס להתמודדות עם ילדים שעלולים לסבול מהתקף אפילפסיה בלימודים

במסגרת ההכנה של אגף החינוך של עיריית חיפה לשנת הלימודים הקרובה, נעשה שימוש במומחיות הייחודית של בית חולים רמב”ם חיפה, בנושא שמטריד מאוד את מערכת החינוך בכל המדינות המפותחות – התמודדות עם ילדים שעלולים לסבול מהתקף אפילפסיה תוך כדי יום הלימודים.

הרפואה המודרנית מעריכה שאחד מ- 100 תלמידים בכל קבוצות הגיל, עלול לסבול מהתקף אפילפסיה – או חד פעמי או כזה החוזר על עצמו בתדירות גבוהה.

בעקבות ההערכה והנתונים הללו הזמינה אחראית החינוך המיוחד באגף החינוך של עיריית חיפה, דפנה גיגי, המרכזת את תחום ההסברה של האפילפסיה בילדים ונוער בבית החולים רות לילדים ברמב”ם, אביבה פלדמן בהגי, להסביר על הנושא בכנס מיוחד של סייעות ומלוות בחינוך המיוחד. שכן מדובר בנשות המקצוע שיצטרכו להתמודד ראשונות עם מקרה של התקף אפילפסיה ולכן מן הראוי שיידעו על מה מדובר.

בכנס השתתף גם אורח מיוחד שהתקבל במחיאות כפיים סוערות, עומרי רגב, צעיר אתלט ושרירי שבימים כתיקונם, כשאינו עובד במטעי האבוקדו של קיבוץ בית העמק הוא גם מתפרנס מדוגמנות עבור חברות אופנה מובילות בישראל, שאותר כחולה אפילפסיה בגיל צעיר והתמודד עם המצב הייחודי כל חייו – ובהצלחה גדולה.

לאחרונה רגב, היה אחד מהפיינליסטים שצלחו בהצלחה את מסלול הנינג’ה המפרך והתובעני בתכנית הפופולרית של חברת “קשת”. הוא עמד מול הסייעות והמלוות הנפעמות של החינוך המיוחד והסביר להן ש”ילד עם אפילפסיה יכול לעשות הכל! גם להיות נינג’ה!”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.