אכזבה לילדים בגני העירייה בחיפה: הגננות ביטלו את יום ההיכרות עם המשפחות

הסתדרות המורים הורתה לגננות להודיע להורים על הביטול, כיוון שהן בחופש ולא מתוגמלות על יום העבודה.

אכזבה לילדים בגני העירייה: יום ההיכרות עם הגננות והגנים החדשים, שהיה אמור להיערך השבוע, בוטל. הורים לילדים בגן עירייה קיבלו הודעות מהגננות לפיהן יום ההיכרות בוטל בהתאם להנחיית הסתדרות המורים. בחלק מהגנים הציעו הגננות להורים להישאר עם הילדים ביום הלימודים הראשון עד לשעה 9:00 כתחליף ליום ההיכרות.

ענת דדון, יו”ר המחלקה לגננות בהסתדרות המורים, העבירה מכתב לגננות ממנו עולה כי הגננות בחופשת קיץ בין התאריכים 01/07/19 – 31/08/19. במהלך החופשה ניתן לערוך יום חופשה אחד, שיקוזז ממפגשי הפיקוח. דדון הדגישה במכתבה כי לא מדובר בהמלצה אלא בהנחיה של הסתדרות המורים, שיש להישמע לה.

אימא לנופר בת ה-5 סיפרה לחי פה שרון:

עברנו דירה לפני כמה שבועות והבת שלי מתחילה גן עירייה, חדשה בשכונה חדשה, עם ילדים חדשים. היא מאוד התרגשה לקראת המפגש המקדים עם הגן החדש והגננת. כשאמרתי לה שזה בוטל, היה לה קשה להבין למה. עם כל הצער שבדבר, אני חייבת להגיד שלצד האכזבה של הילדה, אני בהחלט תומכת במאבקן של הגננות. גם אני במקום העבודה שלי מתוגמלת כל פעם, שאני עובדת ואותו דבר מגיע גם להן. חבל שזה על הגב של הבת שלי, אבל אין מה לעשות.
עדנה דוד
עדנה דוד

סגנית המזכ”לית ויו”ר סניף חיפה והמרחב בהסתדרות המורים עדנה דוד הסבירה, שהגננות נמצאות כרגע בחופשה:

עובדים בחופשה לא מבוטחים ולא מתוגמלים. כשמזמינים איש מקצוע ל-3 דקות חייבים לתגמל אותו ולכבד את המקצוע והזמן שלו. כך גם כלפי עובדי ההוראה. הגיע הזמן, שהמדינה תפנים, שעובדי הוראה לא עושים עבודתם רק בהתנדבות ואפשר להמשיך ולנצל אותם ללא גבול. הגננות פעלו לפי הוראה של הסתדרות המורים והן מחכות באהבה גדולה לילדים, אבל אנחנו כאיגוד מקצועי לא נאפשר להמשיך את הניצול.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

4 תגובות
 1. אמיר אמר/ה

  לרחם עליהם,הכי הרבה חופשות מכל המקצועות ולא יכולות למצוא פתרון.החופש כנראה יותר חשוב מהילדים.בושה לבננות ועוד יותר להסתדרות שכשצריך אותה היא לא קיימת.הסתדרות שמדינה רק ואף ורק על אלה שבאמת לא זקוקים להגנה.

 2. ורדינה אמר/ה

  אכן הצוות בחופש, אבל הן באות לראת השבוע האחרון של אוגוסט להכין את הגן לקראת השנה חדשה.
  הן בטוח לא עושות זאת בהתנדבות.
  לא ברור נושא הביטוח ו/או התנדבות, דווקא ביום היכרות שלחלק מהילדים זה מאוד חשוב.

  1. נלי אמר/ה

   הן בוודאות עושות את זה בהתנדבות. גגנות ומורים אינם מתוגמלים על הימים האלה והכל נעשה על חשבון זמנם הפרטי. אני מורה, עוד 10 דקות יוצאות מהבית לקשט את הכיתה שלי. ללא שום תשלום.

 3. מישו אמר/ה

  ההסתדרות היא מברג בתוך גלגל השיניים של המדינה