הקץ להתרוצצויות בין מומחים והמתנות ארוכות | ייעוץ וירטואלי על ידי מומחה בכללית

ד"ר אנטוניו קוטלר מזבולון במהלך מתן ייעוץ המטולוגי וירטואלי בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי

שירות פורץ דרך: ייעוץ וירטואלי על ידי מומחה לרופא המשפחה בכללית יחסוך מהמטופלים ההתרוצצויות בין מומחים והמתנות ארוכות.

מדובר ביוזמה פורצת דרך שהונהגה במחוז חיפה וגליל מערבי, במסגרתה ניתן לרופא המשפחה ייעוץ און ליין על ידי היועצים במגוון תחומים: ריאות, נפרולוגיה, כבד, סוכרת, המטולוגיה, המטולוגיה ילדים, אנדוקרינולוגיה, גסטרואנטרולוגיה, מחלות זיהומיות ומחלות זיהומיות ילדים.

בדרך זו, כאשר רופא המשפחה מוצא שיש צורך בחוות דעת של יועץ מומחה באחד מהתחומים, הוא יוצר עמו קשר און ליין. זאת בהתאם לצורך הרפואי, בתהליך מוסדר ובשעות שהוקצו לכך. כך מתבצע בתוך זמן קצר הייעוץ של המומחה כולל אבחון, המלצות להמשך ברור והמלצות טיפוליות.

מההנהלה רפואית של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי נמסר:

לשירות החדש יתרונות רבים. מעבר לנוחות למטופל בכך שאינו צריך לתאם תור, להמתין לו ולהגיע למרפאה יועצת, כולל החיסכון בהשתתפות עצמית שאינה נדרשת במקרה זה, הייעוץ מרוכז בידי רופא המשפחה. בדרך זו, נמנעת “נפילה בין הכיסאות”, יש התייחסות לכלל הבעיות הרפואיות והטיפול התרופתי שנוטל הנבדק, בגישה כוללנית. כמו כן, מתקיימת חשיבה משותפת בין היועץ לבין רופא המשפחה, שמכיר היטב את המטופל ותלונותיו. בנוסף, רופא המשפחה מבין היטב את המושגים וההנחיות של היועץ ויכול לתווך אותם למטופל ולהסביר לו בפירוט, ללא הלחץ אליו נקלע לעתים המטופל כשהוא יושב מול המומחה שאינו מוכר לו.

בנוסף, בדרך זו מתקצר מאד משך האבחון והתחלת טיפול ונחסך סבל למטופל ולעיתים גם נזק בשל עיכוב לא רצוי. אמנם, לא כל מקרה מתאים לייעוץ וירטואלי, אך המקרים בהם הוא מתאים, הוא יעיל ביותר. בכללית מציינים, כי במהלך השנה האחרונה בוצעו בכללית במחוז למעלה מ-1000 ייעוצים כאלה ובהדרגה מתווספים תחומי ייעוץ נוספים. החודש התווסף ייעוץ בתחום הכבד, בהובלתו של פרופ’ אלי צוקרמן, מנהל השירות לרפואת כבד של כללית בכרמל ובלין ומטובי המומחים בתחום. מכאן, שבדרך זו ניתן גם להבטיח ייעוץ על ידי צוות מומחים בכיר ומטופלי כללית זוכים לרפואה איכותית וזמינה כאחד.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.