ביקור נשיאותי • שחקני הכדורגל חבשי ועוואד ממכבי חיפה ועבאדה מעירוני נשר נפגשו עם נשיא המדינה ריבלין

מפגש מרגש בבית הנשיא, מר רובי ריבלין עם שחקני ונציגי קבוצות הכדורגל (צילום: מארק ניימן/ לע"מ)

לרגל פתיחת עונת המשחקים הקרובה לשנת 2019-20 בליגת העל בכדורגל נפגש (ביום שלישי 27/08/19) נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין עם שחקנים ומאמנים יהודים וערבים ביוזמתו של ח״כ עיסאווי פריג׳, יו”ר שדולת הספורט בכנסת. המפגש המרגש התקיים בבית הנשיא ולקחו בו חלק גם שחקני הכדורגל מקבוצות האזור שלנו.

השחקנים שהשתתפו במעמד המפגש, עאיד חבשי ומוחמד עוואד ממכבי חיפה, חטאב עבאדה מעירוני נשר. שחקנים נוספים שנכחו גם הם במפגש היו עטאא ג’אבר מבני סכנין, אבירם ברוכיאן מהפועל “אדומים” אשדוד, רמזי ספורי ומרואן כבהא מהפועל באר שבע, מוחמד גדיר מבני יהודה, וויסאם רבאח מהפועל חדרה והמאמן טל בנין.

דברי הנשיא, מר רובי ריבלין לשחקנים:

“כדורגל הוא משחק קבוצתי”, פעמים רבות גם פרשנים מומחים מתעסקים בשחקן הבודד, בכישרון הבודד ולא בתפקוד של הקבוצה. בגלל שכדורגל הוא משחק קבוצתי, הוא גם כלי שבכוחו לחולל שינוי. האוהדים שצופים במשחקים של הנבחרת מבינים שבכדורגל אין אזרחים שווים יותר ואזרחים שווים פחות. יהודים וערבים יכולים לשחק יחד על הדשא ולחיות יחד בארץ הזאת. בעבור האוהדים, אתם מודל לחיקוי על המגרש ומחוצה לו, אתם סמל להצלחה, ולשותפות. הכדורגל מוכיח שוב ושוב את שיתוף הפעולה בין יהודים לערבים ושניתן לעשות זאת לטובת החברה כולה ולגאוות כולנו.

ח”כ עיסאווי פריג׳, יו”ר שדולת הספורט בכנסת אמר במפגש:

הנחלה הקטנה שנשארה לנו בארץ שמחברת בין יהודים לערבים, זו נחלת הספורט. השמחה והעצב משותפים פה- כשאתה סופג גול כשחקן אתה בוכה, כשאתה מבקיע אתה שמח. יהודים וערבים מתחבקים, הספורט מחבר בינינו.

 הנשיא ציין את מיזם “מגן הכבוד – תקווה ישראלית בספורט” הפועל כבר חמש שנים, בשיתוף משרד התרבות והספורט, ההתאחדות לכדורגל, מנהלת הליגות, הטוטו ועמותת “ערכים בספורט”. הנשיא אמר: “במסגרת המיזם, אנחנו מלווים עשרות רשויות ומועדונים ומעניקים בכל שנה את ‘אות מגן הכבוד’ למועדוני ליגת העל שבלטו במהלך העונה בעשייה חינוכית-ערכית ובהתמודדות עם תופעות של אלימות וגזענות במגרשים.


בסיום המפגש אמר נשיא המדינה ריבלין:

אנחנו לא מדברים רק על כדורגל אלא הרבה מעבר לזה, מדברים על בני אדם, שכל אחד מכבד את הדת שהאחר מאמין בה, ואת הלאום שהוא שייך אליו, וביחד עם זה מכבד את המדינה והחברה בה הוא נמצא.

הנשיא איחל לכולם הצלחה בפתיחת העונה ואמר כי הוא מקווה לעונה, ללא אלימות וגזענות, עם הרבה שערים ומשחקים מותחים.

מפגש מרגש בבית הנשיא, מר רובי ריבלין עם שחקני ונציגי קבוצות הכדורגל (צילום: מארק ניימן/ לע"מ).
מפגש מרגש בבית הנשיא, מר רובי ריבלין עם שחקני ונציגי קבוצות הכדורגל (צילום: מארק ניימן/ לע”מ).

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.